Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásos vagy hívő emberek,...

A vallásos vagy hívő emberek, hogyan képzelik a 'mindenség' létrejöttét? (Egy ateista kérdése! )

Figyelt kérdés
Néhány érv az ateizmus mellett : Ha Isten teremtett mindent akkor ki teremtette Istent? Ha isten mindenható akkor képes olyan sziklát teremteni amit még ő maga sem tud felemelni de így nem lehet mindenható! Ki(k), és hogyan szerzett tudomást a Biblia (és egyébb 'szentírások') tartalmáról? Ha az egész vallás és hívőség 'természetfeletti' akkor mi miért tudhatnák róla? Csak úgy megjegyzem : Én egy erősen Istentagadó ateista vagyok (ateista családban is nőttem fel) és szerintem semelyik hívő se tudja megmagyarázni a fent leírtakat, de azért minden választ el fogok olvasni!
2011. aug. 19. 22:29
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
73%

Kedves kérdező!


Te hogyan képzeled a világegyetem létrejöttét?

A sok, sok kiszámíthatatlan véletlen során létrejött rendszer?

Akkor most melyikünk hiszékenyebb?


De komolyan, te melyik evolúció ELMÉLETBEN hiszel?

A folyamatos vagy a punkutácios ekvilibriumban?

Ha valóban ezt / nem csak provokálni akarod a hívőket akkor/ komolyan érdekelne, hogy miért utasítod el a másikat - míg elfogadod az egyiket?

2011. aug. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Mert számomra értelmetlen az egész vallás dolog! Nem értem hogy lehetne bármi is örök mint azt Istenről mondjátok! Vagy hogy ha a Biblia igaz, miért van benne annyi ellentmondás!? Meg az egész megteremtés is értelmetlen mert ez akkor olyan lenne mintha vkinek az egyik Xbox játéka lennénk a sok közül! Nincs saját akaratunk de ebbe megint az az ellentmondás hogy akkor miért vannak hívők és ateisták! Plusz ami még nagyon aggaszt : Hogy ha Isten olyan jóságos, miért történik annyi rossz dolog jó emberekkel? És szerintem ha Isten teremtett volna mindent - és irányítana mindent - biztos nem teremtette volna az embert ara hogy őt ajnározza és körülötte forogjon az élete! Amúgy is, miért csak az emberek vallásosak? Az állatok tök jól megvannak nélküle! És az evolució már rég bizonyított nem tom mit beszélsz itt össze-vissza!?
2011. aug. 20. 16:37
 13/27 anonim ***** válasza:
67%

"Az én kérdésem pedig, mivel provokációszagot érzek: van-e más célod a kérdéssel?"


Nahát,hogy a Valláskritika oldalon kikkel találkozhatsz...

Nem is gondolná az ember,hogy itt akár provokáló kérdést is feltehetnek...xDxDxDxD

2011. aug. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
46%

Tudod, van sátán is. Emiatt a rossz dolog. Meg, ez kicsit, olyan faecbook idézet, de: ha nem lenne rossz az életben honnét tudnád, hogy mi a jó, mit élveznél egyáltalán?

és van egy sorsa az embereknek, ja, de önálló akarata is.

2011. aug. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Ha van sátán akkor hogy lehet az Isten mindenható? Tudtommal az ördög(vagy sátán) vmi arkangyal féle! Ha mindenható lenne meg tudná ölni, de mégse teszi! Na vajon mi lehet vele, miért nem teszi? Mert NEM létezik, ahogy az ördög se!!!
2011. aug. 20. 19:11
 16/27 anonim ***** válasza:
46%

"Mert számomra értelmetlen az egész vallás dolog! Nem értem hogy lehetne bármi is örök mint azt Istenről mondjátok!" Én meg azt nem értem, hogy miért kéne mindennek végesnek lennie? Mivel tudnád bizonyítani azt, hogy az univerzum szintjén és azon is túl minden csakis véges dolog lehet? Semmivel!


"Vagy hogy ha a Biblia igaz, miért van benne annyi ellentmondás!?" Mondj akkor néhányat.


"Meg az egész megteremtés is értelmetlen mert ez akkor olyan lenne mintha vkinek az egyik Xbox játéka lennénk a sok közül! Nincs saját akaratunk de ebbe megint az az ellentmondás hogy akkor miért vannak hívők és ateisták!" Már hogyne lenne saját akaratunk. A saját sorsod nincs előre elrendelve, szabadon dönthetsz jó és rossz között, vagyhogy mihez szeretnél kezdeni az életeddel. Isten megteremtette a világot, közvetlenül nem avatkozik többet bele. Hogy megértsd, hogy annak ellenére, hogy Isten teremtette a világot, hogyan lehet mégis szabad akaratod, ajánlom figyelmedbe a newtoni és a kvantumfizika közti különbséget. Az előbbiben egy adott tárggyal egy adott rendszerben paramétereik alapján tudunk számolni, és minden úgy történik azzal a tárggyal, ahogy mi útjára indítottunk. A kvantumfizikában ez másképp van. Hiába hoznál létre 10 millió kopp ugyanolyan rendszert, mindegyikben teljesen másképp ütköznének a részecskék egymással. Valahogy így van ez a világgal is, sok hatásra lehet számítani, következtetni, de a részecskéknek senki nem mondja meg, merre menjenek, arra mennek amerre nekik jó.


