Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit tegyek? A HIT gyülekezete...

Mit tegyek? A HIT gyülekezete behálózta egy barátomat, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
A barátom a hétvégi buliknak és a semmittevésnek élt, de egy szép napon belépett az életébe egy hittérítő, aki rendszeresen feljárt hozzá, elhívta gyülekezetbe. Azóta a srác nem iszik, próbál munkát találni, ami annak is köszönhető hogy a férfi folyamatosan pénzt ad neki. Eddig nem is lenne probléma. De őrült módjára viselkedik, folyamatosan démonokról és a sorsról beszél, böjtöl, ráuszítja mindenkire a hittérítőt. Ha rendes vallásról lenne szó akkor nem lenne probléma. De ez?! 2x voltunk mert addig zaklatott ( kiderítette a lakcímünket, sms-ek stb) minket amíg elmentünk. Németh szent sándor folyton az adakozásról hadovál, a biblia egyes részleteit saját hasznára fordítja a cigarettámat elvették ( vissza se adták), a mosdóba is utánam hozták az adakozós kosarat. Az emberek valamiféle rohamot kapnak a szent szellem nevében, a templom tilos és bálványimádás szerintük, aki nem ebbe a gyülekezetbe jár az a pokolra jut. ( dehát csak 1979-ben alapult, előtte senki nem ment a menybe?) mindegy. ezt még ragozhatnám lényeg a lényeg szerintem ez egy népbutító szekta. Azóta a hittérítő közösségi portálon, smsben stb zaklat minket hogy menjünk el stbstb, különben az Úr bosszút áll... meghalunk ha nem oda megyünk, egyszer démonűzésst végzett rajtam mert fájt a fejem. kérdem én? normálisak ezek? a barátunk meg egyre félelmetesebben viselkedik, egyik végletből a másikba... segíteni szeretnénk rajta ( nem az Úrban való hitétől eltéríteni), csak lásson reálisan stb...kérek szépen ötleteket!
2012. febr. 28. 19:10
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Megint leírom. Jobb mintha link alak lenne, de nem kell az egyik végletből a másikba esni.
2012. febr. 29. 17:47
 12/35 anonim ***** válasza:
64%

Ha jobb mintha link lenne,akkor miért vagy kétségbe esve?

Miért nem akkor írtál,amikor link volt????

2012. márc. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
18%

Napirai11 válasza:

Kedves Kérdező!

Sok mindent sajnos nem tudsz tenni.

Ha zaklat a srác, akkor szakíts meg vele minden kapcsolatot, a közösségi portálokon meg tiltsd le.

Nem érdemes ilyen emberrel barátkozni, mert ebbe tönkre fogsz menni.

Üdv: Napirai

2012. márc. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
12%

Lehet velük mit kezdeni.


A barátodtól, ha felkeres, mindig csak kérdezzél. Nyilván a bibliai idézeteket fogja mondani és ehhez köti saját érzelmeit. Vissza kell kérdezni, hogy ő ezt hogyan gondolja. Egymásra fűzöd kérdéseidet és szép lassan rávezethető saját hülyeségeire. Hátha kijózanodik.


(Erre egy példa, amikor engem is felkerestek a térítők és elkezdték a világvégi jelenségeket magyarázni. Meghallgattam őket és a végén megkérdeztem őket, hogy az Isten akkor minek teremtette az embert. Sok mindent mondtak, többek között, hogy tisztelni kell. erre megkérdeztem tőlük, hogy minek kell tisztelni, hiszen mindent tud rólam... és így tovább. Ők adták fel, azt mondták a pokolra kerülök. Erre én azt válaszoltam, hogy örülni fogok neki, mert az összes haverom ott van. Többet nem jöttek.)


Ha kijózanodik, akkor nagyon vigyázz rá és ne hagyd magára, mert olyan a vallás mint az alkohol. Visszaszokik rá.

