Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményed a rasztafári...

Mi a véleményed a rasztafári vallásról?

Figyelt kérdés
Érdekel, hogy sok ember vajon hogy áll ehhez a békés valláshoz.
2012. márc. 1. 08:23
1 2
 1/14 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Szerintem a legtöbb embernek halvány lila ibolyája sincs a raszta vallásról. Amúgy szimpatikus, hiszen a békét, szeretetet, egységet és toleranciát képviselik bőrszínre való tekintet nélkül.
2012. márc. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
49%
szerintem egy vicc, főleg hogy a fekete felsőbbrendűség hitéből nőtte ki magát
2012. márc. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha lenne napi 2-3 gramm zöldikém,amit magamévá tehetek,nekem is megtetszene
2012. márc. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
lolság
2012. márc. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem szép dolog, de ha belegondolok abba, hogy az egykori etióp császárról hiszik, hogy ő Isten, elfog a röhöghetnék. :)


Kicsit cargo-kultusz fílingje van.

2012. márc. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%

Napirai11 válasza:

Erről a vallásról még életemben nem hallottam, így véleményem sem lehet róla.

Üdv: Napirai

2012. márc. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ras Tafari Makonnent 1928. október 7-én Etiópiában császárrá választották Haile Selassie néven, aki Dávid 225. utódjának, valamint Salamon király és Sába királynő örökösének számíttatta magát.


Jamaicában Istenként tisztelték. Megalakult egy vallásos csoport, mely magát a – császár polgári neve után – „Rastafarians”-nak nevezte. Többek között azt is vallották, hogy a feketék az ősi izraeliták reinkarnációi, hogy Haile Selassie az élő isten, hogy Etiópia a mennyország, hogy Jamaica maga a pokol, valamint hogy a feketék a fehéreknél magasabb rendűek, és hamarosan ők fogják a világot irányítani, továbbá hogy a császár és Isten, Haile Selassie a közeljövőben kezdeményezni fogja visszavándorlásukat Etiópiába. Ezen eszmék alapján nem annyira "békés vallás" mint ahogyan te gondolod.


Így lehet vallást és egyházat létrehozni. A kereszténység 2000 év alatt 257 ágra "bomlott" és mindenki jól él belőle.


Ha vállalkozó szellemű ember vagy, adok egy tippet: a mai magyar társadalomban egyre több az anyagilag lecsúszó ember és ezzel együtt a hitük is csökkenőben van. Alapítsd meg a "Hungor" elnevezésű egyházat, szólítsd meg a szegényeket, adjál nekik szeretetet és hitet, meglátod mennyi követőd lesz (Hun - or + Ma - gor = Hungor) és nagy ember leszel.

2012. márc. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az afrikaiak ügye ez.Semmi közünk hozzá.Csinálják.
2012. márc. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 mustafa33 ***** válasza:
Szóval a Négus (ez is egyik titulusa volt Haillé Selassiénak) ellen harcoló olaszok egy isten ellen harcoltak. Mint az amcsik is Jappánban egy másik isten a Mikádó ellen.
2012. márc. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A rasztafári nem vallás, csak egy keleti hiedelem, amelyre nyugaton ráöntöttek egy adag liberális szószt.
2012. márc. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!