Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Azért ez nem kemény? Hogy...

Azért ez nem kemény? Hogy lehet ez?

Figyelt kérdés

Bizonyíthatóan egyiptomi,görög,római,sumer,egy rakás közel-keleti nyájat legelésztető nép őstörténeteiből,mitológiájából összefésült vallás (mese-rendszer),hogy tudott ilyen mértékben elszaporodni anélkül,hogy emberek érdeke ne fűződött volna hozzá?

Nem hinném,hogy isteni akaratból az egyik ember hozzáér a másik homlokához,mond valamit,majd az hanyatt esik,rángatózik végül azt se tudja mennyi pénzt adjon le a borítékban/kosárban.Miért hangzik el egy összejövetelen (kb. 3 óra),sacc 20-szor,hogy az adakozás az evidencia?


Mielőtt jönnének azok a válaszok,hogy tájékozatlan/félreinformált/fiatal (mondjuk ez igaz)/tattarattara vagyok,leszögezném BELÜLRŐL LÁTTAM a rendszert.


2011. aug. 28. 20:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
95%

Hiába láttad belülről a rendszert, egy szót sem érthettél meg belőle, ha szerinted a biblia összefésült hülyeség, és a vallás csak emberi érdek és hazugság.


Én évekig voltam gyülis, nem azért nem járok, mert bajom van velük,csak úgy érzem, ez nem az én utam. soha nem fizettem tizedet, mert nem volt miből, soha nem jöttek oda hozzám és nem kértek semmit. Adakozáskor dobtam a kosárba és kész.


Egyébként furcsa, hogy épp az adakozás ellen ágálsz, amikor egyértelmű, hogy annak az egyháznak kéne fennmaradni, amelyik fönn is tudja magát tartani. (terembérlet, világítás, szolgálat, evangelizáció stb.)


Javaslom, hogy ahelyett, hogy a hívőket (nem gyüliseket, hanem egyszerűen csak bibliai hívőket)megvezethetőnek és ostobának tartod, gondolkodj el azon, hány történész, régész, tudós, matematikus, fizikus lesz keresztény. És tudod miért? Mert több van ám az általad összefésült hülyeségnek tekintett vallásban, mint amit te bele tudsz látni.

2011. aug. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
82%

Én is belülről láttam a rendszert, az "egyiket", ha már ilyen titokzatosak vagyunk... :) és szerintem kicsit többször, mint a kedves kérdező...


- Soha nem láttam olyat, hogy valakit lelki vagy fizikai erőszakkal vettek volna rá a Hit Gyülekezetében bármire, akár kézrátételes imádkozásra, akár adakozásra. Véleményem szerint, akik utólag kilépve mégis ilyeneket híresztelnek, azok hiába mondják, hogy belülről látták a rendszert... kérdem én, miért adott pénzt akkor, ha nem akart? Kikényszerítették? Ugyan már, ne röhögtessen senki! Aztán mivel kényszerítették ki, odamentek karikás ostorral, és ütötték, aki keveset adott?

Vagy lelki terrorral? Mindenkire rá volt állítva egy ember, és figyelte, hogy mennyit dobtál a kosárba? Valószínű, nem...?

Vigyázni kéne az ilyen kijelentésekkel, mert ezzel bűncselekménnyel vádolnak valakit, amit kötelesek lennének bizonyítani. Több ezer tanú vallaná és több száz videófelvétel bizonyítaná azt, hogy nem történt ilyen.


- Tény, hogy (majdnem) minden istentiszteleten van gyűjtés. Ez baj? Egy keresztény egyháznak nem szabad gyülekezeti házat építeni, adományokat gyűjteni, nem szabad iskolát, középiskolát, főiskolát fenntartani, a hajléktalanok százait meleg étellel ellátni, vörösiszapot hordani, árvíz idején homokzsákokat cipelni? Tilos talán egy egyháznak vallási témájú tévéműsort csinálni? Mindezt a hívők önként felajánlott pénzéből?

Ugyanezek mind megtalálhatók tudtommal az összes nagyobb keresztény felekezetben, itt Magyarországon és a világon máshol is, úgy a római katolikus egyházban, mint a reformátusoknál, evangélikusoknál, baptistáknál stb.


