Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásosok! Mikor Istenről...

Vallásosok! Mikor Istenről beszéltek akkor egy valakire vagy egy valamire gondoltok akkor?

Figyelt kérdés
Bővebben kifejezve: Úgy gondoltok rá mint egy valakire tehát mint egy létező személyre? VAGY! Mint egy erőre egy energiára tehát mint egy forrásra ahonnan a hit és a remény jön? Nem vagyok vallásos de nem is vagyok ateista csak mikor megkérdik hogy hiszek-e Istenben akkor azt válaszolom talán mert nem tudom hogy hogyan értik, mint egy valakiben hiszek-e vagy mint egy valamiben hiszek-e? Ha nem értitek még részletesebben kifejthetem nektek. Várom a válaszaitokat és előre is köszönöm szépen azokat. :)
2011. máj. 3. 20:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én a szeretetben hiszek, ez az energia pedig isteni eredetű. Egy erő, egy energia, egy forrás, ahonnan a hit és remény jön, ahogy írtad. :)
2011. máj. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

én nem a sztereotip hívő vagyok.

én sohase olvastam bibliát meg ilyeneket és a szüleim se vallásosak. Hogyha én istenről beszélek akkor az egész létező világegyetemet hívom annak.

2011. máj. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%

Én az én Mennyei Atyámban hiszek, aki egy valós személy és a lelkemnek a szülője. Ugyanúgy valóságos mint a testi szüleim. Mennyei Atyánk egy felmagasztosult isteni személy.


Hiszek továbbá Jézsu Krisztusban, aki az én szeretett testvérem, mesterem és megváltóm.


Hiszek továbbá a Szent Lélekben, aki egy fizikai test nélküli lélekszemély, akit közvetlenül érzékelni vagyok képes és általa tudok kommunikálni az Istenség többi tagjával.


A Szentlélek tehát valóban energiaszerűen, hatásként, erőként jelenik meg számomra, annak ellenére, hogy gondolatban személyként tekintek rá, hiszen az összes többi isteni személyt is "képviseli".

2011. máj. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Jézus Krisztus természetesen.
2011. máj. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Istent elképzelni nem lehet, mert felülmúlja az emberi képzelőerőt. Egy mindentől független, végtelen, önmagában létező, intelligens Erő.

Senkihez, semmihez nem hasonlítható, és senki, semmi nem hasonlít Hozzá.

Nem nemzett és nem nemzették. Így Jézus sem a fia, hanem egy Próféta.

2011. máj. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Magamra gondolok :)

Mert ugye mindannyiunkban benne van Isten országa.

Isten körülvesz, mindenhol ott van, nem kell keresned, nem is személy nem is erő, hanem minden.

2011. máj. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Én arra a személyre gondolok, aki teremtette ezt az egész világot, aki beszélt Ádámmal és Évával az Édenkertben, aki úgy szerette ezt a világot, hogy az Ő egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz benne el ne vesszen, hanem örök élete legyen.


Üdv. Péter

2011. máj. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az Atya:mindennek az Atyja,róla kapta minden atyaság a nevét.Neki nincs születési ideje,hanem öröktől fogva van,és lesz örökké ugyanaz,aki volt!Soha nem változik meg a természete.Tőle származik a Fiú,a teremtés kezdete,elsőszülöttje,Aki által,és Akiért lett teremtve minden látható,és láthatatlan,királyi székek,Uralmak,Fejedelemségek,stb. Őbenne élünk mozgunk és vagyunk. Ő a logosz. A beszéd,mely kezdetben Istennél volt,és Isten volt,Ő a fény,mely az Atya dicsőségéből kisugárzik. Ő a Fiú Isten,Aki megjelent köztünk emberi testben,hogy engesztelő áldozatot mutasson be az Atyának az emberiségért,azáltal hogy legyőzte és kárhoztatta a bűnt a saját testében,és a vére tiszta,szeplőtelen,hibátlan örök váltságdíj lett minden bűnös emberért cserébe. A Szent Szellem szintén személy,Ő keresztények vígasztalója,pártfogója,ügyvédje,tanítója,és közvetítő az Atya,a Fiú,és a tanítványok között. Testi ábráját galambként ábrázolja a Biblia. Jézus Isten ujjának nevezte a Szent Szellemet,akinek a hatalmával kiűzte az emberekből a démonokat. Mivel Isten saját magát tartja a létezésben,ezért nyilván nincs szüksége semmilyen külső energiaforrásra neki az életfenntartáshoz,tehát mérhetetlen,végtelen ereje is van,mint ahogy a hite is az,mivel Jézus mondta a főpapi imájában,hogy az Atyának minden lehetséges. És az elítélésekor is azt mondta a zsidó főpapoknak,hogy mikor visszajön,akkor az erő jobbján fogják látni. De ez nem jelenti azt,hogy Isten csak egy erő. Hiszen van Istennek gondolata,mely magasabb az emberekénél,mint ahogy a földtől magasabbak az egek,van beszéde Istennek,melyből soha egyetlen szó sem hiúsulhat meg,van akarata Istennek,azt akarja hogy minden ember térjen meg a bűnös útjáról,és higgyen az evangéliumban. Van érzelme Istennek,hiszen bánkódik a gonosz miatt,és egyetlen bűnös megtérésének úgy örül,mint száz igaznak. Azt kérded hogy lehet, hogy Isten soha nem változik meg,ha ennyi rossz veszi körül,és mindent lát,még a titkos cselekedeteket is. Erre olvastam egy jó hasonlatot: a nap az emésztőgödörbe is leküldi a sugarát,mégsem szennyeződik be. Minden jót!
2011. máj. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Isten egy olyan valóságos személy mint én vagy te. Isten mindenkit szeret(Ezt sokan azzal cáfolják,hogy akkor mért vannak háborúk,balesetek stb. Ezek azért vannak mert a világiak akik nincsenek Jézus védelme alatt ki vannak szolgálatva az ördögnek és az ördög végzi ezt a pusztítást.


Isten fiává akar mindegyikünket fogadni. Mindig segít,megőriz,meggyógyít ha arra van szükség. A legjobb döntés az életemben az volt amikor elfogadtam Jézus Krisztust személyes megváltómnak. ;)

2011. máj. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Na igen, értem is meg jók is a válaszok de még mindig nem tudom hogy Isten valaki vagy valami? Főleg amit az első válaszolok írtak és amit az utolsó válaszolók írtak azok között vagyok én eltévedve még mindig. :(
2011. máj. 4. 19:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!