Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Bort isznak vizet prédikálnak?

Bort isznak vizet prédikálnak?

Figyelt kérdés
nem értem a katolikus papok egy részét. Olvastam itt már nem egy kérdést arról, h nem adják össze a párokat mert egyik elvált. Nekem is van két ilyen ismerösöm is, akiket nem adtak össze ezért. Ez mind oké nem leht. De nálunk minden papnak itt a városba van legalább két gyereke barátnöje élettársa. Bmwvel járnak dolgozni stb. Akkor ez hogy is van? Pároktól megtagadják a házasságot de nekik lehet barátnöjük,gyerekük?
2011. okt. 13. 11:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Helyesbítsünk: az emberek ilyenek. A papok közt is vannak, akik követik az "előírt" morális és egyéb törvényeket, és vannak, akik nem.
2011. okt. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
63%

A katolikus egyház nem ismeri el a válást. Ezért nem adnak össze,helyesen elváltakat.

Amelyik papnak van esetleg szeretője,azok nem házasok. A kettő nem azonos kategória.

2011. okt. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Az, hogy minden papnak van barátnője ugyanolyan általánosítás, mint hogy minden gyik felhasználó csupa idióta "terhes vagyok-e, ha barátom önkielégített, aztán megnyalta az ujját, megcsókolt, én leszoptam, aztán kézzel kielégítettem és megujjaztam magam?" jellegű kérdéseket tesz fel.


De hogy a tmához visszatérjek, kérdem én, minek adja össze őket? A templomi esküvő arravaló, hogy a hívő párok Isten előtt összekössék az életüket. Ez ugye a Biblia szerint felbonthatatlan szerződés, akkorér véget, ha egyikük meghal. Aki igazi hívő, az mindent megtesz, hogy a házasságában ne legyenek konfliktuok, megbeszélik a dolgaikat egymással, nem fajul oda a helyzet, hogy el kelljen válni. Vannak bizonyos esetek, ahol a házasság érvényét vesztheti haláleset nélkül is, de ehhez komoly indok kell, nem olyan, hogy összevesztünk valami hülyeségen, amit fél óra alatt meg lehetett volna beszélni, ha nem makacskodunk.

Szóval aki normális hívő, annál nincs válás, mert nincs szükség rá.


Aki pedig nem hívő, az miért akarja Isten előtt, akiben nem is hisz kimondani az igent, miért kéne a papnak összeadnia bárkivel? Van anyakönyvvezető, aki nem hisz Istenben, az esküdjön házasságkötő termeben. A templomi esküvő nem "hagyomány", hanem egy szentség. Állami esküvő is lehet nagyon szép, emlékezetes, nem értem, miért kell képmutató módon arra a kb. egy órára vallásosnak lenni, amíg megházasodsz.

2011. okt. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem zt írtam h a világ összes papja,hanem h nálunk a városban az összes katolikus papra értettem ;)
2011. okt. 13. 11:42
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
És akiknek a kérdését olvastad, azok mind a te városodban akartak házasodni? Általánosítasz, hiába magyarázolitt nekem.
2011. okt. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Azért azt se felejtsük el hogy az anyakönyvvezető elött kötött házasság a hivatalos.
2011. okt. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
11:55, de ez Magyarországon kívül sok helyen nem így van.
2011. okt. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
A katolikus papoknak nem lehet se szeretőjük, se feleségük, se gyerekük, ha van akkor az egyértelműen sérti a cölibátust!
2011. okt. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Tanulj meg olvasni. Az elsö mondat így kezdödik: nem értem a katolikus papok EGY RÉSZÉT.

hol itt az általánosítás? Na min1

a normális válaszokat köszi.

2011. okt. 13. 12:07
 10/19 anonim ***** válasza:
50%

A katolikusoknal is van egy egyhazi Torveny, amit bekell tartaniuk, tehat ezert nem fogadhatjak az elvaltakat, mivel az tiltott. A papokat ne iteld el, mivel emberi szervezetuk van, tehat a biologiai folyamatot megallitani nem lehet, az erzelmek pedig valtoznak. TEhat valamikor amikor fogadast tett, akkor ugy erezte, hogy van eleg akarat ereje, es kitartasa, viszont, mint tapasztaljuk, ezt bizony vannak, akik nem tudjak betartani. Attol, hogy van egy szerelmi kapcsolata, meg tud predikalni viszont, mivel az erzelmeknek a munkahoz semmi koze nincsen, es nem elunk az okorban!

Valtoztatasokra lenne szukseg, hogy engedelyezzek a hazassagot a papoknal, de ezt mar felsobb koroknek kellene megoldani, hiszen eleg sok botrany tortent mar, hogy belassak, hogy ezt igy kezelni nem lehet. En pl. megertem a papokat,hiszen nekik is van igenyuk, amit kikell elegiteniuk, s miert ne tegye, ha van erre lehetosege!

2011. okt. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!