Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten, hogyan győzhet az...

Isten, hogyan győzhet az ördög felett, ha nem szereti?

Figyelt kérdés
A keresztény vallás szerint az ördög gyűlölködik.de az Isten is gyűlölködik,az ördöggel szemben.ha Isten a szeretet,és okosabb,bölcsebb mindennél,akkor,hogy lehet az,hogy ugyanazzal a primitív megoldással akar győzni,mint az ördög?
2011. júl. 20. 19:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem te kevered a szezont a fazonnal.
2011. júl. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Isten szerei LucIfert, aki a legjobb angyala volt, A SEREGEI URA.. Csak Lucifer ellenkedik vele, és ezt sajnos nem hagyhatja. Ha Luci megtér, iSTEN A KEBLÉRE ÖLELI.
2011. júl. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
52%
Lucifer a fényhozó.Tehát nincs nélküle megvilágosodás.Tehát, hogy a mennybe juss előbb megjárod a poklot.A keresztrefeszített egyszülött sem kerülhette ezt ki."Megfeszítették, meghala és eltemeték.Szálla alá poklokra.Harmadnapon halottaiból feltámada..."Az ördög is Isten keze alá dolgozik, efelől ne legyenek kétségeid.
2011. júl. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.19:27,mit keverek mivel?
2011. júl. 20. 19:38
 5/23 A kérdező kommentje:

"Isten szerei LucIfert, aki a legjobb angyala volt, A SEREGEI URA.. Csak Lucifer ellenkedik vele, és ezt sajnos nem hagyhatja. Ha Luci megtér, iSTEN A KEBLÉRE ÖLELI."

Mi az,hogy nem hagyhatja?:) Isten a szeretet,és megbocsájtás,vagy nem? pont azért kellene ráhagynia,hogy a kis butus belássa,hogy ezzel a hozzáállással nem győzhet.Istennek pedig nincs oka ellenkezni,mert eleve győztes.tudja,hogy nem győzhet felette az ördög,akkor miért kellene gyűlöletet éreznie iránta?

2011. júl. 20. 19:50
 6/23 A kérdező kommentje:

19:36

igen,nekem is ez jön le.

2011. júl. 20. 19:52
 7/23 anonim ***** válasza:

Nem hagyhatja, hoyg megszegje valaki a törvényt ez a szeretet.

Isten igazságos. Be kell tartatnia a törvényt. Ha hagyná, a Sátán tönkretenné a világot.

Anyád is szeret, mégsem engedte hoyg verjed a szomszéd kisfiút, vagy hoyg lopj a spajzból, igaz? Megbüntetett, mikor rosszat tettél. Mert szeret. Ha nem szeretne, nem törődött volna veled, hoyg rosszat teszel vagy jót. Aki szeret, az lehet attól kemény vagy haragvó. Érted. Érted haragszom nem ellened. A Sátán rossz úton jár. Isten szereti, de nem engedheti ezt meg neki.

Neked megengedik hogy cigizz, narkózz, lopj, csavarogj? Nem. És miért? Mert gyűlölnek? Ellenkezőleg. Mert szeretnek.

2011. júl. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
95%
Ez a szálla alá - ez hol van leírva?
2011. júl. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

"Nem hagyhatja, hoyg megszegje valaki a törvényt ez a szeretet."

a szeretetnek egyik alapfeltétele a szabad akarat tiszteletben tartása.

"Isten igazságos. Be kell tartatnia a törvényt. Ha hagyná, a Sátán tönkretenné a világot.

Anyád is szeret, mégsem engedte hoyg verjed a szomszéd kisfiút, vagy hoyg lopj a spajzból, igaz? Megbüntetett, mikor rosszat tettél. Mert szeret. Ha nem szeretne, nem törődött volna veled, hoyg rosszat teszel vagy jót. Aki szeret, az lehet attól kemény vagy haragvó. Érted. Érted haragszom nem ellened. A Sátán rossz úton jár. Isten szereti, de nem engedheti ezt meg neki."


Ha nem hagyhatja,hogy megszegjék a törvényt,akkor miért kaptak az angyalok is szabad akaratot? akkor mégiscsak hagyta/és hagyja ma is.(Lucifer saját akaratából fordult Isten ellen,vele együtt sok démon).és már rég tönkretette a világot,ugyanis megvan neki engedve,a törvény nevében.vagy nincs elég erőszak,gonoszság,háború,korrupció stb...?

anyám szeretete meg sztem. tökéletlen emberi mivoltából kifolyólag kicsit korlátoltabb,mint az övé.


"Neked megengedik hogy cigizz, narkózz, lopj, csavarogj? Nem. És miért? Mert gyűlölnek? Ellenkezőleg. Mert szeretnek."

megengedik,mert 30 éves vagyok:)de szerencsére egyik sem szokásom,csak a csavargás,mert rossz kisfiú vagyok:)

2011. júl. 20. 20:35
 10/23 anonim ***** válasza:
Ez a régies változat.Én még így tanultam és nem tudok rajta változtatni. Nálam Mária is "malaszttal teljes".
2011. júl. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!