Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit gondoltok Jézusról?

Mit gondoltok Jézusról?

Figyelt kérdés
(Isten egyszülött fiáról.)
2011. szept. 27. 10:08
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
89%

Én nagyon bírom, ő a legjobb fej! :P

Mindemellett nagyon jó indulatú, csak jókat tudok róla mondani! :)

2011. szept. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
72%

LOL, pont azt akartam írni, amit az első. Hát most kénytelen leszek hosszabban.

Nos...


Akár Isten, akár Idegenek, akár akármi más, tök mindegy. A lényeg az, hogy valami, ami magát Teremtő Istennek nevezte, és hihetően csinálta, bevállalt egy átlagos, sőt átlag alatti emberi életutat a születéstől a kínhalálig. Ezzel nagyon komoly, de követhető erkölcsi példát adott az embereknek. És érdemes is ezt a példát követni, mert ha úgy bánunk másokkal, ahogy szeretnénk, hogy velünk bánjanak, jobb lesz a világ. Sokkal.

2011. szept. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
18%
Egy rafinált de bolond ember volt aki azt hitte hogy isten fia.
2011. szept. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
13%
nem mondom meg mit gondolok róla mert úgyis törölnék a válaszomat:D
2011. szept. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
33%
Én Jézusnak köszönhetem, hogy a mennybe fogok kerülni, ami az örök életnek a helye. Hát nem kell elmondanom, hogy mit gondolok akkor róla. De egyébként sokkal fontosabb az, hogy Jézus mit gondol RÓLAD, hogy Ő ismer-e téged!
2011. szept. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
40%

Nagy Bodhiszattva volt és Indiában halt meg elég idős korában, máig ott található a sírja nem messze kasmírtól.


Jézus Indiában , a könyv címe.

2011. szept. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
0%

"(Isten egyszülött fiáról.)"


az Isten nem szülhet, mivel nemtelen,túl van azon, hogy velünk foglalkozzon gyarló emberkékkel.Isten a mindenség, a teljesség és ezért nincs szüksége semmire, ő teljes és egész, ebből kifolyólag mit is szeretne még magának, érthető, hogy semmit. Aki akar valamit az híján van valaminek ezért fennáll a szándék a teljesség elérésére.No az Isten nem ilyen, ő teljes.

Istennek nincs kiválasztott népe sem mivel nincs szüksége semmilyen népre. tanuljatok már meg gondolkodni.

" „Amit a csőcselék valaha okok nélkül megtanult hinni, vajon ki dönthetné meg azt neki okokkal?” (Zarathustra, i.e. kb. 580-520 között)"

2011. szept. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
72%
Nekem teljesen mind1, hogy kinek a fia, vagy hogy hogyan fogant, és bár nem vagyok hívő, még is tudom hogy létezett Jézus (bizonyított) és azt is tudom, hogy amit tett az mindenképpen becsülendő, és tiszteletre méltó! És biztos, hogy tudott valamit, mert megváltoztatta az egész világ arculatát :)
2011. szept. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
95%

Jézus nem azért Isten egyszülött Fia, mert Istennek neme van vagy ő szülte.

Azért, mert Jézus maga a logosz, Isten beszéde, és Isten saját magából bocsátotta ki és mindent általa teremtett (János evangélium első fejezete)míg a világban minden más teremtés útján jött létre.


Ez a logosz, ez a fény emberré lett a történelem egy pontján. És mint ember lenyűgöző volt. Igen, voltak nagy bodhiszattvák, szentek, mesterek itt-ott, de "senki úgy nem szólott, mint ez az ember".


Én szeretem Jézust (Isten egyszülött fiát).

2011. szept. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
azért csak voltak és vannak máig páran kik igenis szóltak és szólnak hasonlóan.
2011. szept. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!