Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztény vallás tényleg...

A keresztény vallás tényleg tiltja a vér fogyasztását?

Figyelt kérdés
Csak azért furcsállom,mert itthon mindenki eszi a sült vért meg a véres hurkát disznóvágáson,mondjuk ők katolikusok és az egyik újkeletű protestáns ismerős mondta,hogy a Biblia szerint nem szabadna enni.
2012. febr. 4. 17:01
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
45%
pedig a vérnél nincs is jobb
2012. febr. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
63%

A Bibliában mind az ó-, mind az újszövetségben megjelenik a vértől való tartózkodás.


Nem fogsz belehalni, de a világ ura azt mondta, hogy ne egyed.

2012. febr. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
64%
az Ószövetség tiltja, az Újszövetség nem tudom.
2012. febr. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
34%
Biztosan van olyan szekta,amelyik tiltja. Erről még soha nem hallottam.
2012. febr. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
49%
A katolicizmus és a reformáció révén keletkezett protestáns vallások (református, evangélikus) nem tiltják, a neo-keresztény szekták többsége azonban igen. Ezek erősen az ószövetségi kánonokhoz nyúlnak vissza.
2012. febr. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
23%

Szó szerint az van, hogy tartózkodj a vér fogyasztásától. Nekem könnyű, mert nem szeretem a véres hurkát, de ha a kedvencem lenne, hálaadással enném!



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. febr. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 Andizsuzsi ***** válasza:
48%
Nem tiltja. Az ószövetség tiltja, zsidóknak tilos, de a keresztényekre Jézus útmutatása vonatkozik, aki szerint: Nem az teszi tisztátalanná az embert, ami bemegy a száján, hanem ami kijön a száján.
2012. febr. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
81%

Igen? Tehát a zsidók szervezete valamiért más, mint a keresztények szervezete?


És igen, megjelenik az újszövetségnél is a vér fogyasztásának tiltása:

"Csel 15,20 Hanem írjuk meg nékik, hogy tartózkodjanak a bálványok fertelmességeitől, a paráznaságtól, a fúlvaholt állattól és a vértől."


"Csel 15,29 Hogy tartózkodjatok a bálványoknak áldozott dolgoktól, a vértől, a fúlvaholt állattól, és a paráznaságtól; melyektől ha megóvjátok magatokat, jól lesz dolgotok. Legyetek egészségben!"


Nem fertőzi meg a vér az embert, hanem az fertőzi meg az embert, ami a szívében van. De aki szereti az Urat, a törvényeit megtartja és nem mondja semmisnek. Krisztus azt mondta, hogy az írás fel nem bontható. Isten nagyon sok ízben azt mondta, hogy a vért ne. Kezdve a vízözön után:

IMóz9, "3. Minden mozgó állat, a mely él legyen nektek eledelűl; a mint a zöld fűvet, nektek adtam mindazokat.

4. Csak a húst az őt elevenítő vérrel meg ne egyétek."


Vagy azt állítod, hogy az az Isten valaki más?


"Lk 11,28 Ő pedig monda: Sőt inkább boldogok a kik hallgatják az Istennek beszédét, és megtartják azt."


Mi lenne, ha boldogok lennénk?

2012. febr. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok JT és nem értem, miért lett lepontozva aki nagyon helyesen leírta hogy az ó és újszövetség is tiltja a vérevést. Mert tiltja,az előttem lévő be is linkelte. Amikor Jézus arról beszélt hogy nem az fertőz meg ami bemegy, hanem ami kijön a szádon, a nyelv bűneiről (ítélkezésről, hazugságról, pletykálkodásról, rágalmazásról stb) beszélt, és nem azt mondta, hogy egyetek bármit bátran. Hanem azt hogy a tisztátalan étel fogyasztása elenyésző bűn a hazudozáshoz vagy ítélkezéshez képest.
2012. febr. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
87%

Vidiripi


Cselekedetek 15:29 hogy tartózkodjatok a bálványáldozati hústól, a vértől, a megfulladt állattól és a paráznaságtól. Ha ezektől őrizkedtek, jól teszitek. Legyetek egészségben!


Na olvassátok el s mindenki eldöntheti maga! Ez a rész az Újszövetségben van benne.

2012. febr. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!