Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit tegyek? A HIT gyülekezete...

Mit tegyek? A HIT gyülekezete behálózta egy barátomat, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
A barátom a hétvégi buliknak és a semmittevésnek élt, de egy szép napon belépett az életébe egy hittérítő, aki rendszeresen feljárt hozzá, elhívta gyülekezetbe. Azóta a srác nem iszik, próbál munkát találni, ami annak is köszönhető hogy a férfi folyamatosan pénzt ad neki. Eddig nem is lenne probléma. De őrült módjára viselkedik, folyamatosan démonokról és a sorsról beszél, böjtöl, ráuszítja mindenkire a hittérítőt. Ha rendes vallásról lenne szó akkor nem lenne probléma. De ez?! 2x voltunk mert addig zaklatott ( kiderítette a lakcímünket, sms-ek stb) minket amíg elmentünk. Németh szent sándor folyton az adakozásról hadovál, a biblia egyes részleteit saját hasznára fordítja a cigarettámat elvették ( vissza se adták), a mosdóba is utánam hozták az adakozós kosarat. Az emberek valamiféle rohamot kapnak a szent szellem nevében, a templom tilos és bálványimádás szerintük, aki nem ebbe a gyülekezetbe jár az a pokolra jut. ( dehát csak 1979-ben alapult, előtte senki nem ment a menybe?) mindegy. ezt még ragozhatnám lényeg a lényeg szerintem ez egy népbutító szekta. Azóta a hittérítő közösségi portálon, smsben stb zaklat minket hogy menjünk el stbstb, különben az Úr bosszút áll... meghalunk ha nem oda megyünk, egyszer démonűzésst végzett rajtam mert fájt a fejem. kérdem én? normálisak ezek? a barátunk meg egyre félelmetesebben viselkedik, egyik végletből a másikba... segíteni szeretnénk rajta ( nem az Úrban való hitétől eltéríteni), csak lásson reálisan stb...kérek szépen ötleteket!
2012. febr. 28. 19:10
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Miért a Ti gyülekezetetekben MINDENT szerettek, semmit nem pocskondiáztok?... Ne haragudj de az,amit Németh Sándor akar rákényszeríteni az emberekre, nem hogy vicc, de felháborító, hogy a Biblia nevében cselekszi.
2012. márc. 5. 19:13
 22/35 anonim ***** válasza:
75%

Nem terelni kellene, kérdező, hanem őszintén válaszolni a kérdéseimre.


De hogy megnyugtassalak: több evangéliumi keresztény gyülekezetbe is jártam már, egyikben sem szokás a mások elleni gyűlölködés, a pocskondiázás. Ez közel nem ugyanaz, mint mindent "szeretni", elfogadni, egyetérteni; de véleményeltérés vagy másokban tapasztalt hibák esetén nem a gyűlölködés a megoldás.


A Hit Gyülekezete sem tökéletes, de "tökéletes gyülekezet" nem is létezik.


Nos, várom a válaszaidat a feltett kérdésekre.

2012. márc. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
26%

Napirai11 válasza:

Kedves Berta!

A kérdező sztorijában semmi hihetetlen nincs számomra, a Hit Gyülekezetéről én is sok rosszat hallottam.

Niylván szeretne segíteni a barátjának, de mint már fentebb kifejtettem, ez nem fog neki menni, az illető fiatalembernek magának kell arra rájönnie, hogy az az út megfelelő-e neki, vagy sem.

Ha a kérdező nem tudja elfogadni így a barátját, akkor ne barátkozzon vele, legalábbis én ezt csinálnám, ha nekem lenne egy barátom, aki megváltozna, és sehogyan sem tudnék azonosulni azzal az életstílussal, életvitellel, ahogy ő él. Ha nem akarná rám kényszeríteni a barátom az ő új életstílusát, akkor továbbra is barátkoznék az illetővel, de ha zaklatna, rám akarná kényszeríteni új életmódját/életstílusát, akkor nem barátkoznék tovább vele.

Majd a kérdező eldönti, hogy válaszol-e a kérdéseidre, vagy sem, senkinek sem kötelessége pont a te kérdéseidre válaszolni.

Ha tőlem kérdeznél valamit, én is dönthetek úgy, hogy nem válaszolok rá, és akkor az ellen semmit nem tehetsz.

Ez egy anonyim oldal, ahova mindenki olyan nicknévvel iratkozik fel, amivel akar, és annak válaszol, akinek akar.

A kérdező, ha úgy dönt, hogy nem válaszol neked, akkor abba bele kell törődnöd.

Nyomatékosan megkérlek, hogy te is tartsd tiszteletben, hogy én ezen a nicknéven írogatok.

Üdv: Napirai

2012. márc. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
95%
'Iszonyat az igazaknak a hamis ember; és iszonyat az istentelennek az igaz úton járó.'
2012. márc. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
5%

N apirai11 válasza:

Utolsó kommentelő, a kommented nem kapcsolódik szorosan a kérdéshez, de nem baj.

