Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásos vagy hívő emberek,...

A vallásos vagy hívő emberek, hogyan képzelik a 'mindenség' létrejöttét? (Egy ateista kérdése! )

Figyelt kérdés
Néhány érv az ateizmus mellett : Ha Isten teremtett mindent akkor ki teremtette Istent? Ha isten mindenható akkor képes olyan sziklát teremteni amit még ő maga sem tud felemelni de így nem lehet mindenható! Ki(k), és hogyan szerzett tudomást a Biblia (és egyébb 'szentírások') tartalmáról? Ha az egész vallás és hívőség 'természetfeletti' akkor mi miért tudhatnák róla? Csak úgy megjegyzem : Én egy erősen Istentagadó ateista vagyok (ateista családban is nőttem fel) és szerintem semelyik hívő se tudja megmagyarázni a fent leírtakat, de azért minden választ el fogok olvasni!
2011. aug. 19. 22:29
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
89%

Én vallásos családban nőttem fel. Jártam hittanra, jártam templomba, rengeteg Bibliai történetet ismerek. A kereszténység 2000 éves. A tudomány nevében nem olyan túl régen próbálják meg kétségbe vonni a keresztény történeteket. Az igazság az, hogy Jézus történeteit is megpróbálták kétségbe vonni, de nem sikerült. Létezett a római birodalom, tényleg meg volt szállva Izrael, tényleg Poncius Pilátus volt a helytartó, és tényleg minden történelmi utalás ami az Újszövetségben vagy akár az Ószövetségben van igaz, és ezeknek a dolgoknak több mint a 90%-a tudományosan alá is van támasztva, és a többi sincs megcáfolva. Létezett Babilon, létezett olyan korszak, amikor a zsidó Egyiptomban voltak szolgák, valóban kiűzték őket és valóban évtizedekig zarándokoltak.

Ateista szemmel is leszögezhetjük (mármint egy tájékozott ateista szemével), hogy a Bibliában említett összes helyszín, történelmi esemény létezett, azaz a bibliai események, ha kitalációk is lennének, azt nem ma találták ki.


Így aztán már tudjuk azt is, hogy Jézus is élt, és azt is tudjuk, hogy a zsidó papság nagyon félt tőle, és mindent elkövettek ellene. Rengeteg történet van Jézusról, amikor csodát tett, és ezeket a történeteket szemtanúk sokasága tanúsította. Ateistaként lehet feltételezni, hogy a szemtanúk hazudtak, vagy megtévesztették őket. Én azt gondolom, hogy Jézustól eléggé fenyegetve érezte magát a zsidó papság ahhoz, hogyha Jézus vagy a követőei hazudtak volna, akkor leleplezték volna ezt. A tényállás viszont az, hogy nem leplezték le.

Akkor még mindig feltételezni lehet, hogyhát biztos valami trükk volt az egész. Okés, hogyan változtatta a vizet borrá? Hogyan tudott sétálni a vizen? Hogyan tudta feltámasztani a már több napja halott, már büdösödő, oszlásank indult (nyilván nem tetszhalott) Lázárt? Hogyan rakta vissza a rátámadó katonának a fülét, amit Péter vágott le? Megannyi csodával igazolta Jézus, hogy ő Isten fia. Amikor Jézus csecsemő volt, Heródes lemészároltatott egy csomó kisgyereket, mert félt az új királytól. Dokumentumfilmek sem vitatják ennek a tényét sem. Miért félt ennyire tőle?


Tudod, túl sok dolog támasztja alá ezt, hogy ez nem mese, hanem a valóság. Jézus tanításai pedig olyanok, amilyen embernek nem igazán jutna az eszébe (pl. szeresd ellenségeidet mint önmgadat). De ezen kívül mondok én mást is. A buddhimusnak is nagyon sok köze van Istenhez. A háromkirályok is keletről jöttek, ők jövendölték meg Jézus születését.


De lépjünk tovább. Amit tudunk, lélek létezik. Ezt onnan tudom, hogy nekem is van, és mindenkinek akit ismerek. Ha lélek van, akkor nemcsak anyagi, fizikai világ létezik, hanem léteznie kell egy szelleminek is. Maga az álom is egy kapcsolat a földöntúlival. Erre már nagyon sokan rájöttek korábban is ebben világban. Rengeteg kultúrában meg volt ez a kultusz is.


A hitem gyerekkoromból ered, de felnőttként újragondolva és újraértelmezve is megállja a lényeg a helyét.


Veled az a gond, hogy rosszul közelíted meg a kérdést. Istent egy lénynek gondolod, ezért nem érted miért nem lett teremtve. Isten nem egy lény! Nincs anyagi teste, nincsenek szükségletei, nincs neme. Ő a teremtő erő, ő az ami meghatározza a legalapvetőbb természeti törvényeket, minden más csak erre épül. A mi világunk nem az első és nem is az utolsó, de egyáltalán nem garantált, hogy a következő világban, ugyanezeket a törvényeket alkotja meg mint amik most vannak, és amik mentén kialakult a mostani világ.

