Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lehet bebizonyítani...

Izidorkata kérdése:

Hogyan lehet bebizonyítani hogy Isten nem létezik? Másképp: van bizonyíték ami cáfolná Isten létét?

Figyelt kérdés
2011. okt. 14. 14:34
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
56%
Ha isten mindenható akkor lehetősége lett volna a gonoszság meg nem teremtésére. Ha meg ez hozzátartozik a szabadsághoz szerinted, hogy gonoszok lehetünk akkor gyakorlatilag az istenkéd számolt azzal, hogy mi itt irtani fogjuk egymást, tehát szadista. Mintha egy gyerek rugdosná a hangyabolyt...
2011. okt. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 A kérdező kommentje:
ezt jogosnak tartom,
2011. okt. 16. 09:00
 23/59 A kérdező kommentje:

szerintem sok hívő csak azért tartja magát hívőnek mert azt akarja látni hogy a világban a jóságé, a szereteté a végső szó.

Ha nincs Isten úgy gondolják akkor is jobb úgy csinálni mintha lenne és lenne érteleme a létnek.


De most nem a vallások mibenlétéről van kérdésem, hanem arról hogy elképzelhető e hogy a világban jelen levő szervezetség, értelem, tudat elképzelhető e annélkül hogy valaki tudatossan meg ne tervezte volna?


Szerintem teljessen logikátlan, és értelmetlen azt föltételezni hogy a világmindenség alkotó nélkül jött volna létre.


Az alkotóról mindenesetre a következő téves gondolatok vannak:

csak szellemi élete van,


a szép dolgokat akarja a csúnya dolgokat meg metűri

ezen a kettőn kívül biztos van még sok tévképzet.

2011. okt. 16. 09:11
 24/59 anonim ***** válasza:
Én még mindig tartom magam ahhoz, hogy mindig is volt valami (az ősrobbanás szerint is), amiből keletkezett a mai világ. Ez ugye az elfogadott elmélet szerint roppant sűrű anyag. Ha te ezt nevezed istennek ám legyen, de butaság ebben az anyagban értelmet feltételezni. Nézd meg hány csillag van az univerzumban és hány bolygó tartozik ezekhez. Elég az, hogy egyszer létrejöjjön az élet, onnantól az továbbfejlődik tudatosan, már amennyire ez kitelik az egysejtűektől. Nem kell ebben semmi intelligenciát keresni.
2011. okt. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
Nem is olyan régen,a halott embereket felvágták és keresték a lelküket.Ma már ezen mosolygunk.És az ilyen kérdéseken is.
2011. okt. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
48%

" 11. parancsolat

Ne etessétek a trollt!

/N. Jézus/"


Itt az igazi 11.:


[link]

2011. okt. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
49%
Nem kell bebizonyítani, mert nem létezik!!! Az emberek agyában létezik csak, mert az ember teremtette és nem fordítva!! Ha valamit igazán elakarsz érni akkor el is éred, és teljesen mindegy hogy van isten vagy nincs. Csak rajtad múlik, vagy azokon akik anyagilag segítenek és nem holmi agymosásnak!!!
2012. jan. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
75%
Eddig minden. Minden termeszeti jelensegnek peldául, amit eddig isten művenek tulajdonitottak, aztán kiderült, hogy sokkal földibb okai vannak...
2012. febr. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim válasza:
60%
Ha be tudnánk bizonyítani, hogy van Isten, akkor az már nem hit lenne, hanem tudás. Amúgy én vallásos vagyok, és nekem nem kell semmiféle bizonyíték. Egyszerűen megingathatatlan ahitem, mert tudom, hogy van Isten.
2012. márc. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 A kérdező kommentje:

Nincs egészen igazad: Isten létét bizonyítja a világmindenségben rejlő rend, harmónia, az élőlények, de az élettelen világ felépítése.

Ugyanis a világmindenség: FEL VAN ÉPÍTVE.-persze az építettség, és tervezetség emberi fogalmak, ugyanúgy mint a nagyság, hatalom, értelem. Ezek csak tükröződései az Isteni lét tulajdonságainak.


Tehát teljesen ésszerű úgy gondolni hogy a világmindenség létrejöttének egy okozója van aki személy és megtudta teremteni a világot.


Isten létének elismeréséhez elég az értelem, nem kell hit.


Hitre azonban szükség van, és sajnos nekem is nagyon gyenge hitem van: képtelen vagy csak alig tudok hinni abba hogy Isten jó. Próbálom megérteni hogy Isten az miért lenne a szeretet, de én inkább a közönyt látom.


Egyedül az vígasztal hogy az emberek és főleg Jézus valóban szép példáit tudják adni a szeretetnek.

Úgyhogy én Istennek a létében biztos vagyok, de hinni: Jézusban és azokban az embereknek tudok hinni akik úgy élnek, úgy cselekszenek mint ő.


A kiírt kérdésem az volt egyébként hogy van e valami logikai érv ami Isten nélkül tudná magyarázni az Univerzum létrejötétt, és létezését.

2012. márc. 4. 18:29
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!