Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Amikor Évát és Ádámot rávette...

Amikor Évát és Ádámot rávette az ördög a kígyó testébe bele bújván, hogy egyen a fáról, isten miért büntette meg a kígyót?

Figyelt kérdés
A kígyó nem tehet arról hogy az ördög megszállta. Akkor miért kellett azt a szerencsétlen és ártatlan jószágot büntetni?
2011. dec. 29. 17:27
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
46%
A kígyó a Sátán eszköze volt. Így neki is osztoznia kellett a büntetésben. Ha Te is Isten helyett a Sátánt választod, Neked is bűnhődnöd kell.
2011. dec. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
22%

"De ha valaki nem érti a bibliát, akkor megkérdezheti a profikat vagy tilos?"


Te teljesen hülyének nézel bennünket? Azért, mert szeretjük a hitünket, még nem vagyunk hülyék.

Te nem kérdezni jössz ide, mivel nulla a tudásod hozzá, hanem játszani az eszedet és beképzeltségedben osztani a hülyeségeidet. Olvasd már el először azt a könyvet, melybe belekötsz napok óta. Tudod egyáltalán, hogy mi a címe? Legyen ez a következő kérdésed. Persze csak úgy "Nem tudni kinek a kérdése" stílusban, valahogy így:


Miért a nevezzük a Bibliát a könyvek könyvének, miért nem a koránt, ez teljesen kisajátítása egy vallásnak, saját magát mindenek fölé helyezi. Ezt hogyan engedhetik maguknak meg, ki találta ezt ki....

2011. dec. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 A kérdező kommentje:
Felhívnám a figyelmet, hogy ez a VALLÁSKRITIKA!
2011. dec. 29. 22:24
 24/44 anonim ***** válasza:
29%

Azért azt sajnálom hogy, láthatóan nagyon sok embernek nem tiszta az a TÉNY hogy a Bibliát emberek írták, és a Biblia az idök folyamán sokszor át volt dolgozva, hozzá tettek, elvettek belöle mikor hogy, és éppen mikor mi volt jobb az egyház szempontjából...nem Isten hanem az egyház szempontjából...ezért, szerintem ha attól még lehet valaki Isten hívö ha a Bibliát egy bizonyos józan távolságtartással kezelli...


Ami a választ illeti a kérdésre: a Bibliában - az elsökben- még nem szerepelt az hogy, a kigyó csábította el Évát, ill. Ádámnak nem Éva volt az elsö felesége...a kigyó csak késöbb jött a képbe...

Sok embernek jót tenne egy kis történelemi ill. régészeti kutakodás, igen érdekes dolgokat lehet megtudni, persze csak akkor ha valaki nyitott elmével és szívvel jár a világban, nem mint egy agymosott zombi, aki egyfolytában egy darab papírt lobogtat...az a középkor, azóta kicsit tovább jutottunk remélhetöleg.

2011. dec. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
45%

Kedves vallásosok! (akiket érint)

Nem tudom miért kell a kérdezőt csesztetni.feltett egy kérdést normális stílusban,amire nem tudtok értelmes választ adni.erről nem ő tehet,a "valláskritika"pedig az ilyen típusú kérdésekről szól,akár tetszik,akár nem.Nektek az sem tetszik,ha valaki a Bibliára hivatkozik,akkor mégis mire hivatkozzon? tudom,hogy nehéz elviselni,hogy a Szent Biblia,nem kikezdhetetlen,ezt én megértem.

Kérdező:

A történet egy marhaság ebből a szempontból,a kígyó nem tehetett semmiről,és nem is lett megbüntetve.a kígyó kígyó volt,mint Isten teremtménye.

a szerzők azt akarták megmagyarázni,hogy miért van halál,miért van emberi önzés,miért nem minden fenékig tejfel az életben.ezt mitológikus,és szimbólikus leírásokkal próbálták szemléltetni,pl.azért nem tökéletes a világ,azért van rossz,mert kiűzettünk a paradicsomból az engedetlenségünk miatt,mert ettünk a fáról.a kígyó,mint kísértő a Sátánt szimbolizálja,mint mitikus csalfa lényt.

