Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért kellett Istennek elaltat...

Miért kellett Istennek elaltatni Ádámot, Éva elkészítéséhez?

Figyelt kérdés
Talán elfeledkezett hogyan készült Ádám, ezért szegény Ádámot fel kellett boncolni hogy megnézze hogyan is készült a gerince? Ilyen feledékeny lenne Isten? Én meg azt hittem tökéletes, de hogy még ennyire se emlékezzen ez már csúcs.
2011. dec. 29. 21:14
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
100%

Házi feladat: egyes!!! Leülhetsz


" Ez már csontomból való csont, és testemből való test: ez asszonyembernek neveztessék, mert emberből vétetett.

Annakokáért elhagyja a férfiú az ő atyját és az ő anyját, és ragaszkodik feleségéhez: és lesznek egy testté."

2011. dec. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:

Házi feladat: egyes!!! Leülhetsz ÉRTELMETLEN VÁLASZ


" Ez már csontomból való csont, és testemből való test: ez asszonyembernek neveztessék, mert emberből vétetett.

Annakokáért elhagyja a férfiú az ő atyját és az ő anyját, és ragaszkodik feleségéhez: és lesznek egy testté." NINCS VÁLASZ

2011. dec. 29. 21:48
 13/40 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem azért kellett, hogy Ádám oldalbordájából szülessen, hogy egyetlen embertől lehessen mindenkit eredeztetni. A legelsőtől.

Ha másképp nézzük, azért, mert így alárendelt a nő. A nők szerepe sok vallásban és népnél alárendelt, vannak olyan népek, ahol szava nincs a nőnek. Ha így nézzük, az oldalbordás eset azt fejezi ki, hogy nincs beleszólása, joga a nőnek, mivel nem egyenrangú a férfival.

Másképp is megközelíthetjük. A Bibliában két teremtéstörténet szerepel. Az egyik az oldalbordás-eset, a másik, mely értelmében porból teremtette mindkettőt. De a héber mitológia szerint (nem Bibliában van benne!) először Lilith-et teremtette egyenrangú társként, őt a porból. De Lilith nem akart bizonyos dolgokat, amit Ádám erőltetett, és nem ismerte el a főségét. Lilith démonná lett később, Ádám pedig magányossá vált, és Ádám ekkor már egy olyan partnert teremtett neki, aki meghajtja a fejét előtte.

2011. dec. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
100%

Ez már csontomból való csont, és testemből való test: ez asszonyembernek neveztessék, mert emberből vétetett.

Annakokáért elhagyja a férfiú az ő atyját és az ő anyját, és ragaszkodik feleségéhez: és lesznek egy testté.


Én értem mire gondol a kérdező. Ha Ádám a homokból lett, akkor ha Évát is homokból gyúrta volna, akkor is egyből készültek volna. Mind ketten homokból, és akkor is egyek lettek volna, felesleges volt szétszedni Ádámot.

2011. dec. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
100%

Azt még hozzátenném, hogy a vallásosak a két teremtéstörténet eltérését úgy magyarázzák, hogy a "porból lett mindkettő" elnagyoltan mondja el, míg az oldalbordás eset részletező. Ha úgy vesszük, Ádám porból lett, és az ő testéből született asszony is valójában por - mivelhogy egy por alapú férfiből vetetett.

De a Lilith-es szerintem jobban megállja a helyét. A Bibliában vannak ellentmondások, arról nem is szólva, hogy az apokrif iratokként elhíresült darabok nem is kerültek bele, pedig abból is lehetne bizonyosan csemegézni.

2011. dec. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:
Vannak országok, ahol a férfiaknak nincs szavuk, és alárendeltek a nőknek. Ez hogy alakulhatott ki?
2011. dec. 29. 22:00
 17/40 anonim ***** válasza:
58%

Tisztelt válaszolók!


Véleményem szerint ez a Kérdező már éppen eléggé bemutatkozott ezen az oldalon. Higyjétek el, felesleges a kérdéseire válaszolni, valószínűleg egy cseppet sem érdekli a Biblia, csak kötekedni akar. Gyakorlatilag biztos vagyok benne hogy nem tanulmányozza a Bibliát, ezzel szórakozik, hogy ilyen kérdéseket tesz fel.


Teljesen felesleges vele veszekedni. Szerintem innnentől fogva, aki válaszol neki az nincs a helyzet magaslatán, legyen az bármilyen kérdése ennek az embernek.

2011. dec. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
84%
Én csak azt tudom, hogy a nő tökéletesebb, hisz minden jobban sikerül másodszorra és ezt Isten is jól tudta...
2011. dec. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
49%

Kedves Kérdező!


Hiába állítod, hogy nem provokációk a kérdéseid. Azok. A stílusod, a kommentárjaid miatt. Ha csak egyszerűen a kérdést tetted volna fel, akkor semmi gond nem lenne. De amit azóta hozzászóltál, az számos esetben sértő, és néha kimeríti az Istenkáromlást. Nos, ez Téged nyilván nem érdekel. Csak sajnos akár hiszel Istenben, akár nem, eljön az a nap, amikor meg kell állnod a Teremtőd színe előtt. És oda nem vihetsz magaddal mást, csak a jellemedet. A kérdés csak az, Te meg tudsz majd állni?

2011. dec. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:

Véleményem szerint ez a Kérdező már éppen eléggé bemutatkozott ezen az oldalon. Higyjétek el, felesleges a kérdéseire válaszolni, valószínűleg egy cseppet sem érdekli a Biblia, csak kötekedni akar. Gyakorlatilag biztos vagyok benne hogy nem tanulmányozza a Bibliát, ezzel szórakozik, hogy ilyen kérdéseket tesz fel. NINCS VÁLASZ


Teljesen felesleges vele veszekedni. Szerintem innnentől fogva, aki válaszol neki az nincs a helyzet magaslatán, legyen az bármilyen kérdése ennek az embernek. NINCS VÁLASZ


AKI NEM TUD VÁLASZOLNI KÉREM NE ÍRJON

2011. dec. 29. 22:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!