Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények szerint az...

A keresztények szerint az egész univerzum üres?

Figyelt kérdés
vagy a legtöbben még mindig tagadják az univerzum létezését és szerintük a csillagok "csak fénypontocskák"? xd

2012. jan. 11. 23:00
1 2 3
 11/26 Ozmium42 ***** válasza:
75%

Megint kezdődik az okoskodás az életről, pedig az a nagy helyzet, hogy egyik álláspont sem védhető jobban mint a másik. BIZTOS van élet, meg valószínűleg, hát persze. Tudja valaki, hogy van? Tudja valaki, hogy nincs? Miről beszélünk?


Tovább megyek: tudja valaki, hogy a Földön hogyan alakult ki az élet? NEM TUDJA. Van szabatos definíció arra, hogy mi az élet? Tudjuk egyáltalán, mit keresünk? NEM TUDJUK...


Láttunk valaha a miénken kívül egy másik bolygót "látóhatáron" belül, amin kialakulhatna élet? Olvasgattam néhány hatásvadász NASA bejelentést erről, de ezekről mindig kiderül, hogy csak részben vagy részben sem igazak.


De visszafelé is meg lehet játszani: hány lakatlan bolygót kellene kimutatni, hogy állíthassuk, hogy nincs élet máshol, csak itt? Hogy lehet bebizonyítani, hogy ami egyszer megtörtént, nem történhet meg még egyszer?


Azért vagyok kiakadva, mert teljesen triviális számomra, hogy ebben a kérdésben nem lehet dűlőre jutni. Jelenleg a legbiztosabb tudományos álláspont is annyit állíthat, hogy földönkívüli élet vagy van, vagy nincs. Nem értem, mire fel lesz valaki egyik vagy másik oldal híve és védelmezője...

2012. jan. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
71%

"Nem értem, mire fel lesz valaki egyik vagy másik oldal híve és védelmezője..."


Kiszámoltak már egy olyan sávot, amin belül egy naprendszerben élet lehet. Ez ugye a csillag tulajdonságai alapján változik. Na már most a csillagoknak a méretét elég jól meg lehet állapítani, továbbá azt is, hogy milyen messze vannak tőle bolygók. A visszaverődő fényből azt is meg lehet nagyjából állapítani, hogy milyen a bolygó felszíne. Na ez után kiokoskodták, hogy kb mennyi ilyen bolygó lehet. Ha jól emlékszem, az volt a becslés, hogy kb minden egymilliomodik bolygó felel meg az élethez szükséges követelményeknek. Ez pedig a világűr méretét figyelembe véve elég sok. Én azért ezt a becslést nem mondanám humbugnak, a vallásnak viszont köze sincs ehhez.


Mondjuk még mielőtt nagy ufóhívőnek néznétek, én nagyon úgy gondolom, hogy ha van is élet a Földön kívül (ami elég valószínű) akkor se fog az emberiség sose találkozni vele, olyan hihetetlen távolságok vannak a csillagok között. Ez a fizika jelenlegi állása mellett leküzdhetetlen és nem is hiszem, hogy innen nagyon előre tudnánk lépni.

2012. jan. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
69%

ma 18:18


Még csak 2 éve van az űrben a Kepler ezalatt csak olyan bolygókat tudott észlelni amiknek a keringése kevesebb mint egy év, mivel csak akkor nyilvánítják biztosnak a felfedezést ha 3-szor sikerül igazolni az átvonulást. A Földet például így 3 év után lehetne felfedezni ezért majd idén és a következő években számíthatunk egy olyan Földszerű bolygóra amely a megfelelő paraméterekkel rendelkezik az élethez. Nem kétséges hogy az Univerzumban akár milliónyi intelligens civilizáció is létezhet de a hatalmas távolságok és különböző okok miatt nagyon ritkán kommunikálhatnak egymással. Szerintem hatalmas butaság azt hinni hogy egyedül vagyunk. Az a baj hogy sokan nem értenek a témához de mégis nyomatják a sok sületlenséget.

2012. jan. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Keresztény vagyok, szerintem nem "üres" az univerzum. Hatalmas kvázi üres területek vannak benne, de amúgy gázok, porszemek, aszteroidák, kvazárok, csillagok, bolygók és holdak, csillagködök és naprendszerekkel teli.


A fénypontocskákat nemtom honnan veszed :)

2012. jan. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

hát a bibliában van leitva hogy Isten fénypontocskákat szort el az égen hogy az emberek tájékozodni tudjanak éjszaka.

És több paptól is azt hallottam hogy a Bibliát szó szerint kell értelmezni mert nem jelképrendszer.

De ha elfogadjuk hogy van odakint más is: csillagok bolygók, kvazárok akkor már megdölt ez az állitás

(ettől függetlenül létezhet Isten de akkor már nem olyan frmában ahogy azt a keresztények állitják évezredek óta)

2012. jan. 14. 23:08
 16/26 anonim ***** válasza:
Miért innen nézve az égen nem kis fénypontocskák látszanak? Mutatsz nekem egy szabad szemmel nem "kis pontocskának" hanem kivehetően kvazárnak vagy lakható bolygónak tűnő égitestet?
2012. jan. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
64%
Mondjuk kedves utolsó ha egy közeli csillagból szupernóva lenne akkor olyan fényes lenne mint a Hold. Pontosan ilyen a Betelgeuse amiből hamarosan szupernóva lesz.
2012. jan. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
És jelen pillanatban hány ilyet tudsz mutatni? Mert enélkül sajnos tényleg csak fénypontoknak látszanak. A Biblia embereknek íródott ráadásul egy másik korban és nem a XXI. században.
2012. jan. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Azért a középkorban Galileinek sikerült felfedezni egy elég sajátos távcsővel a Jupiter legnagyobb holdjait.
2012. jan. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
44%
Teljesen igaza van az előttem írónak, aki azzal érvel, hogy a Biblia fénypontokat ír, és lám, innen nézve valóban fénypontok. Hol ebben akkor a tévedés? Most gondoljátok el, ha kb. minden szót megkéne magyaráznia a Bibliában. Ha úgy hangzana, hogy: és Isten fénypontokat szórt el az égen, amelyeket majd csillagnak neveznek el, amely nukleáris energiát termel, így saját fénnyel rendelkezik, tömege 0,07 és 100 naptömeg között változhat. Azaz ha kb. minden szó után még odaírna egy wiki szócikket, mekkora lenne a Biblia? Ráadásul ezeket a dolgokat, hogy milyen is az a fénypont, a végcél szempontjából teljesen felesleges tudni...
2012. jan. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!