Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha az ember természetes...

Ha az ember természetes biológiai órája Istentől származik, akkor miért korlátozza azt szabályokkal?

Figyelt kérdés
Kereszténység Istenére gondolok.szóval nekem ez annyira visszásnak tűnik,"felebarátod házastársát ne kívánd",meg az az erkölcsös,aki házasságban él,és csak a házastársával csinálja,dehát a természet nem így működik,hogy ki van kötve,hogy csak a házastársadat kívánhatod meg,és mással nem lehet,mert akkor bűnös vagy.
2011. dec. 20. 21:13
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
4%
Mert Isten személyiségét(ha van neki) az ember találta ki, és könnyebb azt mondani, hogy viselkedj így mert a nagy mindenható valami azt mondja és őt nem érdemes feldühíteni, mint azt : tedd meg azért mert én azt mondtam
2011. dec. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, ezt a feleséged is tudja?


Üdv: L

2011. dec. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
A természet úgy működik, hogy megkívánod a felebarátod házastársát, a felebarátod meg szétveri a fejed egy kövön. Mivel ez utóbbi egy jogállamban nem megengedett konfliktuskezelési eljárás, a gyökerénél lett elkapva a probléma.
2011. dec. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
84%
Amiről írsz az nem a biológiai óra hanem az ösztönök. Az ösztöneit pedig csak egy állat nem képes féken tartani. Korlátokra minden emberi együttélésben szükség van. Ha holnaptól megszűnne minden szabály hamar megritkulna a lakosság.
2011. dec. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
47%

Még egy parázna kérdés. :D


Szerintem ha a paráználkodás nem lenne tiltott, sokkal többen szeretnék a Bibliát :)


Mindenkinek baja van ezzel a témával. Emlékszem mikor kis 14-15 éves voltam, megállapítottam, hogy az összes parancsolat bűnei másoknak okoznak kárt: lopás, halál...., míg a házasság előtti szex, meg minden nekünk, és partnerünknek okoz örömöt.

Ha valami örömet okoz, miért rossz? Tettem fel a kérdést. Nem emlékszem már a pontos válaszra, Isten parancsolta, vagy valami ilyesmi.


Van az a vicc:

Mózes lejön a hegyről, mondja a bibsiknek: -Van egy jó meg egy rossz hírem. A 30 parancsolatot lealkudtam 10re. A paráznaság benne maradt.

2011. dec. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
szerintem csak azért mert kiszednék a paraznáságot nem nőne meg hirtelen a biblia imádók száma
2011. dec. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Mai, modern szemmel nezve nem itelhetesz meg egy ilyen regirol szarmazo szabalyrendszert. Ha azt nezed a vallasok nagyresze normalis egymas mellett eles szabalykonyvei, hatasosak voltak hiszen regebben mindenki vallasos volt.


Ha ma fogalmaznak meg is benne lenne egy ilyen parancsolat "felebaratod nojenek ne szurd a fosojat" valoszinuleg ma nem szuletne olyan parancsolat hogy ne paraznalkodj mert nem jelent szeles tarsadalmi problemat hogy halomszam jonnek a hazassagon kivuli csemetek.

2011. dec. 21. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

*(mert nem jelent szeles tarsadalmi problemat hogy halomszam jonnek a hazassagon kivuli csemetek.)

==

mert nem jelent szeles tarsadalmi problemat mivel megoldottuk hogy termeljunk vele halomszam hazassagon kivuli utodokat.

2011. dec. 21. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 Ozmium42 ***** válasza:
47%

Szerintem semmit nem tudsz a természetről. Az ember nem állat. Nincs az ösztönei által determinálva. Dönthet. Megteheti, amit az ösztönei sugallnak, és meg is tagadhatja azokat. Pszichológiai szempontból az erkölcs pontosan annyit nyom a latban egy döntés meghozásakor, mint egy ösztön. A különbség, hogy előbbi tanult, így a szülők célirányosan belenevelhetik a csemetékbe. Mindez a tudatalatti szerepköre, amelyből a cselekvésre való motiváció indul ki. Emellett van a tudatos én, ahonnan cselekvés nem indul, de a tudatalatti által sugalmazott dolgokat képes letiltani. Tehát míg egy állat egy adott ingerre mindig ugyanazt a választ fogja adni, és ez akár az egész fajának minden egyedére jellemző, és korlátlanul megismételhető, addig két ember nem biztos, hogy egy adott dologra ugyanúgy reagál, illetve egy ember se feltétlenül reagál kétszer egyformán ugyanarra a dologra. Szóval nincs megkötés, szabad a döntés, szabadsága van az emberi akaratnak.


Ez máris egy tulajdonság, amely nem általános érvényű természeti törvény, az emberben viszont meg van. És más dolgokkal is vagyunk így, ami csak az emberre specifikus. Ezeket a dolgokat nem szabad eldobnunk, mert a természet rendje szerint a többi élőlény sem így csinál dolgokat. Tudomásul kell venni, hogy valamiben egyediek vagyunk az egész élővilágban.


Biológiai órája azoknak az élőlényeknek van, amelyek az ösztöneik által determinálva vannak. Az ember is érezhet bizonyos időszakokban erősebb késztetést, de sohasem leküzdhetetlent. A szabad akaratunkból az következik, hogy réges-régen kiléptünk természeti világból, és így annak törvényei fenntarthatatlanokká váltak. Az ember ezt belátta, így képes volt erkölcsös neveléssel alkalmazkodni. Ez magába foglalja a szexuális viselkedés felülbírálását is. Nem csak a kereszténységben, hanem szinte minden kultúrában. A keresztény kinyilatkoztatás tehát ebben az esetben sem a természetnek (az emberi természetnek!) mond ellent, hanem azzal összhangban van, és a jelentősége a kinyilatkoztatottságában rejlik. Tehát, a cél az, hogy ha már dönthetünk, akkor helyesen döntsünk. Az ösztöneink valóban Istentől valóak, de mivel többféle alternatívát ismerünk ennek kiélésére, ezért tudni kell, mi a helyes. Hogyan és mikor lehet az ösztönöket jól, helyesen, rendeltetésszerűen kiélni.


Mindemellett: az egynejűség, a féltékenység, egyáltalán nem emberi szokások, hanem számos természeti példa van rá. Konrad Lorenztől a Salamon király gyűrűjét ajánlom elolvasásra.

2011. dec. 21. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

A halomszám utódokhoz annyit fűznék hozzá, hogy nem igaz. Sok szétment család van, de nincs sok gyerek. Európa és Magyarország még inkább súlyos csökkenésben van.

Senkinek sincs kedve gyerekhez, a gyerek macera, viszi a pénzt, időt. Helyette inkább az önmegvalósítás, karrier a fontos.

A gyerekek kezdenek kimenni a divatból. Mondjuk az se mellékes, hogy olyan csóró lett az ország, hogy nagyon nehéz felnevelni egy gyereket a kevés fizuból és magas árakkal. A cigányok kölkedzenek ezerrel, mint az köztudott, romba döntve a vidéket, de majd idővel szerintem ők is fel fognak hagyni szokásukkal, mikor majd elapadnak a segélyforrások.


Sok tanulmányt lehet olvasni arról, hogy a klasszikus család modell felbomlóban van, az emberek vonakodnak házasodni, vagy ha házasodnak, 50% az esély hogy válni fognak. A nők egyenlőek lettek, 30 alatt legtöbben nem tudnak elképzelni gyereket.


Biológia óra valóban nincsen. Vágyaink vannak, amit tudunk kontrollálni, vagy hagyhatjuk elhatalmasodni magunk fölött.

2011. dec. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!