Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Számomra ilyesztő, hogy mennyi elvakult ember van még most is. Úgy érzem az elmúlt 1000 évben csak annyi változott, hogy már nem a parasztvakítással fanatikusan vallásossá tett kisebbség irányít, de a számuk nem változott. Ilyesztő, hogy emberek vakon hisznek egy könyv tartalmában amit jórészt nem az állítólagos eseményekkor jelenlévők írták le hanem akár generációkkal később élők. Mindig is félelmetesnek tartottam ezt a dolgot, mert az ilyen fokú vakság jóhoz még nem vezetett. Nem tartom a vallásos embereket ostoba embereknek (mert szerintem az

igazán buta emberek általában nem jutnak el a halál utáni létezés milyenségének a kérdéséhez), ugyanakkor azt gondolom, hogy ez egyfajta menekülés az elől, hogy beismerhessük, hogy semmik sem vagyunk. Szerintem ahhoz igenis bátorság és magasabb inteligencia szükséges, hogy elfogadjuk és megértsük, hogy a kitáguló és összehúzódó világegyetemünk porszemének jelentéktelen részei SEM vagyunk. Mert pusztán anyag vagyunk, ami évmilliók óta tartó kémiai reakciók egy stádiumában van. Én egész életemben a semmisség, a lélek nemlétezésének az elfogadásától való menekülésnek tartottam a vallást. Megértem, hogy nehéz elismerni, hogy nem vagyunk többek a világegyetemben mint az utcakő amit nap mint nap taposunk, de szerintem a vallásokba menekülés nem megoldás, ez csak visszatart minket attól, hogy minél jobban megismerjük és megértsük a világegyetemet.

De kérlek ne főként bibliai idézetekkel próbáljatok meg erre reagálni.


25/F


2011. aug. 11. 16:08
1 2 3 4 5
 1/42 A kérdező kommentje:
írtak le*
2011. aug. 11. 16:09
 2/42 anonim ***** válasza:
40%
Az a gond, kedves kérdező, hogy amíg a vallást "logikaisággal" próbálod megcáfolni (egy írás ihletettségének valószínűség), addig tényként kezeled azt, amit nem tapasztaltál (halál). Tehát te elhiszed azt, hogy a tudat az semmivé válik.
2011. aug. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
Két mondatban bemutattad ,hogy a kereszténység mint olyan miért kezdett hanyatlani a legújabb korban (nem számítva a harmadik világot és egyéb hasonló helyeket ahol a hihetetlen technikai tudásuk miatt a fejlettebb civilizáció képviselőit alapból isteni lényeknek tekinthették és minden szavukat betéve elhitték [így hódított a kereszténység dél-amerikában és afrikában ugye]), mert retorziók és kötelező hit nélkül a logikátlan érvelést az ember mint olyan bizonyos értelmi szint fölött (a legtöb esetben ) nem képes elfogadni tényként.
2011. aug. 11. 16:55
 4/42 Brxsaca ***** válasza:
80%

"Az a gond, kedves kérdező, hogy amíg a vallást "logikaisággal" próbálod megcáfolni "


Tehát a hit legnagyobb ellensége a logikus gondolkozás?

Ha ez így van, akkor az úr miért teremtette a világot Logikai úton működőnek? És miért alkotta meg az embert logikai gondolkozásúnak? Azért, hogy ne érthesse meg őt?

Őt aki a logikán felül áll?

Miért kell a hit? Hiszen az ember születhetne úgy is (Isten akaratából), hogy nem kell Hinnie az Úrban, mert gyárilag kódolt tudással tudná, látná, érzékelni annak létezését. Ezáltal megkérőjelezhetetlen lenne.

Ez logikus nem? (de mivel a logika a legnagyobb ellenség...ezért NEM) Persze erre majd megint csak az a kitérő válasz fog jönni, hogy mi Istent fel nem foghatjuk emberi ésszel. De akkor újból adódik a kérdés, hogy miért nem? Miért áll az Úrnak érdekében, hogy ne lássunk tisztán? mit titkol előlünk, Mi az a szégyenletes titok amit rejtegetnie kell előlünk?...