- A tizedfizetés fontos tanítás a Bibliában, és azzal ellentétben, ahogy itt valakitől elhangzott, nemcsak az Ószövetségben, hanem az Újszövetségben, Jézus által megerősítve is, mindazonáltal nem kötelező. [Bár erről teológiailag lehet vitatkozni, de mindenesetre polgári módon nem lehet kötelezővé tenni.] A tizedfizetés annak jelképes elismerése, hogy mindenünket Istentől kaptuk, és az Ő gondviselésére bízzuk magunkat. Mint minden más hitbeli cselekedet, ez sem ér semmit, ha az ember nem hittel, őszintén és jó szívvel teszi, épp ezért nem kényszerítik rá.

Vannak sokan olyanok, akik nem hisznek abban, hogy tizedet kellene fizetniük, ezért nem is teszik, viszont jó szívvel bele tudnak dobni a kosárba némi tetszőleges összegű adományt, és senki nem veti meg őket ezért, mivel nem is lehet tudni, hogy ki mennyit ad bele. A lényeg, és az adakozáskor mindig ez az Ige van középpontba állítva: 2Kor 9:7 "Kiki amint eltökélte szívében, nem szomorúságból, vagy kénytelenségből; mert a jókedvű adakozót szereti az Isten." Ez pont azt jelenti, amit jelent: ha pl. úgy érzed, hogy egy kétszázast szívesebben beledobsz a kosárba, mint egy ötszázast (amit már sajnálnál), akkor válaszd a kétszázast, hogy a jó kedved megmaradjon. Ez nem ellentétes azzal, ami az előző versben található: "2Kor 9:6 Azt [mondom] pedig: Aki szűken vet, szűken is arat; és aki bőven vet, bőven is arat." Emiatt valóban buzdítanak arra, hogy ha megteheted, és jó szívvel meg is tudod tenni, akkor több pénzt adj a kosárba, mert hiszünk abban, hogy az nagyobb áldást jelent. De aki hit nélkül ad be több pénzt, annak nincs értelme, mert nem részesül nagyobb áldásban. Ez a szabadság törvénye: "semmi sem tisztátalan önmagában: hanem bármi annak tisztátalan, aki tisztátalannak tartja." (Róma 14:14) "Ki-ki a maga értelme felől legyen meggyőződve." (Róma 14:5.)

Aki azt állítja, hogy ezt nem így tanítják, az hazudik, mert ezt nem én találtam ki, hanem ott hallottam, és sosem jártam más gyülekezetbe.


- Az adakozásnak és a kézrátételes imádkozásnak a világon semmi köze nincs egymáshoz. Mindenki, aki akar, önként kérhet kézrátételes imát, de nem kötelező, és természetesen nem csak azok kérhetnek, akik adakoznak, hanem bárki. Ha pedig valaki teológiai alapról akarja kifogásolni a kézrátételes imádkozást, javaslom, hogy olvasson Bibliát, a Zsidókhoz írt levél a keresztény élet hét alaptanítása között említi (Zsid.6:1.).


- Mindezek mellett nem állítom, és sosem állítottam, hogy az illető felekezet egy tökéletes közösség, egy csak igaz emberekből álló krisztusi egyház, amelyik sosem hibázik, és egyedüli birtokosa az isteni igazságnak. Mint minden embernél és mint minden szervezetben, itt is voltak-vannak kisebb-nagyobb hibák és tévedések, és vannak olyan emberek, akik néhány dolgot félreértenek, sajnos olyanok is vannak, akik a félreértéseikkel másokat is megzavarnak - ez minden felekezetben benne van a pakliban, és ezért nincs egy olyan egyházi közösség sem, amiből ne ábrándulnának ki, amit ne hagynának el néhányan.


De arra a fajta gyűlölet- és hecckampányra, amit folytatnak a HGY ellen, szerintem nincs racionális magyarázat. Az én véleményem szerint a magyarázatot Jézus Krisztus már 2000 éve megmondta, és azóta minden olyan közösségen be is teljesedett, akik igazán és eredeti formában akarták követni Őt:

"Ján 15:18 Ha gyűlöl titeket a világ, tudjátok meg, hogy engem elébb gyűlölt ti nálatoknál.