2011. aug. 21. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Ha nem lény és nincs anyagi este, honnan a szöveg hogy az embert a saját képmására teremtette? És csodák nem léteznek!!! Nincs olyan hogy a vízből, bor lessz és hogy bárki tudna járni a vizen! Ez fizikailag LEHETETLEN!!! Az álmok pedig nem a földöntúlival való kapcsolat részei, hanem az emlékek feldolgozása közben fellépő evolúció ártalmatlan melléktermékei! Egyébként lehet hogy a Bibliának van valóság alapja, sőt biztos de ami ellentmond a materialista érveknek az semmiképp nem lehet igaz!
2011. aug. 21. 01:32
 23/27 anonim ***** válasza:
48%

Értem, tehát kizárólag fizikai megvalósulásban tudsz továbbra is gondolkodni. Amíg nem tudod elfogadni, hogy az ember nem a testétől ember, hanem a lelkétől, addig sajnos nem nagyon van miről beszélnünk. Az ember a lelkét kölcsönkapta. A lélek Istentől van és hasonló Istenre, hisz tőle van, a része.


A vizen járásról te ezt állítod. Én pedig igazat adok neked. Nincs olyan, hogy valaki vizen jár, kivéve ha vagy befagyott az a víz, vagy pedig Isten másképp akarja. Jézus vizen járására szemtanúk vannak. Ahogy minden természetfeletti tevékenységére különböző szemtanúk tucatjai, százai vannak.

Jah, hogy de ők már nem élnek, megha legalább lenne róla egy videófelvétel. (Van olyan, akitől ezt hallottam érvéként. Visszakérdeztem, hogyha lett volna akkoriban videókamera és felvették volna, akkor ehinnéd? Nem, akkorsem! Hát akkor kérdem én, hogy miről is beszélünk?)


Áruld el nekem, miért gondolod te azt, hogy mindent tudsz a világról, és az anyagi világon kívül nem létezik semmi más? Mivel tudod ezt bizonyítani, honnan ez a magabiztosság? Míg a hívők fel tudják hozni bizonyítékok százait, te mit tudsz felhozni a tagadásodra?

2011. aug. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
63%

"És csodák nem léteznek!!! Nincs olyan hogy a vízből, bor lessz és hogy bárki tudna járni a vizen! Ez fizikailag LEHETETLEN!!!"


O-ó. Ezek szerint akkor én rosszul tudtam, hogy csodának azt hívják, ami annak ellenére megtörténik, hogy fizikailag lehetetlen... :)

nincsenek csodák, mert csodák nincsenek... :D

2011. aug. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
72%

Szia!


Levegő, gravitáció, gondolat.


"De Isten egy 'lény' így valszeg 3D-ben létezik így látható, vagy tévedek? Amiket te felsoroltál azokat le lehet írni matematikai egyenletekkel, van rájuk empirikus bizonyíték, és ésszerűek nem úgy mint Isten léte!"


Ma valóban tudsz rá egyenleteket, de pár száz évvel ezelőtt senki nem volt ilyen okos - igaz, senki nem is állította ilyen határozottan, hogy ezek nincsenek.

Vagyis, az hogy jelenleg nem tudjuk megmérni, kimutatni az nem azt bizonyítja, hogy nincs - csak annyit bizonyít, hogy még nem jutottunk el erre a szintre.

Persze ennek az elismeréséhez egy kis alázat is szükséges az ember részéről.


"Amúgy is, miért csak az emberek vallásosak? Az állatok tök jól megvannak nélküle!"


Látod ebben igazad van!

Sőt az állatok nem tanultak meg hidakat építeni vasúti síneket lerakni, repülőt készíteni ... stb.

Sőt az állatok nem tudják értékelni a szépet, nem hoznak létre szobrokat, képeket csupán a saját vagy fajtársaik szórakoztatására.

Pontosan ezért gondolom azt, hogy én nem vagyok állat - sokkal többnek teremtettek.


Amúgy tettem fel neked egy kérdést amit mintha nagyon kerülnél:a folyamatos vagy a punkutácios ekvilibrium elméletében hiszel?

2011. aug. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
46%
Olvasd el Edith Stein vallástalan zsidó, de gondolkodó ember életét. Ő is így kezdte, mint te. Ma már Szent Terézia Benedikta néven tiszteljük. Szenvedélyesen kereste az igazságot. Amikor elolvasta Avilai Szent Teréz önéletrajzát, így tette le e könyvet: "Ez az igazság". Sok sikert!
2011. aug. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Egy "majdnem ateista" válasza: :)


A modern tudomány is lassan kénytelen lesz elismerni, hogy a Világegyetem létrejötte nem lehetett a puszta véletlen műve, ugyanis ez kb. olyan, mintha egy kőlavinából fölépülne a Notre Dame tökéletes mása. Az Ősrobbanás óta eltelt 13-15 milliárd év milliószor rövidebb idő, minthogy a véletlen mutációk folytán egy egysejtűből kialakuljon egy emberi szervezet.


Ez alapján valószínűsíthető, hogy az élet kialakulásában a tudatosságnak is szerepe volt, nem (vagy nem csak) ok-okozat elven jött létre, hanem nagyon is céltudatosan.

Ezt a rendező tudatformát azonosíthatjuk Istennel, aki lehet, hogy valójában a mi kollektív tudattalanunk, de lehet (sőt valószínű), hogy a miénknél is kiterjedtebb.


A "teremtés kontra evolúció", napjaink kedvelt kérdése éppenséggel nem zárja ki egymást.

2011. aug. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!