Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A teremtésben hívők egyik...

A teremtésben hívők egyik érve az evolúcióval szemben, nem találtak átmeneti fajokat. A hívők szerint milyen egy átmeneti faj?

Figyelt kérdés
Hogy kell kinézni annak az élőlénynek, illetve fosszíliának ami szerintetek is átmenetinek számít, és meggyőzne benneteket?
2011. szept. 7. 13:39
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
29%

gyakorivalasz2!


Nem neked címeztem!


""Kérdem én, akkor miért van a halál?""

Olvastam a hozzászólásokat és ez a megközelítés is vita tárgya lett, de erre nem adtak az Isten tagadók választ!

2011. szept. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
80%
Nem is tőled kerdeztem, hogy nekem címezted-e, hanem a következő idézet írójának, a 39%-os válaszolónak.
2011. szept. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbben megfogalmazva, azért "kell" meghalni, mert a testi sejtjeink állandóan másolódnak. Képzelj el egy fénymásolatot, majd azt a fénymásolatot másold le megint, az újat megint és így tovább. A végére már közel sem lesz olyan szép a fénymásolat, mint a legelső. Egyszerűen ez az oka. Az öreg test sejtjei már nem látják el megfelelően a funkciójukat. Egyes testrészek elkopnak, az immunrendszer sem tökéletes. Stb. Ráadásul a természetnek is érdeke, hogy meghaljunk. Így a tökéletesebb (a környezethez jobban alkalmazkodó) egyedek élnek túl. Ők szaporodnak, és az ő utódjaik lesznek életképesebbek. Az embereknél is van erre példa. A férfiak szeretik a nagy mellű nőket, mert tudattalanul tudják, hogy ők nagyobb eséllyel tudják kihordani a babát és szoptatni is jobban tudnak, mint egy kevésbé telt nő. A nők az izmos férfiakhoz vonzódnak, mert úgy érzik, hogy azok a férfiak tudják megvédeni a családot a támadásokkal szemben és élelmet szerezni a leendő utódoknak. Ezek ilyen ősi berögződések, viszont a jelen társadalomban már nincs olyan veszély, mint régen. Élelem is van...
2011. szept. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
14%

Archaeopteryx problémák!



[link]


[link]

2011. szept. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
85%
Szokásos értemes marhaságok. Nem is érdemes rá időt szakítani.
2011. szept. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
100%

A miért kell meghalni kérdéshez:

Az előttem hozzászóló jól látja a lényeget, de kicsit kiegészítem. A sokszoros DNS másolás hibaaránya által okozott információváltozások (és ezzel együtt sejtdiszfunkciók) kívül fontos még a kozmikus háttérsugárzás, illetve a magunkhoz vett mutagén anyagok( pl. dohány, alkohol) is. Mindezek az élet folyamán a DNS "minőségét"(azaz eredetiségét) rontja egy személy sejtjein belül.


Amennyiben a szervezet a sejtszaporodást nem fogná vissza fokozatosan(epigenetikus metiláció), a különböző mutáns sejtformák(pl. ráksejtek - ezek lényegében "lázadó" sejtek ) lényegesen nagyobb mértékben terjednének el a szervezetben(a sérültebb génállomány okán). Magyarán mindannyian meghalnánk 40 éves korunk körül valamilyen malignus daganatban.

Ellenben újonnan született sejtekre szüksége van a szervezetnek(az elhullottak pótlására).


Ezt pedig a fent említett "leszabályozás" okán egyre kevésbé képes kielégíteni, ami bizonyos kor után megoldhatatlan dilemma elé állítja a szervezetet.

Ha fokozza a sejtszaporulatot, az bizonyosan malignitashoz vezet. Ha nem, akkor a sejthiány fog végezni vele. És végül mindannyiunkkal végez majd valamelyik.

2011. szept. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
100%
Akit komolyabban érdekel az öregedés témája, az előző oldalon egy komplett diplomamunkát linkeltem be, aminek címe "Az öregedés biológiája".
2011. szept. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
63%

A teremtésben hívők egyik érve, hogy az evolúció úgy humbuk, ahogy van. Pont letojom a fantasztikus leletet, melyet Medvegyev 1945-ben talált, ami mára talán már hamisítványnak van titulálva, de frankó kis reprodukált képecske van a tankönyben róla, hogy a kedves gyerekek jobban el tudják képzelni Jancsi és Juliskát, amint szőrös nagy tenyerükkel az átmeneti fajt próbálják megenni, miközben édes kislányuk primitív berlangjuk előtt a primitív tüzüket próbálják életben tartani, azon filózva, hogy hogyan lehetne a fajt fenntartani, amit pár százezer év múlva majd embernek fognak hívni.


Csillagom, nem az átmeneti faj a lényeg, hanem az élet mibenléte és értelme és a halál fogalma. Ha nem élsz, hanem halott vagy, akkor nem éltél te soha. Ha meg élsz, akkor nem halsz meg. Aki hisz, ha meghal is él.


Mit akarsz? Meghalva maradni, vagy élni?


Ide is mehet a piroska, ne féjjon az igazság...

2011. szept. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:

Az ugynevezett atmeneti fajok egy hivot se gyoznenek meg, hiszen bizonyitsd be, hogy azt az alakot nem isten teremtette olyanra, hogy ugy TUNJON, hogy atmenetet kepez! Nagyon nehez lesz. Meg akkor is, ha pl. egy tollas hullot talalnal. MIert ne teremthetne isten egy tollas hullot? Ha a tobbi, sokkal logikusabb erv, bizonyitek nem gyozi meg oket, akkor az atmeneti fajok miert tennek?


De eleve a paleontologiai bizonyitekok nagyon valoszinutlenek. Az eddig megismert kb 50 ezer paleos faj reprezentalja az eddig elt becslesek szerint tobb 100 millios fajszamot. Eleg neveseges. Azt jelenti, hogy minden megismert paleos fajra jut tobb ezer, amit nem ismerunk. Hogy lehet azt logikusan elvarni, hogy egy adott fajt pont megtalaljunk?

2012. febr. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
0%

http://www.youtube.com/playlist?list=UUBmkV6Vgnnxfa1dMA7ds5w..


Nos itt bőséges válasz van. Az evolucionistáknak meg kérdés, örök kérdés...

2012. febr. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!