Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Amikor Évát és Ádámot rávette...

Amikor Évát és Ádámot rávette az ördög a kígyó testébe bele bújván, hogy egyen a fáról, isten miért büntette meg a kígyót?

Figyelt kérdés
A kígyó nem tehet arról hogy az ördög megszállta. Akkor miért kellett azt a szerencsétlen és ártatlan jószágot büntetni?
2011. dec. 29. 17:27
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
26%
Ez az ember ezt a kérdést is valószínűleg ugyanúgy procokáció gyanánt írta ki, mint a többit. Tehát innentől fogva felesleges lesz vele leállni vitázni. Ráférne már egy figyelmeztetés...
2011. dec. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
Sajnálom ha provokatívnak tűnik. Ha valaki megcáfolja a Bibliát az egyáltalán nem provokatív, én csupán érvelek és próbálok logikus magyarázatot találni a kérdéseimre, de nem megy. Egyáltalán nem provokatív, mivel a kérdésem szépen tettem fel, illetve ez a VALLÁSKRITIKA menüpont és az ilyen kérdéseknek itt a helye.
2011. dec. 29. 17:38
 3/44 A kérdező kommentje:
17:34 isten nem iszik alkoholt. Nem tudtad hogy isten szellemi lény? A szellemek nem isznak és nem esznek. Apropo nem is léteznek de ez más téma. Inkább a kérdésre koncentráljunk.
2011. dec. 29. 17:44
 4/44 anonim ***** válasza:
68%

Ez jó kérdés. Passz


Biztos ideges volt. Bár az hülyeség mert ha tökéletes akkor hogy lett volna ideges. Áhh hülyeség az egész ne foglalkozz vele szerintem.

2011. dec. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:
17:33 Ahelyett hogy megvádolsz olyannal ami nem igaz, inkább válaszolnál a kérdésre amit egy ember azért tesz fel mert nem ért valamit és szeretne megvilágosodni. Gondolj bele ha Jézus itt lenne, hogy válaszolna nekem. Szerinted úgy ahogy te? Biztos hogy szépen válaszolna és nem ellenségesen mert én se vagyok ellenséges, csak érdeklődöm. Tudatlan vagyok értsd meg.
2011. dec. 29. 18:05
 6/44 anonim ***** válasza:
57%

"Ha valaki megcáfolja a Bibliát az egyáltalán nem provokatív, én csupán érvelek és próbálok logikus magyarázatot találni a kérdéseimre, de nem megy."


Ezesetben én sajnálom ha provokatívnak minősítem a kérdésedet, és bocsánatot is kérek ha nem így van, viszont őszintén szólva nem igazán értem milyen válaszokat vársz. Ott volt például a "Miért bújik el Isten? Miért nem vállalja fel önmagát?" című kérdésed, amire a 12:16-os kommentben egy nagyon korrekt Biblikus választ kaptál, erre pedig az volt a reakciód hogy "Én is sírok a nevetéstől, mert eddig még senki nem válaszolt a kérdésre :D"


Akkor most pontosan hogy is van ez? A Biblia szerint Isten jelenléte elviselhetetlen számunkra, ha kinyitottad volna a Bibliát, és utána olvastál volna akkor tudhattad volna, hogy ez így van. Vagy talán valamilyen más típusú választ vártál? O_o Érdemes lenne odaírni hogy pontosan milyen válaszra vársz, mert így nem egy értelmű, hogy elvileg felteszel egy Bibliai kérdést, amire nem fogadod el a Biblikus választ. (Természetesen nem kötelező) A másik pedig az, hogy olyan témákat is feszegetsz, amelyek üdvtörténeti szempontból teljesen feleslegesek, ráadásul maga a Biblia sem ad választ ezekre a kérdésekre. Ahogyan írva van:


"A titkok az Úréi, a mi Istenünkéi; a kinyilatkoztatott dolgok pedig a miénk és a mi fiainké mind örökké, hogy e törvénynek minden ígéjét beteljesítsük." (5Móz 29,29)


A Biblia nem beszél sokat az Őstörténetről, mivel nem abból a célból íródott hogy Ádám és Éva korát részletesen kielemezzük. A Biblia egy olyan könyv, amelynek középpontjában a Megváltás, ezen belül is Jézus Krisztus áll. Nem véletlen, hogy az Ószövetségi áldozatrendszer az eljövendő Messiásra mutattot előre, az sem véletlen hogy több száz Messiási jövendölés található a Bibliában, ahol meghatározták például a születése idejét, halálának körülményeit, stb, illetve az sem, hogy az Újszövetségben az apostolok is Krisztust hirdetik.


Persze nyilván kérdezni kell, és utána járni a dolgoknak, csak a gondd akkor keletkezik, amikor egy olyan dolog felől tudakozódunk, amelyről az Úr nem adott magyarázatot. Ugyanis én egy olyan magyarázattal Istennel kapcsolatban, amelynek nincs Bibliai alapja, pusztán emberi bölcsességből kreált, nem elégednék meg. Láttam, hogy azt írtad hogy Isten szellemi lény. Ez amolyan spirituális Biblia értelmezés. A spirizuzmusnak, mint a Lélek halhatatlanságának egyébként sincs köze a Bibliához. Isten nem szellemi lény, hanem személy, már csak abból kifolyólag is, hogy Jézus Krisztus is isteni személy, és amikor köztünk járt ugyanolyan tapintható, látható személy volt mint más.


Egyébként a magam részérőlegyébként nem tartom fontosnak olyan dolgokkal foglalkozni mint ez a kígyós dolog, bár megmondom őszintén, egyszer olvastam pont erről a témáról. Sajnos, nincs meg az írás, nagyon szívesen bemásolnám ha valóban érdekel. ha nem provokáció gyanánt íródott ki a kérdés, akkor én kérek elnézést, tévedtem.


Minden jót!

2011. dec. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:
18:07 Kár hogy ebbe a hosszú válaszodba egyetlen egy szó sem esik a kérdésemről. Legalábbis én nem találom benne a választ.
2011. dec. 29. 18:12
 8/44 anonim ***** válasza:
49%

Az utolsó bekezdésben említettem jómagam nem tartom fontosnak ezzel a kérdéssel foglalkozni, így mivel nem igazán kutattam nem akarok feltételezésekbe bocsátkozni.


Mondtam, hogy olvastam erről a témáról régebben, (csak sajnos nem igazán emlékszem rá...) Ha meglenne az az írás akkor bemásolnám neked, mert ott pont erről volt szó. De sajnos nincs meg, így sajnos erre nincs lehetőség.

2011. dec. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
38%
Kérdező ez olyan kérdés amire a vallásosak már nem tudnak válaszolni. Egyszerűen ez már egy olyan bizonyíték Isten nem létére hogy inkább próbálnak félre magyarázni ahogy az előttem lévő is láthatod. Szóval ne várj erre értelmes választ mert ez hogy miért büntette meg az ártatlan kígyót erre képtelenség logikus magyarázatot adni.
2011. dec. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
43%
Ja és az emberek agyát már év ezredek óta tömik ezzel a Bibliával. Olyan szinten mosva van az agyuk hogy te hiába hozol fel nekik akár milyen bizonyítékot, nem látják be soha az igazságot, mert nem is akarják belátni. Bár a Biblia hitelessége egyre jobban nevetségessé válik, ahogy fejlődik a civilizáció és a tudomány. Talán megéljük azt az időt mikor végleg elfelejthetjük a mesekönyvet és valódi komoly dolgokkal foglalatoskodunk.
2011. dec. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!