"Plusz ami még nagyon aggaszt : Hogy ha Isten olyan jóságos, miért történik annyi rossz dolog jó emberekkel?" Ez azért van, mert Isten nem azonos a mesebeli tündérkével, de még a szivárvány mellett gubbasztó koboldmanóval sem. Az lett volna szerinted a jóságos dolog, ha csinál egy idilli világot, ahol mindened megvan, boldog vagy, nem kell döntened, nem kell választanod, minden adva van, csak épp nincs meg az, amit az előbb oly nagyon hiányoltál, a SZABAD AKARATOD! Isten megteremtette a világot. Nem egyedül élsz benne, hanem más emberekkel, más élőlényekkel. Ha te aljas vagy és ártasz valakinek, az a valaki emiatt szenvedni fog. Ha így teszel, az a te döntésed, a te felelősséged. Ha neked árt valaki, az pedig az ő bűne, ő felel érte. Istent ne káromold a saját hitványságodért, sem embertársaid hitványságáért. Igen, szenvedhetsz itt a földön, és ez nem Istenen múlik, ő ebbe közvetlenül nem avatkozik bele, ha beleavatkozna, pont a lényegét veszítené el ez a világ. Azzal oda lenne a szabadsága az embernek. Jogodban áll vétkezni, ha mégsem teszed az a te érdemed, ha megteszed az a te bűnöd, szabad a választásod, Isten nem avatkozik bele.


"És szerintem ha Isten teremtett volna mindent - és irányítana mindent - biztos nem teremtette volna az embert ara hogy őt ajnározza és körülötte forogjon az élete!" Akinek nem fontos Isten, annak nem kell ajnároznia őt. Ez vagy belülről jön egy embernek vagy sehogy. Senkinek sem kell csinálnia semmit! Aki viszont nem tesz semmit Istenért, az ne is várjon tőle semmit. Ez ilyen egyszerű.


"Amúgy is, miért csak az emberek vallásosak? Az állatok tök jól megvannak nélküle!" Nem minden ember vallásos, például te sem. Ebből a szempontból pont olyan vagy mint egy állat. A különbség csak annyi, hogy egy nincs meg az értelme ahhoz, hogy magasabb szinteken mozoghasson, és felfoghassa Isten létezését, neked viszont meg volna rá a lehetőséged.


"És az evolució már rég bizonyított" - Darwin elméletét nagyon vitatják, nemcsak a vallásosak, hanem a tudósok is. Ennek ellenére én hiszek az evolúcióban, és nem látok semmi ellentétet közte és a teremtéselmélet közt. Ugyanis nem ellentétei egymásnak, hanem kiegészítik egymást.


"Ha van sátán akkor hogy lehet az Isten mindenható? Tudtommal az ördög(vagy sátán) vmi arkangyal féle! Ha mindenható lenne meg tudná ölni," Gondolkodűsmódod annyira emberi! :-) Ha mindható lenne, akkor meg tudná ölni. Ha Jézus Isten fia lett volna, akkor leszáll a keresztről, aztán megöl mindenkit a szeretet nevében mi? Mert a gyilkosai is pont ezt kiabálták neki. Szállj le a keresztről, mutasd meg hatalmad, pusztítsd el ellenségeidet. Pont olyan földhöz ragadt vagy, mint azok a gyűlölettől elvakult emberek anno. A Sátánt nem elpusztítani kell, hanem legyőzni, mégpedig minden embernek először saját magában. Ez az ember próbája. Ha megölné Isten a Sátánt, hogyan tudná az ember bizonyítani a jóságát, hűségét? Isten sohasem pusztítja el a Sátánt, merthogy nem is akarja elpusztítani, mintahogy hiszed vagy sem, de a Sátán sem akarja elpusztítani Istent. Ez a két örökkévaló erő ellentétes egymással, de nincs egyik a másik nélkül. A világ épp attól müködőképes, hogy mindkét erő jelen van benne, de nem közvetlenül befolyásolják a dolgokat, hanem spirituálisan, lelki szinten. Tudod, ez tényleg nem egy Xbox játék, nem arról szól, hogy meg kell ölni a Sátánt. Ez arról szól, hogy meg kell adni mindenkinek a lehetőséget, hogy megmentse a saját lelkét. Nálad a labda, azt csinálsz vele amit akarsz. :D

2011. aug. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Na és te hogy kezdtél el hinni benne? Ha én bárhogyan belegondolok hogy HIGGYEK bármiben is akkor az nagyon ellenkezik a gondolkodásmódommal! Te biztos hogy nem vagy bolond ember, de hogy feltételezed az egészet? Egy ateista nem tud egyről a kettőre hívő lenni mert miért tenné? Engem semmi más nem győzne meg a létezéséről csak az hogyha látnám, de ugyebár azt nem lehet! És egyébként is miért van, hogy néhány ember azt feltételezi egy bizonyos 'érzésről' hogy az Isten, míg más semmit se érez vagy lehet hogy igen csak mivel ő ateista ezt másképp értelmezi!
2011. aug. 20. 21:44
 18/27 anonim ***** válasza:
46%

Kedves barátom!


"Engem semmi más nem győzne meg a létezéséről csak az hogyha látnám"

Csöndben jegyzem meg, hogy sem a levegőt, sem a gravitációt, de még a gondolataidat sem vagy képes látni vagy megfogni, de azért naivitásra vallana, ha megkérdőjeleznénk a létüket.

2011. aug. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

""Engem semmi más nem győzne meg a létezéséről csak az hogyha látnám"

Csöndben jegyzem meg, hogy sem a levegőt, sem a gravitációt, de még a gondolataidat sem vagy képes látni vagy megfogni, de azért naivitásra vallana, ha megkérdőjeleznénk a létüket."


De azért lehet mérni és vizsgálni mindet. TUDOMÁNYOS módszerekkel.

2011. aug. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
De Isten egy 'lény' így valszeg 3D-ben létezik így látható, vagy tévedek? Amiket te felsoroltál azokat le lehet írni matematikai egyenletekkel, van rájuk empirikus bizonyíték, és ésszerűek nem úgy mint Isten léte!
2011. aug. 20. 23:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!