Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények miért fenyegetn...

A keresztények miért fenyegetnek mindenki mást a pokollal?

Figyelt kérdés
Unalmas hogy minden második mondatuknak a ,,...pokolra jutsz!" a vége. Mással nem tudnak fenyegetőzni? És csak azért mert nem nyalok be tövig egy másik ember képzelete által szült mindenható lénynek, vagy éppen egy másik vallásban hiszek.

2011. nov. 19. 10:22
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem vagy azért, mert ítélkezőek és nem értik a kereszténységet, vagy nagyon eltévelyegtek, vagy pedig figyelmeztetésnek szánják, csak rosszul tálalják.
2011. nov. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
97%
Én keresztény vagyok, keresztény környezetben nőttem fel, de sose hallottam még ilyet más keresztényektől. Isten nem küld a pokolra senkit, csak aki kifejezetten oda akar menni (vagyis ha szándékosan gonosz, nem bánja meg, ha rosszat tett stb.) de mindenkinek megbocsát, aki kéri, akármilyen is a világnézete az illetőnek. Aki ilyeneket mond, hogy pokolra jutsz, az egyszerűen tudatlan.
2011. nov. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
42%
Mi másuk volna? Ez olyan, mint a fűre lépni tilos tábla. Rálépek, és akkor mi lesz? Hát semmi.
2011. nov. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
66%

"Unalmas hogy minden második mondatuknak a ,,...pokolra jutsz!" a vége."


Erre mondta egy kissé depressziós haverom hogy "a föld egy másik világ pokla."

Szóval már lehet hogy ott vagyunk..

2011. nov. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Válaszoló, ha a fűre lépés táblára vonatkozóan nem történik semmi (ahogy írod), akkor valami nagy baj van. Vagy rossz helyre tették a táblát, vagy gondok vannak az értékrendeddel, vagy történik valami (következmény).


Ez a pokollal fenyegetőzés ellenkezője. Gondolkodó ember nem fenyeget pokollal, hanem türelmesen elmagyarázza, miben tévedsz (ha tévedsz) és kész. Viszont a nem gondolkodónál nem az a baj, hogy nem nyalsz be tövig, hanem ők egyszerűen nem tudnak más kategóriákban gondolkodni. Ha az ő értékrendjük szerint jót cselekszel, a mennybe jutsz, ha rosszat, a pokolra. Számukra nem létezik más eset. De semmiképpen ne gondold azt, hogy minden vallásos ember ilyen.

2011. nov. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom, én jó ideje itt vagyok például a gyakorikérdések honlapon, de ezt a mondatot még csak keresztény-ellenes kérdéseknél és válaszoknál olvastam emlékeim szerint. Én úgy látom, hogy ateisták és más vallások képviselőjének "szájából" sűrűbben hangzik el ez a vád, mint a keresztények "szájából" ez a mondat.


:))


Üdv: L

2011. nov. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
65%
Talán mer minden ember megfog halni. Senki nem kerülte még el a halált.
2011. nov. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
18%

"Nem tudom, én jó ideje itt vagyok például a gyakorikérdések honlapon, de ezt a mondatot még csak keresztény-ellenes kérdéseknél és válaszoknál olvastam emlékeim szerint. Én úgy látom, hogy ateisták és más vallások képviselőjének "szájából" sűrűbben hangzik el ez a vád, mint a keresztények "szájából" ez a mondat. "


Nem láttál még elég fundit.

2011. nov. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
65%

"Nem láttál még elég fundit."


Ahányszor csak a tükörbe nézek....:)


Üdv: L

2011. nov. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
29%

Az én mélyen hívő nagynéném is a Pokoltól óv engem és az apámat, mert mi nem hiszünk Istenben. És más hívő szájából is hallottam már ezt.

Engem nem tud érdekelni a dolog. Te se idegesítsd fel magad ezen, Kérdező. A Poklot egyébként sokszor itt a Földön tapasztalja meg az ember / súlyos betegség, háború, stb. /, szóval meg se kell hozzá halni.

2011. nov. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!