Annyit fűznék hozzá, hogy én sem szeretem a házról-házra járó térítőket, mindegy, hogy melyik felekezet tagjai.

Üdv: Napirai

2012. ápr. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
0%
Mindkettő hasonló felépítésű agymosó-szekta:).
2012. ápr. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
93%

"Amikor megkérdeztem, hogy mit mond a Biblia a az égitestekről, a Földön kívüli életről és hasonlókról, annyit mondanak, hogy "nem tér ki rá". Ha megkérdezem, miért nem-hisz minden teremtményét ugyan úgy szereti a válasz: "Isten lát, nem avatkozik bele az élet menetébe." Oké!.."



Akkor én is kérdeznék tőled. A szakács könyv mit ír a zöldségek termesztéséről? Ez kb. ilyen. De amúgy a te kérdésedre a válasz igen egyszerű: hozzánk szól! Vagyis nem biosz, fizika, földrajz, meg sci-fi. A Biblia nekünk íródott és nem ITI-nek. Valami nem érthető?

2012. ápr. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
0%

Ez maradt meg mind a hozzászólásomból? :D Az első válaszom igen hosszú volt, ahogy az előző három is..(Mégis töröltetik mert nem tetszik az ott leírtak..):D

Leírom mégegyszer:) Véleményem szerint-tessék, lássék nem kategorizálok, hogy ne tudjanak belekötni:D- a különféle egyházak mind elvilágiasodtak, pénzt csalnak ki az emberekből, politika és gazdasági ambícióijaik vannak és árulják az üdvösséget.

A vagy fél oldalas hozzászólásomban azért volt pár költői kérdés azon kívül, hogy más életformákra miért nem tér ki a Bibla.. pl: Miért vetél el valaki? Miért hal meg egy gyermek születése után nem sokkal? A szerető Isten így bünteti a "bűnös"(Jézus nem azért halt meg, hogy feloldozza az emberiséget múlt és jövőbeli bűneik alól?Hogy is van ez??)szülőket? Egy ártatlan emberi élet kioltásával??

Isten nem avatkozik bele semmibe sem-ám információkat tart vissza, melyek csak akkor lehetnek a birtokunkban ha őt követjük. (1: Rákényszeríti az emberekre, hogy higyjenek benne különben nem üdvözülnek meg stbstb. 2: Manipulál az információmegvonással. Még ezek után sem avatkozik bele?)

Na akkor ezekre válaszoljon nekem valaki, ÉRTELMESEN és lehetőleg ne Bibliai idézetekkel traktáljon és próbáljon meggyőzni.


Kedves Kérdező: Ha a párod ennyire beborult, nincs mit tenni.. :(

20N

2012. ápr. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
89%

# 28:


Saját bevallásod szerint négy válaszodat törölték? Az igen, ilyen tempóval nem leszel túl hosszú életű a GYK-n. Tudomásom szerint adott számú vagy az összes válasz x %-át elérő törölt válasz után automatikusan kitiltás jár.


Egyszer sem tűnt fel a válasz-box alatt a szabályzat? Idézem:


"Ha választ írsz, tartsd be a következőket:

- Ne OFFolj! Azaz ne írj olyat a válaszba, aminek nincs köze a kérdéshez!

- Ha kérdésed van, ne a válaszba írd, hanem írj ki új kérdést!

- Ne írd be még egyszer ugyanazt, amit egyszer már előtted valaki beírt! Ha egyetértesz a véleményével, értékeld válaszát!

- Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre! Mások válaszáról a véleményed a lefelé és felfelé mutató nyilak segítségével (azaz a válasz értékelésével) közölheted!

- A gyűlöletkeltésért, mások sértegetéséért, provokálásért, vállalkozásod, weboldalak reklámozásáért, trágárkodásért, rasszista írásokért, több kérdés ugyanazokkal a válaszokkal történő végigspameléséért, közízlés megsértéséért kitiltás jár, így ilyen válaszokat ne írj!

- Fenntartjuk a jogot, hogy válaszodat (ha nem tartod be a fenti szabályokat), további különösebb indoklás nélkül töröljük."


Ez a válaszod nem is egy pontot sért, képzelem, milyenek lehettek az előzőek...


Szerintem írd ki a kérdéseidet, ha tényleg választ akarsz kapni rájuk, bár én nem így érzem, de te tudod.

2012. ápr. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
0%

A hozzászólásom PONTOSAN azokat a kérdéseket tartalmazta mint a most még olvasható hozzászólás + még pár amiket már elfelejtettem leírni sokadszorra. Semmi sértő nem volt benne csak annyi, hogy egy egyszerű kérdésre, mennyire monoton, betanított válaszokat adnak a házról-házra járó térítők..

Ez nem tetszett az itteni publikumnak.

20N

2012. ápr. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!