Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit szóltok ahoz hogy növekedi...

Mit szóltok ahoz hogy növekedik az ateisták és az agnosztikusok száma viágszerte? Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Amikor legutoljára olvastam már az Iszlámországokban is növekednek. (ezt úgyszámítjuk ,hogy a szabad akaratukból azok nem úgy mint É koreában vagy kínában.nemet és kort irjatok ha akartok.
2011. jún. 11. 19:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/151 anonim ***** válasza:
74%
Régen sem azért voltak többen mert az olyan hűdejó dolog hanem mert muszáj volt. Ez a véleményem.
2011. jún. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/151 anonim ***** válasza:
71%
Ja és 19L
2011. jún. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/151 anonim ***** válasza:
75%
Az emberek egyre tanultabbak, kinyílik a szemük.
2011. jún. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/151 anonim ***** válasza:
81%

Az ilyen hírek mindig megnyugvással töltenek el.

Hát még ha megjelölik, hogy honnan származnak ezek az információk.


21F

2011. jún. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/151 Tom Benko ***** válasza:
78%
Az emberiség kezd kinőni a gyerekkorból. Éppen ideje, elég ideig volt hátráltatva.
2011. jún. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/151 anonim ***** válasza:
76%
Én egyetértek vele, sőt támogatom! Hol lenne már a tudomány, ha nem kardoskodott volna az egyház a geocentrikus világkép mellet, lehet, hogy már a fele társaság a Marson élne...
2011. jún. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/151 anonim ***** válasza:
31%
Haha. Az ateizmusból minden átlagos ember kinő, csak utána mindenféle eretnekséget vesz fel vallásának. Ezért építenek ma, 2011-ben keleti vallások templomokat magyar földön. Másrészt már nyolcszáz évvel ezelőtt Aquinói Szent Tamás is megmondta, hogy mindenki valami olyasmiben biztosan hisz, amely még nem létesült, mert akkor nem lennének céljai az embernek. Az ateizmus és agnoszticizmus nem elv, hanem érzésekből fakadó tagadás. Esetleg a naturalizmus, de az állítólagos alapköveinek gondolkodásmódján keresztül is meg lehet cáfolni. Sapienti sat.
2011. jún. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/151 anonim ***** válasza:
53%
Én tanulok, abszolút értelmesnek, világlátottnak és széles látókörű embernek tartom magam, mégis hiszek Istenben. Régen tényleg sokan csak muszájból voltak vallásosok, mint ahogy ma is sokan azt állítják magukról, akikről mondjuk én nem mondanám. :) Sokan örülnek a vallás gyors térvesztésének, én csak azt remélem, hogy 50 év múlva nem a szcientológia vagy a hit gyülekezete lesz az új világvallás, továbbá, hogy nem veszik át a lady gagák teljesen a fiatalok agya fölött a hatalmat... Tudományok szempontjából tényleg hasznos volt az egyház háttérbe szorítása, de az erkölcsök drasztikusan lazulnak. Tudom, hogy a vallás nem egyenlő az erkölcsiséggel, a jósággal stb. függ össze, de mindenképp van összefüggés.
2011. jún. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/151 anonim ***** válasza:
19%

A világkormány örömében tapsikol és azt szeretné hogy még többen lennének és ennek elérésre különféle terveket dolgoztat ki, erről ajánlanék egy videót:

http://www.youtube.com/watch?v=xHutRX4oppo&feature=uploademail

"Helyszín a Pentagon előadóterme, a résztvevők eugenetikusok.Az előadás témája: oltás vagy aeroszol srayzés által hogyan lehet egy olyan vírust szétterjeszteni az emberek között, amely manipulálja a génjüket mely ezáltal az agyra kihatva redukálja vallási fanatizmusokat, az az Istenben való hitüket. Több ilyen projekt fut. A cél olyan transzhumán lényt létrehozni mely az idők folyamán sokkal kezelhetőbb lesz és nem lesz velük annyi problémájuk mint a jelenlegi etnikai törzsekkel, akik hisznek Istenben. Ez a pici dolog amit szeretnének eltüntetni az emberek életéből, génmódosítással, vírusos fertőzésen keresztül."

2011. jún. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/151 A kérdező kommentje:

Legelső. Az ateistákra gondolsz?

19:33. Eretnekséget? Azaz minden ami nem Keresztény? És a kereszténységnek mennyi fajtája van? Valamelyik Máriához imádkozik. egy másik meg azt hiszi ,hogy jézus nem isten fia hanem isten maga. Egyiknél menő a szentháromság másiknál nem. Most olvastam ,hogy Mexikóban "Szent Judás-hoz imádkoznak. A fanatikusok azt hiszik ,hogy minden más keresztény elkárhoz. Arról nem is beszélve ,hogy lemészárolták az ős amerikai civilizációkat azzal a kifogással ,hogy eretnekek vadak és gonoszak pedig csak a föld kellet nekik. Boszorkányégetés? Isten ítélete! Inkvizíció? Isten igazsága. Giordano Bruno jó ember. Ja nem hiszi a geocentrikus világképet? Sátán szolgája! Égjen örökké! (pár száz év múlva) (Igaza volt) JA HÁT A BIBLIA IS EZT MONDTA MINDIG. A biblia igaz mert azt írja benne ,hogy ami benne áll az mind igaz mert ez isten szava és onnan tudjuk ezt mert a biblia igaz. Ne érts féle nincs bajom Krisztussal vagy Istennel. Biztos nagyon jó volt a korai kereszténység. Akkor volt baj amikor már elkezdte az egyház irányítani azon keresztül az embereket. Azért nem bízok a bibliában mert túl sok korrupt pápa és zsarnok kezében volt és nem átírhatatlan ezért van ma már több mint 200 000 fajtája. A sátán meg számomra kifogás pl. a pedofil papoknál. Megvédi őket az egyház és az állam. Ők arra hivatkoznak ,hogy a Belzeboss megkisértette őket meggyónak és minden OK. A keleti vallások inkább filozófiák a szememben. 19:50 Szerintem nagyon fontos a szabad gondolkodás és a kreativitás és a vallás nagyon sokat segít az embereken is. A jövőben egy agresszív ateista társadalom nem lenne jobb mint a sötét középkori egyház uralma. Én hiszek istenben olyan univerzum szerű nagy egység istenben és szerintem bárki hihet amiben csak akar . Én azt nem szeretem ha valaki elitéli mások hitét csak azért mert nem ugyanabban hisz mint ő és eretneknek pogánynak alsóbbrendünek és elkárhozottnak itéli el.

2011. jún. 11. 22:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!