Ján 15:19 Ha e világból volnátok, a világ szeretné azt, ami az övé; de mivelhogy nem vagytok e világból, hanem én választottalak ki magamnak titeket e világból, azért gyűlöl titeket a világ."


(Tp.)

2011. aug. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Ott gurult el a gyógyszer,mikor meg akarták határozni,hogy mit olvassak és mit ne.Hol érvényesül itt a szabad akarat?
2011. aug. 30. 00:35
 14/18 anonim ***** válasza:
94%

Ott, hogy azt mondod, bocsi srácok én ezt a dolgot nem nagyon adom. :)

Én amit a gyüliben valaha hallottam, soha nem úgy fogtam fel, mint amit nekem most kötelező megtennem, mert ha nem, akkor majd valaki mérges lesz, meg nem vagyok Isten gyermeke stb., szerintem a legtöbb helyen ezt nem így hirdetik. Mindent úgy fogtam fel, mint jótanácsot, de mindig nagyon nyitott vagyok a prédikációkra, hiszen Isten Igéje alapján szólnak, úgyhogy általában megfogadom, amit mondanak. De ha úgy érzem, hogy valamit nem tudok jó szívvel megcsinálni, ha nem tudok valamivel 100%-osan azonosulni, akkor azt én nem csinálom meg. Ilyenért nem történt semmi retorzió sosem, még akkor sem, ha kifejtettem az ellenkező álláspontomat.


Szerintem sokszor inkább azzal van a baj, hogy az emberekben megmarad valami gyámoltalan lelkület, ami miatt még ma is azt várják, hogy megmondják nekik, mit csináljanak. De ha így gondolkodnak, akkor az első olyannál, amit hallanak és nem értenek egyet vele, már úgy érzik, hogy az a dolog erőltetve van, és kötelező, aki meg nem csinálja, azt majd kiközösítik. Bár mondhatnám, hogy ilyen egyáltalán nem fordulhat elő, de sajnos mint említettem, mindig vannak a hívők között, akik túlbuzgó módon akarnak "vigyázni" a többiekre, és másokban könnyebben megtalálják a hibát, mint magukban.


Bár az lenne a legnagyobb bajom, hogy a hívő társaim milyen könyvet olvasnak. :) Amúgy ilyen téren is az van, hogy ajánlás szintjén mindent elfogadok, de ha valamit el akarok olvasni, azt akkor is elolvasom, ha valaki nem ajánlja. Nem azért, mert lázadó vagyok, hanem mert szabad ember!


(Tp.)

2011. aug. 30. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
89%

Na, a lepontozásból látszik, hogy egyeseket nem az igazság érdekel: nem fogadják el azok válaszát, akik belülről látják a rendszert. :(

Szerintem lassan át lehetne nevezni ezt a kategóriát "Sárdobáló" vagy "Gyűlölködő" névre... Ugyanis a Valláskritika kicsit mást jelent, nem a mocskolódást.


Ha nagyon rövid akarok lenni, annyit írok: Ha láttad is belülről a rendszert, még közelről sem biztos, hogy _jól_ láttad. Ha rád így hatott, az te vagy, és ezzel nem is vagy egyedül. De másokra meg nem így hat, és ők sincsenek egyedül. :)


Az ÓSZ és a neked már ajánlott ApCsel 15 után részemről a Máté 23:23-ra hívnám fel a figyelmet: "Jaj néktek képmutató írástudók és farizeusok! Mert megdézsmáljátok a mentát, a kaprot és a köményt, és elhagyjátok a mik nehezebbek a törvényben, az ítéletet, az irgalmasságot és a hívséget: pedig ezeket kellene cselekedni, és amazokat sem elhagyni."

Márpedig ezt Jézus mondta...

De mindenki cselekedjen "hite szerint", szabad akaratából, nem kényszerből...


Ha csak kötözködni akartál, kérdező, akkor hagyjuk, nincs értelme a további válaszadásnak. De ha érdekel bővebben a téma: Lefolyt már erről egy elég hosszú és kimerítő beszélgetés / vita; ha akarod, bemásolom a részletekbe menő válaszokat.


