Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi van akkor, ha isten az...

Mi van akkor, ha isten az ördög egyik fortélya?

Figyelt kérdés
2010. dec. 19. 00:41
1 2 3 4 5
 1/50 anonim válasza:
62%
Mi lenne? Semmi.
2010. dec. 19. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés, de én inkább úgy fogalmaznék, hogy a hamis istenképek az ördög fortélya, és a valós Isten fortélya maga az ördög.

ha egy gonosz tulajdonságokkal ellátott uralkodó lenne(ördög) a világban, akkor horror és pszicho-thriller filmekbe illő lények ostroma alatt lennénk egész nap, félve és remegve a szenvedésektől, lidércnyomásoktól.


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
szerintem fölöseges ilyenen filózni, mert egyik se létezik.
2010. dec. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
100%
ma 11:05--Azért erről erősen megoszlanak a vélemények !!!
2010. dec. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 A kérdező kommentje:

Vallási fanatikusok megtörhetetlen és lesújtó kommentjei nem érdekelnek, aki nem tud minden nézőpontot átvizsgálni és egy nézőpontot tényként fogad el, azzal sosem fog tudni senki egy jó élvezetes filozofálást lefolytatni, így 07:03 a te kommentedet figyelmen kívül hagyom.


Nem fogadom el isten létét, de azt sem mondom biztosan, hogy nem létezik, bár a világ mindenkori és nem csak a mostani állását tekintve az sem kizárható, hogy isten és a sátán egy és ugyanaz, hiszen ha mindenható, akkor ő mindenki és mindenki ő.

2010. dec. 19. 11:43
 6/50 anonim ***** válasza:

Isten és a Sátán ellentétek. Tehát logikailag lehetetlen, hogy egyik a másik nélkül létezzen, vagy egymás fortélyai legyenek. Olyan, mint a nappal és éjszaka: olyan nincs, hogy éjszaka van, a nappalt meg csak hisszük ;)


Persze ez keresztény szemszög. Ha nem vagy keresztény, akkor is hihetsz valamilyen isten létezésében, csak nem ismered el, hogy Sátán is létezne. Én pl. így vagyok ezzel :)

2010. dec. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:

13:45 Látom nem érted. :)

A MINDENhatóságban benne van a MINDEN szó, a mindenbe beletartozik az ördög is, ergó isten felelős a létezéséért, hiszen ő a minden azaz minden úgy történik ahogyan ő akarja.

2010. dec. 19. 13:49
 8/50 anonim ***** válasza:

13:49


Én ezt értem. De te ezt kérdezted, hanem hogy mi van akkor, ha Isten az Ördög egyik fortélya. Mint én, és most te is megcáfoltad, ez lehetetlen.

Egy harmadik cáfolat: a Sátánról csak a Bibliában kapunk információt. A Biblia azt mondja, hogy ő Isten teremtménye = logikailag Isten nem lehet fordítva az ördög fortélya.

2010. dec. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 A kérdező kommentje:

Rendben. De ha mindenható, akkor ő maga egyben az ördög is.

Ő teremtette az embereket, azaz tudta minden tulajdonságukat, tudta előre, hogy nagy a kíváncsiság az emberekben, és mivel MINDENHATÓ, ezért a jövőt is látnia kellett, szóval ezt ahhoz tudom hasonlítani, hogy bedobok egy kiéhezett oroszlán elé egy sánta gazellát.

2010. dec. 19. 14:00
 10/50 anonim ***** válasza:
Ó, hát persze, ezzel én is egyetértek, épp ezért nem hiszek a bibliai istenképben. Hiába próbálják, azt nem lehet kimagyarázni, hogy Isten mindenható lévén tudta, hogy az emberek közül sokan pokolra kerülnek majd, mégis életet a adott nekik. Nem fér össze a "szerető atya2 képpel ez a tett. Ellent mond, mind sok minden még.
2010. dec. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!