2012. márc. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
67%

Miért hazudsz? Ha a barátod, akkor miért kellett "kiderítenie" a címeteket? Ja, a hit gyülisek nem járnak házról házra,az egy másik cég. A cigarettádat nem veszik el, de rád szólnak ha nyilvános helyen dohányzol, mert az bizony tilos. Nem viszik utánad a mosdóba az adakozó kosarat, és nem gondolják úgy, hogy a pokolba kerül aki nem hitgyülis, megint a jehova tanúival kevered őket, akik ugyan a pokolban nem hisznek, de szerintük aki nem jt az nem üdvözül. A hit gyüli ilyet sohasem állított. Ha a barátod zaklat és hülyeségeket beszél, annak nem a hitgyüli az oka, akkor magától is baja van. Én évekig jártam és nem produkáltam az általad leírt tüneteket.


Ha igazán a barátod lenne, akkor örülnél annak, hogy rendesen él, nem iszik, munkát keres. És meg tudnád beszélni vele, hogy téged nem érdekel az egyháza, de szívesen barátkozol vele tovább is ha ezt nem erőlteti. Ha pedig erőlteti, akkor nem barátkozol vele többet.

2012. márc. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
22%
Thx a törlést.Lehet mesevilágban élni tovább,csak nehogy valaki véletlen máshogy gondolja az egészet.Egy ex.
2012. márc. 3. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
6%

Valahol igazad van kérdező. A mai világ vallásai megpróbálják elhitetni az embereket, visszaélnek az emberi hiszékenységgel. Főképpen a gyengékre hatnak, nagy befolyással bírnak, óvatosnak kell velük lennünk.

Mindent tegyél meg a barátodért amit csak tudsz. Ne hagyd magára.

2012. márc. 4. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
69%

Bírom az ilyen szövegeket... "azért lesznek vallásosak, mert gyengék..." "valamilyen tragédia érte"... "a szerencsétlenek lesznek vallásosak"...


Talán tudtotokon kívül, de pont a Bibliából idéztek. :)


1Kor 1:25 Mert az Isten bolondsága bölcsebb az embereknél, és az Isten erőtelensége erősebb az embereknél.

1Kor 1:26 Mert tekintsétek csak a ti hivatástokat, atyámfiai, hogy nem sokan [hívattak] bölcsek test szerint, nem sokan hatalmasak, nem sokan nemesek;

1Kor 1:27 Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

1Kor 1:28 És a világ nemteleneit és megvetettjeit választotta ki magának az Isten, és a semmiket, hogy a valamiket megsemmisítse:

1Kor 1:29 Hogy ne dicsekedjék ő előtte egy test sem.


Akit te szerencsétlennek, gyengének látsz, lesajnálsz, az Isten szemében tiszta, hófehér ruhákban jár, és a jövendő világ királyai közé fog tartozni.


Jel 5:10 És tettél minket a mi Istenünknek királyokká és papokká; és uralkodunk a földön.


Könnyű az embereket elítélni; de meg is lehet látni az összefüggést a barátod hite és aközött, hogy a barátod a "bulizásból és semmittevésből" egyszer csak kijött, leszokott az ivásról, munkát keres, közösséget keres magának, ahol jól érzi magát, és elkezdi rendbe tenni az életét.

Történetesen én is hgy-s vagyok, és igen, elismerem, hogy vannak, akik megtérésük után hirtelen annyira buzgók lesznek, hogy a buzgóságukkal a környezetüket már idegesítik - de próbáld úgy látni, hogy a célja nem az, hogy idegesítsen. A javadat akarja. A hite szerint, ha nem térsz meg, elkárhozol. Ettől próbál megmenteni. Nem egy szektába akar belerángatni, hanem az életedet akarja megmenteni.