Megjegyzés: Hívő keresztény vagyok, az is a "legrosszabb" fajtából (fundi), de nem hites.

2011. szept. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
29%

Kedves Berta!


[link]


Ezt kell kommentálni? Szerintem nem.

2011. szept. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
89%

Kedves 72-es!


Köszi, de már többször láttam a vidit. Gondolom, eddig is te linkelted be más kérdéseknél. De már ezt megelőzően, tavaly is láttam, amikor a gyk. létezéséről még fogalmam sem volt.


Am. miért kellene kommentálni?

Én főleg a tizedfizetésről szóló vitára utaltam, hogy szívesen másolok be válaszokat, ha van rá igény.


Az eddigi válaszaidból nekem az jön le, hogy te sem tájékozódni vagy beszélgetni akarsz, hanem kötözködni.

Ha nem így van, akkor jelezd, és folytathatjuk. :)


Ja, és bocs, ha nem te voltál mindegyik 72-es, de nick nélkül nem tudom beazonosítani a válaszadót.

2011. szept. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
92%

Van egy gyülekezet, amit azért kriminalizálnak, mert dinamikusan fejlődik, és adományokat, tizedet és felajánlásokat gyűjt.

Kérdem akkor, Jézus Krisztus is szektás volt amikor ezt tette, vagy csak sok irígy és gyűlölködő ember van kicsiny országunkban?


Luk 8:2 És némely asszonyok, akiket tisztátalan lelkektől és betegségekből gyógyított meg, Mária, aki Magdalénának neveztetik, kiből hét ördög ment ki,

Luk 8:3 És Johanna, Khúzának, a Heródes gondviselőjének felesége, és Zsuzsánna, és sok más asszony, kik az ő vagyonukból szolgálának neki.


Istent és az Ő munkáját, nem szektás dolog a saját vagyonunkból szolgálni.


"A sok hívű gyűlik, a Sanyi zsebe telik."


Köszi az áldást! :-))

Amúgy ez sem ellentétes a Bibliával:


1Kor 9:14 "Ekképpen rendelte az Úr is, hogy akik az evangéliumot hirdetik, az evangéliumból éljenek."


Nem nagy dolog szellemi áldásokat, testi javakkal meghálálni.


"Ott gurult el a gyógyszer,mikor meg akarták határozni,hogy mit olvassak és mit ne.Hol érvényesül itt a szabad akarat?"


Én sem csak olyan könyveket olvastam eddig, amit a gyüli is preferál. Most elsősorban keresztény könyvekre gondolok, mert azon kívül nem nagyon érdekel más.

Nem hallottam még olyanról, hogy könyvet tiltottak volna. Esetleg nem attól gurult el a gyógyszered hogy bíztattak téged a Biblia olvasására?

Ettől ne guruljon el! :-)

Ha ez prédikáció alatt hangzott el, akkor a pulpitus mögül mindig úgy kell beszélniük a szolgálóknak, mint akiknek számot kell majd adniuk a mi lelkünkről. :-)

És ahogy (Tp.) is mondta, előfordulhatnak olyanok is, akik mások lelkéért, mindig picit jobban aggódnak mint a sajátjukért.:-)



A szabad akarat, valóban jó és nagyon értékes dolog, akkor ha megvan szentelve. Jézus Krisztus azért jött, hogy visszaadja a teljes szabadságunkat, azáltal hogy megismerjük Őt. A mi szabadságunk nem lehet ürügy a test romlott kívánságaira, mert mindenkit a szabadság törvénye fog megítélni. Akkor jó, ha nem akarod függetleníteni Istentől a szabad akaratodat. De visszakérdeznék: Ha a romlottság szolgája valaki, akkor hol a szabad akarat?

Aki szereti Istent, az tud azonosulni Isten vágyaival és akaratával, amelyek jók, kedvesek és szentek. Nem vallásos erőlködés a hívő élet, hanem belülről, szeretetből fakadnak a cselekedeteink. Lelkes hívei vagyunk a jócselekedeteknek. Az adakozásnak is. A mi eledelünk az, hogy annak az akaratát tegyük meg, aki elhívott minket a Jézus Krisztussal való közösségre. :-)

2011. szept. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!