Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Azért ez nem kemény? Hogy...

Azért ez nem kemény? Hogy lehet ez?

Figyelt kérdés

Bizonyíthatóan egyiptomi,görög,római,sumer,egy rakás közel-keleti nyájat legelésztető nép őstörténeteiből,mitológiájából összefésült vallás (mese-rendszer),hogy tudott ilyen mértékben elszaporodni anélkül,hogy emberek érdeke ne fűződött volna hozzá?

Nem hinném,hogy isteni akaratból az egyik ember hozzáér a másik homlokához,mond valamit,majd az hanyatt esik,rángatózik végül azt se tudja mennyi pénzt adjon le a borítékban/kosárban.Miért hangzik el egy összejövetelen (kb. 3 óra),sacc 20-szor,hogy az adakozás az evidencia?


Mielőtt jönnének azok a válaszok,hogy tájékozatlan/félreinformált/fiatal (mondjuk ez igaz)/tattarattara vagyok,leszögezném BELÜLRŐL LÁTTAM a rendszert.


2011. aug. 28. 20:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Melyik rendszert?
2011. aug. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Direkt nem árulom el,mert onnantól kezdve adott lenne egy konkrét célpont és mindenki csak az nyírná,bizonygatva,hogy az övé nem ilyen.Hozzáfűzném ez volt a harmadik,mindenki által jól ismert gyülekezet/egyház.Van amelyik durván csinálja,van aki kevésbé.

Az elmúlt 2 év megdöbbentett.Egyik ismerősöm,aki mondhatni teljesen "világi" volt úgy kifordult,hogy nem tudok vele egyszerűen szót érteni.Ő bent maradt.

2011. aug. 28. 21:00
 3/18 Sághegyi Csaba ***** válasza:
51%

A Hit gyülire tippelek, arra magam is gyanúsan tekintek.

A személyes hitem pedig az, hogy azért van meg a zsidó/keresztény hitnek sok eleme egyéb vallásokban, mert egyetlen tőről indult a vallások többsége. Hiszem, hogy eltorzult vallásokról van szó, míg a Bibliát igaznak hiszem.

2011. aug. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
31%
Én is a hitgyülire gondoltam... az egy undorító szekta, ami az Izrael palesztin népirtását pénzeli többek között (vajon kik találták ki az egész hitgyülit... költői kérdés).
2011. aug. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
28%
Fundamentalisták. :-(( Érzelmi manipuláláshoz értenek nagyon. Nem csak a Hgy olyan, én találkoztam baptistával is, ő is ugyan olyan fanatikusan bebeszélte magának, hogy amit bele vernek a gyülekezetbe az az egyetlen igaz, az ami frankó. Ez szinte minden fundamentalista vallásnál megvan (lásd. muzulmán, mormon, Jehova tanúi). Az emberi hiszékenységre, befolyásolhatóságra építenek. Akinek kisiklott az élete azt tudják a legjobban behálózni, mert érzelmileg védtelenek. Teljes agymosás az egész. Nagyon nehéz utána kilépni. Örülj neki, hogy te idejében feleszméltél és megúsztad. Kerülnek ki onnan érzelmileg frusztrált, lerobbant emberek bőséggel, ezek egy részéből még ateista is lesz, miután észbe kaptak, és kiléptek. Ha minden áron gyakorolni akarsz valamilyen vallást, mert lelki békére vágysz, akkor ott vannak a katolikus egyházak, még mindig normálisabbak, vagy a buddhizmus. Igazából túl sok értelme egyiknek sincs, de még mindig jobbak, mint fundamentalista vallások, de legalább lelki békét nyújtanak, és közben nem hálóznak be annyira.
2011. aug. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Golden Axe ***** válasza:
97%

Mi gyülekezetünkben nem lőnek le, ha nem adsz lovét. Azt se várják el, h állandóan ott legyél. Ha nem vagy ott, akkor hiányzol, ha ott vagy, akkor meg örülnek neked. Azt sem várják el, h ebbe gyülibe járjál életed végéig, annyit kérnek, h bárhogy is alakul az élet, mindig tarts ki Isten mellett. Azt viszont elég gyakran hangoztatják a presbiterek, hogyha mást mondanak, mint ami a Bibliában van, akkor azonnal taszítsuk le őket az emelvényről.


Szóval én csak annyit kérnék, h ne általánosítsunk.

2011. aug. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
45%

Mondjuk úgy, hogy a "Bizonyíthatóan egyiptomi,görög,római,sumer,egy rakás közel-keleti nyájat legelésztető nép őstörténeteiből,mitológiájából összefésült vallás" néhány bizonyos ágának (vagyis a mai szekták) elterjedésnek okát én sem igazán értem, de egy magyarázat mindig létezik:


Mindig vannak hülye, megvezethető emberek, akik bedőlnek annak, amit látni vélnek. Nem láttam, de nem is akarom belülről látni az ilyen rendszereket.

2011. aug. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
64%

Nem vagyok hit gyülis.


Adakozásról ezek nem a hit gyülisek tanai,ezeket Isten mondta!


"Térjetek meg hozzám, és én is hozzátok térek! - mondja a Seregek Ura. De ti ezt kérdezitek: Miből térjünk meg? - Becsaphatja-e az ember az Istent? Ti mégis be akartok csapni engem! Ezt kérdezitek: Mivel akarunk becsapni? - A tizeddel és a felajánlásokkal! Átok sújt benneteket, az egész népet, mert be akartok csapni engem! Hozzátok be a raktárba az egész tizedet, hadd legyen eleség a házamban, és így tegyetek próbára engem - mondja a Seregek Ura. Meglátjátok,hogy megnyitom az ég csatornáit, és bőséges áldást árasztok rátok. Elriasztom tőletek a sáskákat, nem pusztítják el földetek termését, nem teszik tönkre szőlőtöket a határban - mondja a Seregek Ura. Boldognak mond benneteket minden nép, mert gyönyörű lesz országotok - mondja a Seregek Ura." - Malakiás könyve 3:7-12


"A jókedvű adakozót szereti az Isten." - Pál második levele a korintusbeliekhez 9:7

2011. aug. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Sághegyi Csaba ***** válasza:
57%
Jaj, de nem szeretem, amikor egy ószövetségi törvényt a megtért nemzsidókra akarnak ráhúzni! Kedves előző, olvasd el az ApCsel 15-öt!
2011. aug. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
51%

Természetesen a Hit Gyülire gondolok én is. Ne foglalkozz velük kedves Kérdező, egy hatalmas nagy szekta az egész. Azt sem tudják már hogy hogyan szedjék meg magukat. A sok hívű gyűlik, a Sanyi zsebe telik.


Egyébként meg gondolj csak bele. Hogyan lehet összeszedni sok hívőt, hogy meg is maradjanak? Válasz: Hazugságokkal. Továbbá, miért is kellene sok hívő? Válasz: A pénzért...


Most persze le lehet pontozni, mert gondolom jönnek majd ide olyan emberkék válaszolgatni akik fújják a betanított rizsát és meg vannak fosztva a szabad gondolkozástól egy szekta által... Kemény szavak ezek az utolsóak, de a tény az tény.

2011. aug. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!