Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért temetteti el valaki a...

Miért temetteti el valaki a szerettét olyan vallás szertartása szerint, ami a pokolba száműzi az elhunytat?

Figyelt kérdés

Vagyis, ha valaki "bűnös" életet él, akkor miért temettetik el katolikus szertartás szerint?

De tényleg kíváncsi vagyok, hogy mi jár ilyenkor mondjuk egy szülő fejében, amikor olyan vallási szertartás keretében temetteti el a fiát, ami szerint ő a pokolba jut.

Tudom, hogy az átgondolt racionalitás nem a hívőkre jellemző:S De ezt én tényleg nem értem.

Vagy ilyen meg se fordul a fejükben?


(Ne értsetek félre, nem vitát szeretnék eredményezni, csak egyszerűen nem értem, ezért vagyok rá kíváncsi)


2011. nov. 26. 21:34
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ó. Természetesen nem történik semmi a tudatoddal a halálod után.

Az idegrendszered, amit tudatnak hívsz a halál beállta után elkezd lebomlani, pár perc oxigén és táplálék nélkül komoly sérülés lép fel benne, majd örökre elveszik az, akit magadnak vélsz és enyészetté leszel.

2011. nov. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 eric_one ***** válasza:
100%

Végig olvasva úgy érzem a válasz teljesen más.


Nos, sokkal kézzelfoghatóbb dolgok ezek. A temetkezési vállalat egy maffia. Ma egy halálozás jóval többe kerül mint egy születés. Döbbenetes micsoda dolgok mennek ott, és az emberek megtörten bemennek egy temetést megrendelni és mindent rábeszélnek, a pénz ilyenkor nem számít. Azonkívül egy tradíció is hogy legyen szertartás, de legalább egy polgári búcsúztató. Szóval az egész olyan mint amikor nem hívők mégis egyházi esküvőt, ceremóniát tartanak.


Egyébként ne aggódj a pap a temetésen úgysem fogja a bibliából az igazságot prédikálni, (máskor sem) 15ezer a zsebbe és 20perc mellé duma oszt jónapot!

Tehát a válasz a kérdésedre:-Mert így szokás, és a rokonok is, meg ne szóljanak...

2011. nov. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!