2011. aug. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:
Erre az a válasz fog jönni, hogy akkor mi választaná el az igaz hívőt a többi olyan söpredéktől mint te meg én akik a logikát éltetik. Mert ugye az úr kegyeiért rögös utat kell itt a földön bejárni nemde?
2011. aug. 11. 17:14
 6/42 anonim ***** válasza:
47%

"És miért alkotta meg az embert logikai gondolkozásúnak?"


Szerintem nem teremtette az embert logikus gondolkodásmóddal. 10 emberből 9 inkább hisz valamit feltételek nélkül, mintsem hogy gondolkodna.


"Hiszen az ember születhetne úgy is (Isten akaratából), hogy nem kell Hinnie az Úrban, mert gyárilag kódolt tudással tudná, látná, érzékelni annak létezését."


No és miért nem születik úgy? Egyszerűbb lennének a vallási kérdések, ha mindenki alapvetően egyetértene ezekben.

2011. aug. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:

ok.

én is ilyesmiket gondolok. csak nem tarom ijesztőnek.. inkább kicsit elszomorítónak. próbálok nem foglalkozni vele, mert nincs mit tenni.. mindenki azt hisz, amit akar.

2011. aug. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 eric_one ***** válasza:
64%

Nem tudom milyen életérzésed van, ha úgy gondolkodsz magadról hogy egy véletlen műve vagy, a létezésed értelmetlen, célja nincs az életednek, sőt még káros is mert Te is csak szennyezed ezt a bolygót.

Azért felmerül az emberben a kérdés, hogy mi a célja és értelme az életének? Miért különbözünk az állatoktól? Miért halunk meg? Mi van utána? S leginkább a halál az élet botránya. Nem véletlen hogy a tudósok is kutatják a hosszú élet, vagy örök élet titkát. Én hívő vagyok,és ha teljesen elvonatkoztatok az életem tapasztalatitól akkor is azt mondom neked: -ha neked lenne igazad, akkor sem bánnám meg, mert sokkal jobb életérzéssel élhettem le az életemet.

2011. aug. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 Sághegyi Csaba ***** válasza:
40%

Kedves kérdező! Az álláspontoddal a tudományos álláspont már régen szemben áll. Nézz csak körül Einstein elméleteinél.

Jómagam egy ideig hozzád hasonlóan gondolkodtam. Mert akkoriban még csak annyi ismerettel rendelkeztem, ami ehhez volt elég. Amikor először hallottam bizarr eseményekről, mint például olyanról a rádióban, hogy ufó követett egy repülőt, elkezdtem felfigyelni arra, hogy vannak olyan állítások, miszerint világunkban több minden fordul elő, amit általában egy ember megtapasztal, élete során. El is kezdtem áskálódni, elsősorban ufós témákban.

18 évesen hitre jutottam. Azóta eltelt 16 év. Kutatásaimmal természetesen nem álltam le. A fő kutatási irányom ma már persze a Biblia kontra materializmus, és evolúció irányában zajlik. És hitem bizonyítékai egyre csak gyűlnek... :) Tegyél fel olyan kérdést ebbe a rovatba, amely valamilyen konkrét területéről szól ennek a témának, válaszolni fogok rá, valódi tényekkel. Ne a vallás rovatba, mert vallásosak között még mindig sok az egyszerűbb felfogású ember. Az előtted lévő kérdést én tette fel, épp a témába vág.

2011. aug. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
69%

"Miért különbözünk az állatoktól?"


Nem különbözünk az állatoktól ők is ugyanolyan élőlények mint mi, ők is ugyanúgy kémiai elemek sokaságából épülnek fel,ugyanúgy éreznek stb.Egyedül abban különbözünk tőlük hogy mi némileg intelligensebbek vagyunk náluk.


"Miért halunk meg?"


Azért mert a sejtjeink öregszenek.Ez a természet rendje.


"Mi van utána?"


Semmi lebomlik a testünk és kész.Ez is a természet rendje.Nincs ebben semmi különleges.

2011. aug. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!