Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit tegyek? A HIT gyülekezete...

Mit tegyek? A HIT gyülekezete behálózta egy barátomat, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
A barátom a hétvégi buliknak és a semmittevésnek élt, de egy szép napon belépett az életébe egy hittérítő, aki rendszeresen feljárt hozzá, elhívta gyülekezetbe. Azóta a srác nem iszik, próbál munkát találni, ami annak is köszönhető hogy a férfi folyamatosan pénzt ad neki. Eddig nem is lenne probléma. De őrült módjára viselkedik, folyamatosan démonokról és a sorsról beszél, böjtöl, ráuszítja mindenkire a hittérítőt. Ha rendes vallásról lenne szó akkor nem lenne probléma. De ez?! 2x voltunk mert addig zaklatott ( kiderítette a lakcímünket, sms-ek stb) minket amíg elmentünk. Németh szent sándor folyton az adakozásról hadovál, a biblia egyes részleteit saját hasznára fordítja a cigarettámat elvették ( vissza se adták), a mosdóba is utánam hozták az adakozós kosarat. Az emberek valamiféle rohamot kapnak a szent szellem nevében, a templom tilos és bálványimádás szerintük, aki nem ebbe a gyülekezetbe jár az a pokolra jut. ( dehát csak 1979-ben alapult, előtte senki nem ment a menybe?) mindegy. ezt még ragozhatnám lényeg a lényeg szerintem ez egy népbutító szekta. Azóta a hittérítő közösségi portálon, smsben stb zaklat minket hogy menjünk el stbstb, különben az Úr bosszút áll... meghalunk ha nem oda megyünk, egyszer démonűzésst végzett rajtam mert fájt a fejem. kérdem én? normálisak ezek? a barátunk meg egyre félelmetesebben viselkedik, egyik végletből a másikba... segíteni szeretnénk rajta ( nem az Úrban való hitétől eltéríteni), csak lásson reálisan stb...kérek szépen ötleteket!
2012. febr. 28. 19:10
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
61%
Imádkozz érte. Jó útra akart térni a bulizásokból, semmittevésből és ha ehhez csak a gyülekezetben kapott érdemi támogatást, akkor már rég rossz. Előtte kellett volna ésszel élnetek.
2012. febr. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Igazad van, viszont mi támogattuk amiben lehetett , ingyen lakhatott a lakásunkban, sajnos pénzt nem tudtunk neki adni, amit ettől a férfitől kap, az elesetteknek a legkönnyebb átmosni az agyát sajnos...
2012. febr. 28. 19:22
 3/35 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem már csak volt a barátod.
2012. febr. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Pontosan direkt, te nem lehetsz az ész híve. mellesleg régebben nem a pénzről szólt ( ezt ott mondta valamelyik régebbi hívő) dehogynem mond! Németh Sándor a politika elhivatottja.najó mindegy.az interneten az összes fórum hazudik, mert utána olvastam...
2012. febr. 28. 19:43
 5/35 anonim ***** válasza:
16%
Nem tudsz segíteni rajta. Talán egyszer majd rájön magától, hogy mekkora szarba lépett, de addig a legjobb, hogy megpróbál beszervezni, akkor rendkívül tapintatlanul, sok obszcén szót és a magyar nyelv ez irányú képességeit felhasználva tanácsot adsz neki, hogy hol végezzen térítő munkát. Így talán leszáll rólatok.
2012. febr. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
13%

Nyugodjon békében a barátod!

Ez a legrosszabb,ami történhetett vele.

2012. febr. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
13%
Fogadd őszinte részvétem!
2012. febr. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 Charlie30 válasza:
29%

Semmit se tehetsz.


Mindenesetre, érdemes megnézni, ma mitől vallásos valaki:


1. Vallásos nevelésben részesült. A szülei iránti tisztelet/hagyománytisztelet elég ahhoz, hogy ne fogalmazódjanak meg benne bizonyos kérdések.


2. Valamilyen tragédia érte.


3. Gyengeségéből fakadóan képtelen elfogadni, hogy bizonyos fontos kérdésekre nincs válasz. Így szüksége van kreált válaszokra. Ez egy emberi betegség. Olyan okosnak hiszi magát az ember, hogy nem tudja elfogadni, hogy nem kaphat választ minden kérdésre.

2012. febr. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 Charlie30 válasza:
42%
4. Nem találja a helyét az életben, nincsenek barátai. A gyülekezetekben barátokra lel az ember, vagy legalább is azt hiheti.
2012. febr. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
63%
Talán jobb élete lett és nem lesz egy link alak. Az adakozás meg nem kötelező!
2012. febr. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!