Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztény egyház hogy...

A keresztény egyház hogy lehetett olyan barbár a középkorban, hogy embereket kínzott halálra és/vagy máglyán égette el őket csakazért mert tanult emberek voltak és nem hittek Istenben?

Figyelt kérdés
2011. aug. 23. 11:25
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
19%
neked csak annyit reagálok, hogy: aki 47%ban ad hasznos válaszokat azt már az ostobasága és kötözködése miatt sokszor lepontozták. A könyvről pedig maximum hallottál, de nem olvastad. létszíves ne hazudd azt, hogy elolvastad bármelyik részét is.
2011. aug. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Az igazság nem demokratikus, kedves utolsó.
2011. szept. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
50%
Én sátánista vagyok de nincs akkora pofám mint a keresztényeknek ők azt hitték akkoriban hogy ők jók meg szentek és ezt csak istenért teszik röviden hülyék voltak és én ezt végig néztem de mivel a sátánt szolgálom vagyis inkább én vagyok a sátán nem foglalkoztam vele :P :)
2011. szept. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 norba válasza:
Hát Hogyha nagyon egyszerűen akarnánk válaszolni, akkor az a HATALOM! Mert a tudás hatalom, föld, vagyon. Ezekkel mindig is rendelkezett a kezdetek óta! Az írás/olvasás/művelődés teljes egészében az egyház kezében volt. És bizony a tanulatlan olvasatlan, embereket bizony minden korban könnyen lehet vezetni ide vagy oda.Mondjuk akkor még más volt a stát!De mai nyelven el lehet így is mondani. A "barbár" jelző az már csak mellékes.Az ember természetének része sajnos. És hogyha valaki vetélytárs akkor ott kőkemény a félelem a hatalom elvesztése iránt. Akkor az egyházé volt a játszótér a földesúr mellet, vagy karöltve. Az egyház gond nélkül segédkezett sok mindenben a hatalom oldalán.kétszínű játszmák voltak dögivel! Azt ,hogy a tanult emberek nem hisznek/hittek Istenben azzal nem érthetünk egyet! Attól még voltak a tudósok között is vallásos Istenben híven hívő lelkek. De ők ezt a kérdést kezdték máshogyan értelmezni. Ez mindenképpen szúrkálta az egyház szemét! Voltak és vannak mind mai napig is az egyházon belül is tudósemberek. Akik szégyelik az egyház nem dicső tetteit!A Vatikán például csak 1992-ben kért bocsánatot a Gallileo Gallilei ügyben, "2006-ban Giordano Bruno máglyán való megégetését.A boszorkány üldözésekről már szót se említsünk!A II. Vatikáni zsinaton /'1960-as évek) kerülhetett sor az Ortodox Egyházzal való békeegyezményre 1054-ben. a Hatalom,a Pénz, a Tudás, a földbirtok. ezek mind mind eszközök voltak az egyház kezében.Meg utána gond nélkül csatlakozott a későbbi korok vezetői rétegeivel.Lásd(gyárosok, bankár családok, kereskedők.)
2013. júl. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!