Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves hívők, mit kellene...

Kedves hívők, mit kellene tennem, hogy a Bibliában lévő leírásokat gondolkodás nélkül el tudjam fogadni?

Figyelt kérdés
A Bibliát kezdtem olvasni és mindjárt az elején a Mózesi könyveknél gondolkodtam azon, hogy az Isten az embert milyen célból teremtette és miért a Földre. Vagy: miért írja a tízparancsolat, hogy ne legyenek neked idegen Isteneid - mert vannak? És még ehhez hasonlók.
2011. dec. 14. 15:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
95%

Mit kellene tenned? Hinni :)


Na de..

Miért teremtette Isten az embert?


"Isten megáldotta őket és ezt mondta nekik Isten: Szaporodjatok,sokasodjatok, töltsétek be és hódítsátok meg a földet. Uralkodjatok a tenger halain, az ég madarain és a földön mozgó minden élőlényen!" - 1Mózes 1:28


Uralkodásra lettünk teremtve.


Ne legyenek neked idegen isteneid - ez annyit takar,hogy Isten legyen az Istened Ő legyen az első és legfontosabb a te személyes életedben. Ha nem Isten az első akkor valaki más például lehet isten az életeben a barátnőd. - Ezt nevezik bálványnak(idegen istennek).


Istent kell az első helyre helyezni.


De szerintem kezdjed János evangéliumával miután megértetted a Megváltást jöhet a többi ;)

2011. dec. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező: az, hogy Jézusról kép vagy szobor készül, még önmagában nem bálványimádás,de ha a vallási imádatban helye van és nem dekoráció, akkor valóban afelé mutat. Én a Mária kultuszt és a szentekhez való imádkozást sokkal inkább bálványimádásnak tartom, de ne menjünk most ebb bele, mert nem akarok összevitatkozni hívő testvéreimmel, nem az én dolgom, hogy ítélkezzek bárki felett is.


Viszont hadd kérdezzek én is valamit: azért mert egyes keresztények bálványimádás vagy más bűnbe esnek, te máris elvetnéd a bibliát? Ez olyan mintha valaki azért nem akarna megtanulni angolul, mert az angolok olyan szemét módon bántak az írekkel vagy azért nem akarna vegetáriánus lenni mert Hitler is az volt....

2011. dec. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
"gondolkodás nélkül", kulcsszó, mindent elárul az egészről :)
2017. júl. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Jégszív ***** válasza:
LOBOTÓMIA!
2023. ápr. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!