De mindez igazából csak találgatás,próbálkozás megmagyarázni a homályos dolgokat.a Bibliát is emberek írták,nem bölcs dolog mindent elhinni,vagy komolyan venni benne.

2011. dec. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
29%

"Akkor ezt mondta az Úristen a kígyónak: Mivel ezt tetted, átkozott légy minden állat és minden mezei vad közt: hasadon járj, és port egyél egész életedben!"


A hasukon járó kígyók olyan helyekre képesek eljutni, ahová más hüllők sohasem, és nem porevők, hanem sikeres ragadozók. Ez inkább jutalom, mintsem büntetés. Habár valóban lehetnének porevők, és akkor a mindennapi falatért sem kellene megdolgozniuk, csak nyalogatni a földet. Bárcsak az én éhségemet is elűzné egy marék por! :)


"Ellenségeskedést támasztok közted és az asszony közt, a te utódod és az ő utódja közt: ő a fejedet tapossa, te meg a sarkát mardosod. "


Ez sikerült - az ember képes eltaposni az ártalmatlan siklót és lábatlan gyíkot is (tényleg, mi van a lábatlan gyíkkal, őt is megszállta a Sátán, hogy hason csúszva kell élnie?), a kígyó viszont csak önvédelemből mar embert. Akkor kiben van a gonoszság?


És az ilyen kérdésre jön a válasz, hogy "provokáció". Tegyük fel, hogy az. Akkor minek ugrik rá mindenki, aki ezt állítja? Könyörgöm, nem bölcsebb hagyni a fenébe?


Vannak megszívlelendő tanulságok a Bibliában, abban történetesen nem látok tanulságot, hogy Isten megbünteti a kígyót, és ellenségeskedést támaszt közte és az asszony közt. Ha ez Isten akarata, én biztosan nem teljesítem: nem fogok egy kígyónak sem a fejére lépni. Mentségemre szolgáljon, hogy nem vagyok asszony. :)

2011. dec. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
34%

"porból lettél porrá leszel"

"port egyél"

Egy kis logika:

A kígyó valóban port eszik ,hiszen minket eszik miután meghalunk.

2011. dec. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
40%

És most is por vagyunk? Mert a kígyó nem dögevő (és egy-két kivételtől eltekintve embert sem eszik).


Ha igen, akkor viszont minden élőlény port eszik, így nem csak a kígyó büntetése a porevés. :)


Ez a téma már szilveszteri kabarénak is elmegy.

2011. dec. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:

ma 17:44

Bocsi,de ez tényleg durva volt:-DD

2011. dec. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 izidorkata ***** válasza:
66%

elég furcsa könyv ez a biblia ha már az első lapjain is olyan dolgok vannak amik zavarba ejtik az embert.


figyelem itt a válaszokat: olyanok akik azt mondják hogy hosszú ideje tanulmányozzák a bibliát, szeretik, hisznek és bíznak benne, nos olyanok sem tudnak elfogadható értelmes magyarázatot adni.


Számomra a legelszomorítóbb hogy olyan emberek akik hisznek, bíznak a bibliába, tanulmányozzák, és értelmes embernek gondolom őket, nos azok is veszekednek, gyűlölködnek, kijavítgatják egymást, vetélkednek. Sose halottam még hogy különböző értelmezések hívei valamiben megegyezésre jutottak volna. Mindenkiben valami egyáltalán nem szimpatikus magabiztosság van: tökéletesen megvan győződve hogy csak ő érti helyesen a bibliát, a másik nem hogy tévedésben van.

Isten írott szava enyire homályos, és zavart keltő?

Jó lenne valami tényleg elfogadható magyarázat arról hogy miképpen olvassuk a bibliát.

Sokszor halgatok nagyon szép vallásos beszédeket a rádióba, de jó lenne ha nem hagynák az embereket homályosan az ilyen félreérthető, furcsa bibliai részekről.


a kérdésedel kapcsolatban beszélgetem egy hívő barátommal, aki a jehova Tanúval szimpatizál: szerinte szimbolikusan kell ezeket a részeket érteni, és nem szabad elfeledkezni a korról amiben írták.

2011. dec. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!