Ha ezt meg tudod érteni, már közelebb vagy a megoldáshoz. Tiszteletben tartom, hogy neked más a meggyőződésed, vagy egyszerűen csak nem érdekel ez az egész téma. A többiekkel ellentétben én nem buzdítanálak arra, hogy legyél durva vele, mert tudom, hogy az nem fog segíteni. :)

Szerintem magyarázd el neki, hogy te is tiszteletben tartod a meggyőződését, de neked is jogod van ahhoz, hogy úgy élj, ahogy akarsz, és mondd el neki, hogy a kötelességét már megtette, elmondta az evangéliumot és el is hívott gyülekezetbe, de neked nem jön be ez a dolog. Hangsúlyozd, hogy elvárod, hogy tiszteletben tartsa a meggyőződésedet, mert Isten biztos nem azt akarja, hogy erővel térítsen meg akárkit. Ezt így nyugodtan elmondhatod neki. És végül, mondd neki azt, hogy megérted a fáradozásait, de ez a módszer nem fog használni, úgyhogy ha a továbbiakban is "tenni akar érted valamit", akkor ne győzködjön és sms-eket küldözgessen, hanem imádkozzon érted! Mondd neki, hogy azt megengeded, hogy imádkozzon érted (ez persze nem azt jelenti, hogy a jelenlétedben...), viszont nem szeretnéd, ha folyton a gyülibe hívogatna és ezzel zaklatna, valahányszor találkoztok.

Így látatlanban persze, a személyek ismerete nélkül, nehezebb tanácsokat adni, de pl. ha én esnék ilyen "túlzásokba", akkor valószínűleg nekem ez használna. :)

És ami még jobb, attól, hogy imádkozik érted, neked biztos nem lesz rosszabb, ő pedig úgy érzi, hogy tesz érted valamit, és ezzel párhuzamosan feltehetőleg kevésbé fog "zaklatni". El kell csak mondani neki, hogy biztos vagy benne, hogy ezzel a módszerrel semmit nem fog használni neked, sőt inkább csak árt, mert rossz kép alakul ki benned róla, a gyülekezetről, Istenről. Ezt szerintem meg kell értenie.


Mindemellett, úgy gondolom, hogy te is túlzásokba esel, a Hit Gyülekezete nem egy népbutító szekta, az adakozás pedig nem "zsebbe" megy, hanem kézzel fogható eredményei a gyülekezet saját erejéből fenntartott oktatási intézményei, gyülekezeti házai, a Hites Adakozók Hálózata által országszerte és a határokon is túlnyúlóan szervezett, több tízezer embert érintő adományosztások és a többi.

Én nem csak kétszer voltam, hanem 19 éve járok, és mégis tök normális ember vagyok, csak másban hiszek, és némileg másképp élek, mint az emberek többsége. :)

Bízom benne, hogy segítettem!


Ui.: "Pokolra" pedig nem azok jutnak, akik nem járnak a HGy-be, hanem akiknek a nevét nem találják beírva az élet könyvében. Oda pedig nem csak a HGy-ben lehet feliratkozni. :)

2012. márc. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

13:41.

Én örülök a változásoknak, én is hívő vagyok, megtértem, már régebben, és az nem tetszituk hogy ráadásnak a saját vallását akarja rám tukmálni.

2012. márc. 4. 20:28
 20/35 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező, már kaptál jó válaszokat, nincs mit hozzátenni.

De nekem egyáltalán nem hihető, hogy te tényleg hívő vagy, és már régebben megtértél...


Milyen felekezet / gyülekezet az, ahol azt tanulod, hogy pocskondiázz más embereket és közösségeket?

Miért nem ott kértél segítséget, tanácsot az ügyben?

A társaid is így gondolkodnak, mint te?

Amit te itt előadtál akár a kérdés kifejtésében, akár a kulcsszavakkal, akár a kommentjeiddel, az szerinted Krisztusi lelkületre vall?


Maga a sztori sem túl hihető, a rágalmaid pedig főleg nem azok.

Nem hinném, hogy a Bibliából vetted, hogy így kellene viselkedni...

2012. márc. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!