Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért zavarja a kereszényeket...

Miért zavarja a kereszényeket annyira a kemény metal?

Figyelt kérdés
Sok együttes szövege nem arról szól hogy "ircsdkikrisztusnépét", "b@szdmegjézust", többségüknek sokkal értelmesebb szövegeik vannak mint a divatpop"zenészeknek". És pontosan dobolni, jól gitározni, erősen énekelni nem kevés gyakorlást igényel.
2009. aug. 10. 12:56
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
53%
Úgyvélik h ezzel a sátánt támogatják és istenítik, de én ebben nem hiszek úgy h Hail Metal!!
2009. aug. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Mai napig nem kaptam választ erre, régen jártam hittanra is, de a pap szerint "nem illő egy fiúnak a hosszú haj és a vad zene, mert elferdít". Mikor felemlítettem neki hogy vannak keresztény metal együttesek, akkor meg lepergett róla az egész, és azt válaszolta, hogy "báránybőrbe bújt farkasok". Nem értem az egészet, sokkal igényesebb egy jól előadott, tartalmas szöveggel rendelkező kemény metal szám, mint a legtöbb "nyári bícs sláger" amiknek arról szól a szövege hogy "nyár van, hepi mindenki, buli, napsütés, boldogság" váááááá tiszta nyálas, semmi fentebb értelme nincs...
2009. aug. 10. 13:01
 3/26 anonim ***** válasza:
95%
engem egyáltalán nem zavar, sőt...
2009. aug. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Engem sem zavar, még az antikeresztény black-metalt is meghallgatom, ha nem a szövegéért de a zenéért. Viszont elértem, hogy a család folyton ezzel szekál, és a templomban nemkívánatos személy lettem XD
2009. aug. 10. 13:10
 5/26 anonim ***** válasza:
57%

Mert agresszív és durva meg ördögimádó, meg minden, és mint tudjuk a kereszténység a szeretetről szól......


Szeretném hallani egy hívő keresztény válaszát, kíváncsi vagyok, mit tud mondani.


Egyébként én pont a "dugjonmegjézus"-féle black metált szeretem, engem utáljatok a legjobban! \m/

2009. aug. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
88%
Keresztény vagyok és szeretem a rockot és a metált is. Akkor pokolra kerülök?:)) Amúgy ha durva a szövege (nem baj, ha szókimondó vagy erősebb, de azért túl trágár ne legyen) akkor mindegy milyen zene, nem szeretem, de ez az ízléssel függ össze nem a kereszténységgel. Ez megint egy olyan általánosítás, mint amit rengeteget lehet hallani a keresztényekkel kapcsolatban és jó részüknek köze nincs a valósághoz.
2009. aug. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
92%
Nem minden keresztényt zavar, és nem minden kemény metál zavarja a keresztényeket.
2009. aug. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Engem nem zavar más ember vallási meggyőződése, vannak antikeresztény ismerőseim akikkel jó kapcsoltban vagyok. Minket a metal tart össze.!
2009. aug. 10. 14:46
 9/26 anonim ***** válasza:
34%

"Szeretném hallani egy hívő keresztény válaszát, kíváncsi vagyok, mit tud mondani."


Tessék akkor: keresztény vagyok, világ életemben rockot hallgattam, sőt, még BM-et is (itt a valód BM-re gondolok, nem a marduk-cof-dimmu kommersz gyökérségekre)...nem érdekelt a mondanivalója, zeneileg maradandó és kész. Ma már inkább hallgatok nemzeti rockot, skinhead zenét, az ugyanúgy rock, a hangszerelése is arra épül. Nem értem mi ellentét van a kereszténység és a rock között? Ahol én felnőttem egyáltalán nem zavarta a keresztényeket a kemény zene, a hittantanár sokkal jobban ki volt akadva inkább a nyivákolós tucc-tól, meg a szavalós nigger rap-től.

Nem nagyon találkoztam olyan nézettel még keresztény körökben sem amúgy, hogy "ez a zene az ördög zenéje", ez egy sztereotípia, a keresztények többsége egyáltalán nem így gondolja. A nemzeti rock és skinhead zenéről nem is szólva, amik már a szövegeikben is keresztény töltetűek gyakran...

2009. aug. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

http://www.youtube.com/watch?v=PPkPuf2n7S0&feature=related

Ők keresztény zenét játszanak és elég kemény!!!!


Én hívő vagyok és elmondom a tutit. :-)

Teljesen mindegy a zenei irányzat. Első meghatározó tényező az az, hogy milyen szellemből énekel. Ezt a bennünk lévő Szent Lélek érezteti velünk, hogy kell-e egy bizonyos dalt tovább hallgatnunk, vagy lépjünk tovább.

Második meghatározó tényező az az, hogy miről énekel. Tehát ha Istenről, akkor azt dícséretnek hívják és vannak hívők, akik csak dícséretet hallgatnak. De ha pl. egy hívő keresztény zenekar "általános" dologról énekel, akkor az is okés egy hívő fülének....

Lory B: http://www.youtube.com/watch?v=pVbvSW7tuVw vagy: http://www.youtube.com/watch?v=ZIkVRmgzGIo&feature=related


Persze megoszlanak a vélemények, mert valaki ezt sem szereti, a rock-ot sem szereti, csak ezt, vagy csak azt. :-) Ez egyéni, úgy ahogy te a Heavy Metal-t szereted.

Mivel nem szaporítom a szót, ezért nem fejtek ki mindent részletesen, de ha kell info, akkor kérdezz.


Itt van még egy nagyon tuti együttes (Hillsong), őket nem lehet nem szeretni, hallgassátok meg: http://www.youtube.com/watch?v=2VfGtdbOUlE


Épp ma találtunk keresztény reggae-t és nagyooon jóóó. :-)


NIBO7

2009. aug. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!