Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A teremtésben hívők egyik...

A teremtésben hívők egyik érve az evolúcióval szemben, nem találtak átmeneti fajokat. A hívők szerint milyen egy átmeneti faj?

Figyelt kérdés
Hogy kell kinézni annak az élőlénynek, illetve fosszíliának ami szerintetek is átmenetinek számít, és meggyőzne benneteket?
2011. szept. 7. 13:39
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
66%

én olvastam.


te viszont azt állítod, hogy benne van. muti meg.

2011. szept. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ez a halál dolog nem magáról a halálról szól, hanem arról a képességünkről, hogy tudatában vagyunk saját életünk mulandóságának. Az állatvilágban ilyet nem sűrűn találni - az elefántoknál figyelték meg hogy halott társaik csontjait emelgetik, nézegetik - bár még ez a jelenség sem igazolja, hogy tisztában lennének a halál fogalmával.


Akkor már a hat napos teremtéssel is lehetne vitatkozni, hogy mi számított egy napnak, mikor még Föld sem volt. :) A Bibliában leírt sorrend egyezik a tudományos földtörténet sorrendjével, és ennyi éppen elég.

2011. szept. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 Sághegyi Csaba ***** válasza:
47%

A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 23:12


Jaaaaaj...

Olvasd el Isten reakcióját a bűnre. Azon belül is az 1Mózes 3:19-et. Mindenki ismeri, azok is akik soha nem fogtak kezükbe Bibliát. Van még egy újszövetségi igerész is.

1Korintus 15:21-22

Miután ugyanis ember által van a halál, szintén ember által van a halottak feltámadása is. Mert amiképpen Ádámban mindnyájan meghalnak, azonképpen a Krisztusban is mindnyájan megeleveníttetnek.


Van egy fogadásom, következő válaszod után kiírom, hogy nyertem-e ;)

2011. szept. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
17%

ennyi?


a M1,3:19 csak azt mondja, hogy élete végéig szenvedni fog. ebből nem következik, hogy amúgy örökké élt volna, főleg, ha hozzávesszük a 3:22-t is, ami szerint van élet fája, aminek pedig csak akkor van értelme, ha van halál.


a másik még ennél is sántább.

a mi szempontunkból csak annyit mond, hogy Ádám halandó, azért mindenki más is halandó. csakhogy ebből semmilyen szinten nem következik, hogy valaha is halhatatlan lett volna...


az adatokból kell következtetéseket levonni, nem pedig a következtetésekhez adatokat keresni...

2011. szept. 8. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
60%

Sziasztok!


Nos Pál apostol többször is hivatkozik Ádám bűnére, ami által a halál bejött a világunkra:

Rm 5,12 "Annakokáért, miképen egy ember által jött be a világra a bűn és a bűn által a halál, és akképen a halál minden emberre elhatott, mivelhogy mindenek vétkeztek"

Rm 5,18 "Bizonyára azért, miképen egynek bűnesete által minden emberre elhatott a kárhozat: azonképen egynek igazsága által minden emberre elhatott az életnek megigazulása."

Rm 5,19 "Mert miképen egy embernek engedetlensége által sokan bűnösökké lettek: azonképen egynek engedelmessége által sokan igazakká lesznek."

1Kor 15,21 "Miután ugyanis ember által van a halál, szintén ember által van a halottak feltámadása is."

1Kor 15,22 "Mert a miképen Ádámban mindnyájan meghalnak, azonképen a Krisztusban is mindnyájan megeleveníttetnek."


Jézus és apostolai valós emberekként hivatkoztak Ádámra, Évára, Noéra...nos akkor ha ezek mind jelképes személyek voltak akkor bizony hazudtak nekünk. Ha a halál nem a bűn következménye - ahogyan Pál leveleiben olvassuk - akkor vajon mi az igazság és mi nem? Akkor Jézus mitől váltott meg bennünket?


Üdv. Péter

2011. szept. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
29%

Az első embertől való, tehát ádámi leszármazás valóban csakis szó szerint értelmezhető a Szentírásban, különben minden borul. Jézus maga is elismerte Ádámot. Ha valakiben, akkor benne megbízhatunk, hiszen a Mindenható Isten általa teremtett mindent.


