Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért hazudik a Bibliában?

Isten miért hazudik a Bibliában?

Figyelt kérdés
A Krón.2 könyvére gondolok,konkrétan 18 19-22-re gondolok.
2012. febr. 12. 08:51
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:

Valamiért meg kellett halnia Izrael királyának, ha jól értem, és ehhez ez volt a megfelelő eszköz.

Te nem így érted?

2012. febr. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:

11:03

Igen erre gondolok,köszönöm!

"Akkor eljöve egy lélek, a ki megállván az Úr elõtt, monda: Én akarom megcsalni õt. Az Úr pedig monda néki: Mimódon?

1 Kir. 22,21.

És felele: Kimegyek és leszek hazug lélek az õ összes prófétái szájában. Monda azért: Csald meg és gyõzd meg, menj ki és cselekedjél úgy.

Ímé azért most az Úr adta a hazugságnak lelkét ezen te prófétáid szájába, és az Úr szólott veszedelmes dolgot ellened."

2012. febr. 12. 11:09
 13/39 anonim ***** válasza:

Mikeás megjövendölte, hogy elvész, atöbbiek mind jót jövendöltek. Kérdezte Isten, hoyg ki jövendőlt jót? Jelentkezett eg ylélek, hogy -Én, de hazudtam" Mondta Isten: rendben, menj és hazudj!


A királynak szabad akarata volt. Nme halgatott Mikeásra, hanem a hazug, de vonzó lélekre, és elveszett. Így volt?

2012. febr. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:

A lélek hazudott.

Isten biztetta.

Arra gondolsz, hogy miért biztatta?

2012. febr. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
A lelkek nem mind igazak. A Tizparancsolat pedig az emberekre vonatkozik.
2012. febr. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:

"Valamiért meg kellett halnia Izrael királyának, ha jól értem, és ehhez ez volt a megfelelő eszköz.

Te nem így érted?"

Igen,és miért a hazugság a megfelelő eszköz,ha elvileg Isten egyenes és igazmondó?

2012. febr. 12. 11:16
 17/39 anonim ***** válasza:
60%

Tisztelt 10:20-as válaszoló!


Te tisztában vagy egyáltalán a szavaid súlyával? Mert amit tanúsítottál, az minden volt, csak nem Krisztusi. Sőt, pontosan az ilyen viselkedés miatt vetik el az emberek a Kereszténységet, tartják képmutatónak, noha Jézus Krisztus nem erről tanított. Ő azt kérte a követőitől, hogy szeretettel közeledjenek a másikhoz minden esetben.


"ezt fogja mondani Isten is az ítélet napon rólatok. Tudod ki szokot nevetni a végén és majd meglásd te nem fogsz. Ilyen hitetlen mint te az szerintem nem fog, sőt kizártnak tartom"


Ezzel szemben Péter apostol arról tesz bizonyságot, hogy Isten mindenkiért küzd, nem akarja, hogy akár egyetlen ember is elvesszen, hanem hogy mindenki megtérésre jusson (2Pt 3,9) Ezt azonban nagyon finoman teszi, tiszteletben tartva az ember szabadságát. (2Kor 3,17) Vádolás pedig csak egyvalakitől jön (Jel 12,9-10) Te lehet hogy kizártnak tartod hogy ő üdvösségre jusson, Istennél, azonban semmi sem lehetetlen. (Lk 18,27) Ne is haragudj, de egy ilyen leoltás után nem is csodálom ha valaki hitetlen marad, ha valaki az általad tanúsított viselkedéssel azonosítja a Kereszténységet.


"Szóval mondhatnám, hogy legalább megszabadulunk tőletek hitetlenektől."


Ismét egy súlyos kijelentés részedről. Felhívnám a figyelmed az alábbi Igékre:


"Én pedig azt mondom néktek, hogy mindaz, a ki haragszik az ő atyjafiára, méltó az ítéletre: a ki pedig azt mondja az ő atyjafiának:" (Mt 5,22 - helyesbített fordításban)


"Új parancsolatot adok néktek, hogy egymást szeressétek; a mint én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást." (Jn 13,34)


A Krisztusi szeretetbe nem fér bele az, hogy megszabaduljunk a másiktól. Krisztis kifejezetten felhívta a figyelmünket azok szeretésére is akik ártanak nekünk. (Mt 5,44)


Ezeken azért érdemes lenne elgondolkodni

2012. febr. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
68%
Krisztus kifejezetten felhívta a figyelmünket*
2012. febr. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:

Joga volt dönteni a királynak, hoyg melyik jóslatra halgasson. Mikeás igazat mondott neki, csak nem kellemeset. Miért hagyta Isten a hazug lelket? Hogy megmaradjon a döntés lehetősége a királynak. Ezt akarta az első emberpár, és meg is nyerte.

Egyébként Istenre nem hazsnálunk ilyne fogalmakat, mint "egyenes"

Istem mindenható, örökkévaló. Nem egyenes, hanem mindent betöltő.

A gonoszság, a jóság , az igazség, a hazugság, az élet, a halál: ez mind Isten.

A hinduknál láthatod is, amint Isten különféle arcait imádják, Visnu, Brahma, Síva egy.

2012. febr. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:

"Zsolt 12,7 - Az Úr szava egyenes beszéd, kipróbált ezüst, salaktalan, hétszer tisztított.

Zsolt 19,9 - Az Úr parancsai egyenesek, földerítik a szívet, útmutatása érthető, megvilágítja a szemet."

Én a Bibliából indultam ki,de rendben,akkor ne használjuk az "egyenes" szót rá.

Köszönöm a válaszod.

2012. febr. 12. 11:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!