Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények miért mondják...

A keresztények miért mondják azt, hogy a gonoszság, egy Sátán nevű szellemi lénytől-bukott angyaltól-ered?

Figyelt kérdés

"Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek és gonoszt teremtek; én vagyok az Úr, a ki mindezt cselekszem!"

Ésa 45,7


2012. febr. 17. 17:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
39%
Nagy nagy tévedés.... a gonozság az emberektől ered
2012. febr. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
18%
Imádom a keresztény logikát :) Ha isten teremtette a világmindenséget,akkor a gonoszság is tőle ered.Ezen nincs mit szépíteni,ez nem hit kérdése. De ha abból indulunk ki,hogy van egy angyal aki elutasította istent és ő lett a sátán,akkor ez az angyal mihez képest volt "rossz"? Csak akkor térhetett át a rossz útra/gonoszságra ha létezett rossz út/gonoszság. Ez teljesen logikus.
2012. febr. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
25%
Ja és a rossz útra csak akkor térhetett át,ha létezett és ki az aki létezővé tette? Csak isten lehetett.
2012. febr. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy a kígyó mióta volt angyal. Madách Imre művében olvasni, de Bibliában még sosem olvastam, hogy a Sátán angyal lett volna. Ha a Bibliában valahol bukott angyalnak írja Lucifert akkor kérem valaki másolja be. Nem mindegy, hogy ki hogy okoskodik.
2012. febr. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
29%
Felőlem lehet kígyó is,de akár jegesmedve is,a kérdés ugyanaz.
2012. febr. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy id ki vagy vid ki. Tegyük fel azt mondanám neked van egy csaj és lefeküdne veled aztán kiderül a helyszínen, hogy meleg pasas. Na ugye nem mindegy:) Hát itt se mindegy. Nem bukott angyal volt!
2012. febr. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Ám ha neked mindegy akkor minek írsz ide? Értelmetlenségből nem kell itt vilogni, mert a kérdező nem értelmetlen emberekre kíváncsi.
2012. febr. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Nem érted, hogy nem mindegy? Minek okoskodsz, ha nem értesz hozzá? De most őszíntén. Ha nem tudsz megoldani egy matek feladatot akkor miért okoskodsz bele? Ha neked mindegy mi az akkor miért válaszolsz értelmetlenséget? Bibliai alakról van szó, tehát nem MESE könyvről. Ne villogj, ha megkérhetlek rá.
2012. febr. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Ha azt nézzük drágaság a te 18:11-as válaszod se a kérdésre válaszolt. Miért? Mert nem az a kérdés, hogy miért utasította el Isten és hogyan lett gonosz. Ha te neked ez kész érv a kérdésre akkor nevetnem kell. A kérdésben: "miért mondják" tehát nem hogyan is volt kérdés. Te is értelmes lehetsz ezek alapján;)
2012. febr. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
45%
Na akkor még egyszer : hogy téríthette rossz útra a kígyó az embert,ha előtte Isten nem teremti meg a rossz utat,hisz mindent ő teremtett?
2012. febr. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!