Ám az "élet fája" körül nagy bajok vannak! Íme, itt van két idevágó cikk:


[link]


[link]

2011. szept. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
50%

Péter:


szerintem ebben van némi logikai hiba.


az, hogy a halál Ádám bűnével került a világba, az nem jelenti azt, hogy előtte minden (de legalábbis az ember) halhatatlan lett volna.


Mózes I. 3:22-23

"És monda az Úr Isten: Ímé az ember olyanná lett, mint mi közülünk egy, jót és gonoszt tudván. Most tehát, hogy ki ne nyújtsa kezét, hogy szakasszon az élet fájáról is, hogy egyék, s örökké éljen:


Kiküldé őt az Úr Isten az Éden kertjéből, hogy mívelje a földet, amelyből vétetett vala."


ebből számomra inkább az következik, hogy Ádám (és Éva) az Édenkertben nem halt volna meg, de nem azért, mert halhatatlannak teremtette őket Isten, hanem azért, mert ették volna az Élet fájának gyümölcsét (is).


Mellékesen van egy ordító probléma azzal, ha Ádám és Éva halhatatlan:


(ez a legegyértelműbb, de a gondolat sok helyen szerepel)


János Apostolnak közönséges első levele 4:9-10

"Az által lett nyilvánvalóvá az Isten szeretete bennünk, hogy az ő egyszülött Fiát elküldte az Isten e világra, hogy éljünk általa.


Nem abban van a szeretet, hogy mi szerettük az Istent, hanem hogy ő szeretett minket, és elküldte az ő Fiát engesztelő áldozatul a mi bűneinkért."


az emberiségnek egy közös bűne van. persze sok sok olyan bűn van, amiben sokan osztoznak, de egyetlen bűn van, ami mindenkiben biztosan közös. az eredendő bűn.


azt ne tételezzük szerintem fel, hogy Isten félmunkát végez, azaz olyan engesztelő áldozatot küld, amit aztán nem fogad el.


ebből következően Jézus áldozatával megtisztultunk az eredendő bűntől. (nyilván ez egyik egyháznak sem tetsző gondolat alapból) viszont, akkor halhatatlannak kellene lennünk.


minderre a problémára van egyébként egy kézenfekvő, egyetlen tanításnak sem ellentmondó magyarázat:


Ádámnak és Évának nem a teste, hanem a lelke halhatatlan. ezt veszi el tőlük Isten a kiűzetéskor és ezt adja vissza Jézus.

2011. szept. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
52%

Sziasztok!


Úgy tűnik, hogy alapvető problémák adódnak az általam leírtak megértésével. Egyrészről én sehol nem állítottam olyat, hogy az ember halhatatlan lenne. A Szentírás ugyanis egymrtelműen kijelenti, hogy Istené "egyedül a halhatatlanság".


Másrészről olyat sem állítottam, hogy létezne "eredendő bűn". Az ember bűn által megrontott emberi természettel születik, vagyis hajlammal a bűnre. Krisztus is ilyen testben született meg, mégis győzni tudott, mert nem követett el bűnt.


Harmadrészt a teremtéstörténetből egyértelmű, hogy az emberi lélek nem létezhet test nélkül. Vagyis ahogyan a halál a teljes embert éri, úgy a megváltás a teljes emberre érvényes testileg-lelkileg. Ezért is hangsúlyozza az apostoli hitvallás a "test feltámadását".


Üdv. Péter

2011. szept. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 Sághegyi Csaba ***** válasza:
48%
79%-os: nyertem! :P
2011. szept. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
100%

Szia, Péter!

Hadd idézzek két különböző hozzászólásodból:


"A Biblia szerint a halál Ádám bűnének következményeképpen jelent meg a Földön. Ha a halál már azelőtt megjelent, mielőtt az ember kifejlődött volna, akkor a bűn egy képzelgés, és Jézus halála teljesen felesleges volt."


"Úgy tűnik, hogy alapvető problémák adódnak az általam leírtak megértésével. Egyrészről én sehol nem állítottam olyat, hogy az ember halhatatlan lenne. A Szentírás ugyanis egymrtelműen kijelenti, hogy Istené "egyedül a halhatatlanság". "


Elég nyitott vagyok az ellentmondásos érvekre is, tekintve hogy az élet nagy kérdéseinek megértéséhez sokszor kevés a puszta nyelv.


Mit értesz halál és halhatatlanság alatt?

2011. szept. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!