Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mikor támadt fel Jézus?

Mikor támadt fel Jézus?

Figyelt kérdés
Melyik hónap hanyadikán?
2011. szept. 12. 19:33
1 2
 1/11 anonim válasza:
24%
Mar feltamadt.
2011. szept. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%

Húsvét időpontja a tavaszi napéjegyenlőség utáni első holdtöltét követő vasárnap, ez a gyakorlatban március 22. és április 25. közé bárhová eshet.


Hogy valójában mikor támadt fel? Véleményem szerint soha nem történt ilyen.

2011. szept. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A mi naptárunkban nem lehet pontosan megadni, csak a holdhónapokkal számoló naptárakban.
2011. szept. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Sághegyi Csaba ***** válasza:
100%
Erről nem vagyok meggyőződve, csak hallottam egy előadást róla. Az előadás Dániel könyvéről szólt. Az előadó szerint ismert a pontos keletkezési dátuma annak a próféciának a könyvben, amelyben a messiás megölését jelzi előre, annak megírásától számítva egy pontos dátumra. Az előadó szerint Dániel az akkori babilóniai naptár szerint jelzett előre. Az előadó bemutatott egy számolást, amelynek alapján Jézus halála Kr.u. 32-ben, április 6-án volt. Ha ez igaz, akkor a vasárnapi napon nyolcadika volt, hiszen hatodika volt péntek. Megerősíteni ezt nem tudom, mert nem vagyok bibliatudós.
2011. szept. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogy ez a visszaszámolás mennyire pontos, azt nem tudhatjuk, de én a válaszommal konkrétan arra gondoltam, hogy az évforduló mindig más napra esik.
2011. szept. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

20:54

No ezaz, emiatt fura, hisz Jézus feltámadása egy konkrét napon volt, de ezt elhallgatják az egyházi vezetők, miért nem tudhatjuk az igazat?

2011. szept. 12. 20:59
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
Második vagyok: mivel azt sem tudják pontosan mikor született, azt sem, mikor élt, és hogy mikor halt meg... a naptárszámítás is változott azóta, feljegyzések sem mindig vágnak egybe, és igencsak hosszú idő telt el...
2011. szept. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudják pontosan. Miért fontos neked a dátum? Ha lenne egy dátum nem azt kérdeznéd: na és honnan tudják?
2011. szept. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Niszán hó 15-én.


A Páska ünnepe akkor sabbatra esett, feltámadása a hét első napján történt, mely a mi időszámításunk szerint vasárnapra esett.


Példa:

"A hétnek első napján pedig jó reggel, a mikor még sötétes vala, odaméne Mária Magdaléna a sírhoz, és látá, hogy elvétetett a kő a sírról." János 20.1


Üdv: én lászló

2011. szept. 13. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 munyamunya ***** válasza:
80%

Jézus nagy valószínűséggel a mostani időszámításunk szerinti i.sz. 27-ben kezdte meg szolgálatát (mivel ez volt abban az időszakban a Jubileum/Kürtzengés éve, ami miatt elmondhatta Jézus, h hirdeti az Úrnak kedves esztendejét, lsd. Lukács4:14-19), vagyis ekkor volt bemerítkezése. Ha ehhez hozzászámoljuk a Dánielnél is említett 3,5 évet (amire bizonyíték a János evangéliumban felsorolt négy páska, amire Jézus felutazott Jeruzsálembe) mint Jézus földi szolgálatának idejét, akkor a 31. évhez jutunk.


A 31. évben az év első napja március 12-re esett (mivel a törvény szerint az év első napja a tavaszi napéjegyenlőséghez számított legközelebbi újhold napja), ami az öröknaptár szerint csütörtök, ebből előre számolva 13 napot Niszán 14. az előkészület napja szerdai (március 25.) napra esik. Ez látszik a legvalószínűbb időpontnak Krisztus megfeszítését tekintve, ugyanis egyrészt munkanap, így a zsidók végezhettek munkát, Krisztust is ítélőszék elé vihették; másrészt így teljesül az a prófécia, hogy Krisztus három nap és három éjjel, azaz három egész napot lesz a föld gyomrában. Az előkészületi nap az a nap, amikor a Páska bárányt a törvény szerint még naplemente előtt le kellett vágni (délután, amikor Jézus is meghalt a kereszten, tökéletes páskabárányként), majd elkészíteni és az éjjel (naplemente után, ami már Niszán 15-e) sietve megenni. Ez a zsidók úgynevezett nagy Szombatja, Sabbath nap, mozgó ünnepnap, ami után még következett a heti ciklus szombatja, és az ezt követő napon, a hét első napján vették észre az asszonyok az üres sírt.


Így Krisztus feltámadása minden bizonnyal i.sz. 31. Niszán 18-án (március 29.) történt.

2011. szept. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!