Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért hazudik a Bibliában?

Isten miért hazudik a Bibliában?

Figyelt kérdés
A Krón.2 könyvére gondolok,konkrétan 18 19-22-re gondolok.
2012. febr. 12. 08:51
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
Csakhogy nem Isten kérte rá hanem az a lélek ajánlotta fel. És ezen mit nem lehet érteni? Gondolom azért engedte meg neki, mert akiknek hazudott azok megérdemelték. Nézhetünk olyan szempontot is, hogy Isten miért öli meg az embereket és csak az igazak élhetnek majd. Az igazságtétel a kulcs.
2012. febr. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:

Eliza***

Igen,módfelett intelligensen válaszolt,ahogy leszól a végén,valóban....

De hagyjuk.


"Egy pelda erre, Jezus egy bizonyos pillanatban, ezt mondja, ha nem tagadod meg anyad es apad, nem vagy melto Hozzam !

Ha, ezt osszehasonlitjuk a 10 parancsolatal : tisszteld anyad es apad,

hat megint mondhatnank, hogy a Biblia sajat maganak ellentmond !

( en, nagyon felhaborodtam, mikkor eloszor olvastam Jezus szavait ....este 11 hivtam fel egy kedves Jehova tanujat, elkebzelet, milyen nagyon felboszanthatott Jezus szavai ! ? ....

a fiatal egyetemista tesverno utmutatast adot ezt ertelmezve es megertettem, hogy a Biblia nem mond ellen a 10 parancsolatnak ! ! hogy Jezus, nem uszitott a szulok megtagadasara !."


Én Jézusnak ezt a mondatát eddig is értettem.De ez egy más szitu,ettől függetlenül vannak olyan helyek,ahol a Biblia ellent mond önmagának.


"Vagyis, ha eddig, meg egy embernek semm sikerult az egesz Bibliat megertenie ! ?

Akkor, nem is mondhatod joggoson, hogy hazudna ! igy igaz e ?"



Vagy te kerdezo, megerteted vajon az egesz Bibliat ? mert azt kerdezed, miert hazudik Isten ( a Bibliaban ! )


A Biblia azt irja, hogy a Biblia IGASAG


János Evangyélioma 17. rész


17. Szenteld meg őket a te igazságoddal: A te ígéd igazság."


NEM Hazugsag !


"Az Úr pedig így szólt:Így csakugyan rá tudod szedni.Menj és tégy így! Íme,így adott az Úr hazug lelket valamennyi prófétád szájába.Az Úr kimondta vesztedet."


Válaszolj érdemben a kérdésre.köszönöm.

2012. febr. 14. 15:36
 33/39 A kérdező kommentje:

15:24

Úgy tesz igazságot,hogy a hazugságot pártfogolja? Ezt nem lehet rajta érteni.a hazugság a Sátán szájából származik,akkor Isten,hogy lehet cinkos ebben?

"Nézhetünk olyan szempontot is, hogy Isten miért öli meg az embereket és csak az igazak élhetnek majd. Az igazságtétel a kulcs."

Kik azok az igazak? és kiket öl meg?

2012. febr. 14. 15:50
 34/39 anonim ***** válasza:
Miért pártfogója annak aminek ellene van? Inkább kérdezek én tőled, mert látom hiába adunk választ, ha mindig csak kérdésed lesz mindenre.
2012. febr. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:

15:56

"Az Úr pedig így szólt:Így csakugyan rá tudod szedni.Menj és tégy így! Íme,így adott az Úr hazug lelket valamennyi prófétád szájába.Az Úr kimondta vesztedet."

Én is ezt kérdezem.elvileg a hazugság ellen van,gyakorlatilag nem.

2012. febr. 14. 16:25
 36/39 zenevilag válasza:
nem Isten hazudik ,a Bibliát Dávid,Nehémias,Ezsdrás,Pál,Ámos,Péter és egészen negyven iró volt akik irták a Bibliát. Hát lehet ,hogy nem létezik Isten és ez csak egy hit de lehet ,hogy Isten létezik és Isten lehet a javakért cselekszik de ezt mi nem tudhatjuk.(Kapom a piros kezet:( )
2012. febr. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
Hat ha Ezsdrazs fejbol ujrairta azokat a szent iratokat melyek a babiloni fogsag ideje alatt megsemmisitettek hogy legyen ujra toraja a nepnek ....eleg furcsa teljesitmeny.....meg megfurcasabb hogy egyetlen egy zsido sem tesz emlitest a piramisokrol amik egyiptomba voltak hisz a zsidok egy ideig ott eltek.Dehat Ezsdrazs baratunk nem jart Egyiptomba nem latta a piramisokat igy mivel csak a babiloni fogsag ideje allatt irogatott hat bizony kifelejtette szegeny e fontos emlekmuvek megemliteset:))
2012. márc. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

Az Úr soha nem hazudik! valamit rosszul értelmeztél, de nincs benne hazugság, sem ellentmondás


üdv

2012. ápr. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:
utolsó,és akkor,hogy kell helyesen értelmezni?
2012. ápr. 8. 08:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!