Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kik találták ki Istent és miért?

Kik találták ki Istent és miért?

Figyelt kérdés

Hallottam már olyat, hogy az emberek azért, mert félnek a haláltól.

Vagy a gazdagok azért, hogy a szegények ne lázongjanak és inkább várják a túlvilági üdvösséget.

Érdekel ez a dolog és bárkitől kérdeztem vagy bárhol utánanéztem, nem kaptam kielégítő magyarázatot.

Kinek mi a véleménye?


2011. szept. 15. 14:13
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
26%

"kérdező!


attól mert a tv beléd manipulálta az istentelenséget, még ne m kell olyan kérdést feltenni még ebben a kategóriában sem, ami már más hamis dolgokat állít tényként és épít rá - jelen esetben - kérdést."


Az hogy létezik isten, semmivel sem bizonyítottabb mint az, hogy nem! Vegyél vissza inkább, mert nagy a pofád!

2011. szept. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
elvileg igazad lehet, gyakorlatilag a stílusod ordenáré.
2011. szept. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim válasza:
100%

"a tv beléd manipulálta az istentelenséget"


Pont fordítva! A tv mindenkibe a vallást akarja ráerőszakolni!

2011. szept. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Ember, Te milyen csatornát nézel? Hol látsz te vallási manipulációt? Néphülyítés az megy, de jó volna már ha valaki hitre és becsületre akarná manipulálni az embereket.....Lehet hogy a Duna tv-n van ilyen, én nem tudom, már évek óta nem nézek tv-t mert már akkor sem volt érdemes...

Ja, nem én írtam, hogy a tv manipulálja az ateizmust, bár a hitetlenséget mindenképp...

2011. szept. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Több százéves egyházhatalom és erőszakos keresztényre való nevelés után ki vagytok akadva, mert a TV nem elég hitre nevelő? Nem a kérdezővel van a baj,hanem a ti elvakultságotokkal...fogadjátok el, hogy valakinek Isten nemlétezése a természetes. Ez a kérdés semmiben nem különbözik attól, amikor valaki megkérdezi, hogy Isten hogy nyilvánul meg nektek, mert hogy volt ilyen kérdés is, az meg azoknak sértés, akik nem hisznek az ilyenekben...az már nem zavar titeket igaz?

Egyébként meg a valláskritika topicban sok ehhez hasonló kérdést fogtok találni, ha ennyire nem tetszik ne kattintsatok rá, nem hiszem, hogy bárki böködött volna titeket vasvillával, hogy csekkoljátok, mi ez...

2011. szept. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Mindig a Bibliához kell fordulni a magyarázatért:


PL.:

Második levél a tesszalonikieknek 1:

9Ezeket a kárhozatban örök büntetéssel sújtja az Úr színe és hatalmának dicsősége [Iz 2,10. 19. 21;], 10amikor eljön azon a napon, hogy megdicsőüljön szentjeiben, és megcsodálják mindazokban, akik hittek; nálatok ugyanis hitelre talált a tanúságtételünk.


Itt a tanúságtételen van a hangsúly. Tehát nem kitalálták többen, hanem tanúsítják. Jobban nem lehet elmagyarázni. A többieknek a hit maradt csak.


1Tim 6.3

Ha valaki mást tanít, s nem követi Urunk, Jézus Krisztus üdvös szavait és az istenes tanítást,

1Tim 6.4

az felfuvalkodott és semmit sem ért. Betegesen vitázik, üres szóharcot folytat, amiből csak irigykedés, veszekedés, káromlás, rosszindulatú gyanúsítás

1Tim 6.5

és olyan bomlott agyú, igazságot elferdítő embereknek torzsalkodása származik, akik a vallásosságot jövedelmi forrásnak tekintik.

1Tim 6.7

Hiszen semmit sem hoztunk erre a világra, s nem is vihetünk el semmit.

1Tim 6.8

Ha van ennivalónk és ruhánk, elégedjünk meg vele.

1Tim 6.9

Akik meg akarnak gazdagodni, kísértésbe esnek, sok esztelen és káros kívánság kelepcéjébe, amelyek romlásba és kárhozatba döntik az embert.

1Tim 6.10

Minden baj gyökere ugyanis a pénz utáni sóvárgás. Így néhányan, akik törik magukat utána, már elpártoltak a hittől, és sok bajba keveredtek.

1Tim 6.11

Te azonban, Isten embere, menekülj ezektől! Törekedjél inkább igazságos lelkületre, életszentségre, hitre, szeretetre, türelemre és szelídségre.



Ha valaki magára ismer, akkor mérges lesz, ahelyett, hogy egy picit elgondolkodna rajta és változtatna életén!



Második levél a tesszalonikieknek 3:

1Egyébként, testvérek, imádkozzatok értünk, hogy az Úr igéje, amint nálatok is, terjedjen és dicsőségre jusson, s megszabaduljunk az ártalmas és gonosz emberektől, mert a hit nem mindenkié!

2011. szept. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Én egy szóval nem mondtam, hogy a kérdezővel van baj, és azt sem, hogy furcsállom, ha valakinek az ateizmus természetes. Én is ateista voltam, csak tudom, miről beszélek. Nem értem, miért elvakult az, aki szerint a mai tévéműsorok többsége erkölcstelen sz@r.
2011. szept. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!