Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van az h. az Egyház...

Miért van az h. az Egyház több embert ölt meg, mint Hitler mégis, ilyen sokan tagjai? Miért kell cölibátus?

Figyelt kérdés

Nagy szeretem a történelmet és a vallásokról is szinte mindent elolvasok. Pár hónapja a kereszténységre vagyok ráálva, méghozzá a római katalikus egyházra. Vannak szép és megbecsülendő értékeik, azonban rengeteg fenntartásom van vele kapcsolatban. Lehet,egyszerűnek fogok tűnni, de miért van az, hogy Hitlert huh de nagy ördögnek titulálják(ami persze igaz is - van alapja). Azonban ezelőtt az Egyház pl. bizonyítottan több embert égetett meg hamis vádakkal, mint ahágy embert Hitler bizonyítottan gázkamrába küldött. ERőszakosan terjesztette a vallást mindenhova( az újvilágba pl.)-->egyszóval hasonlóan működtek, mint Hitler... Tudom h. más korban történt a kettő(mondjuk a 19. sz.ban is égettek meg embereket), de ott vannak pl a szovjet Gulagok, amikről hallgatnak, viszont Hitler lagerei minden nap folynak a tv-ből.


Az 2. dolog: a cölibátus. Betegesnek tartom, hogy egy férfi egész életében ne legyen nővel, mivel egy férfinak a génjeibe van kódolva a szaporodás és szerintem ezt nem teszi, akk beleőröl/betegszik: például ilyenek a pedofil papok.


A 3. kérdés, ami érdekel, hogy az Egyházban elvakultan hívőket nem gondolkoztatja el a tudomány bizonyított tényei? Ennyire vakon élnek a világban?


Érdekelne a véleményetek ezzel kapcsolatban.


Mielőtt beszóltnátok nekem: Nem vagyok sem náci, sem ateista - csak éppen érdekelnek ezek a kérdések. Az egyházféle szervezetekbe/ szektákban nem hiszek, viszont egy felsőbb hatalomban - nevezzük Istennek - hiszek.


2010. júl. 12. 01:17
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
71%
"Azonban ezelőtt az Egyház pl. bizonyítottan több embert égetett meg hamis vádakkal, mint ahágy embert Hitler bizonyítottan gázkamrába küldött." Erre kíváncsi vagyok. Kérem szépen azokat a bizonyítékokat. Sorold kérlek az iratokat, a dokumentumokat, a korabeli jegyzőkönyveket, amikre ezt az állításodat alapozod.
2010. júl. 12. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
50%
Mindenki akar tartozni valahová.
2010. júl. 12. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
68%

Van egy ismerősöm. Tudod az a tipikus vérmagyar. Az mondja állandóan hogy Hitler kevesebb embert ölt meg mint a komcsik. Erre azt szoktam mondani hogy ok, de az is elég baj hogy egyáltalán meghaltak miatta, nem? És neked is ezt mondom. Kár számháborúzni. Minden rendszer rossz ami miatt megölnek embereket.

A cölibátus azért kellett, mert egyrészt régen még előfordult hogy egy papnak három nője volt. És akkor dumált az erkölcsről. Bort ivott és vizet prédikált ugye. A másik oka pedig az volt nehogy a gyerekeire hagyja a vagyonát. Maradjon csak az egyház kezében. De ma már csak egy nőd lehet, és birtokai sincsenek az egyháznak. Szóval egyetértek vele, ma már tök fölösleges az egész.

A 3. kérdésre a válasz pedig: Igen, vannak ilyen buzgó vallásos aszkéták.

2010. júl. 12. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
0%
Azért, mert az egyház ma már nem öl embereket, és egyébként sem szellemisége nem erre ösztönöz (ellentétben Hitlerékkel). Akkoriban az egyház volt a vezető hatalom Európában, így az ő kezükre száradt vér. A kommunizmus alatt ugyanúgy volt "inkvizíció". A második kérdésed teológiai kérdés; valóban baromság, de ők teológiailag meg tudják magyarázni, miért jó ez. A közhiedelemmel ellentétben nem az egyházi javak védelme volt a cél, hiszen már maga Pál apostol is tartózkodott a nősüléstől, és másokat is erre buzdított. A harmadik kérdésed meg hülyeség; nem az egyházban hisznek ezek az emberek, másrészt bármilyen vallás hívőjére jellemző lehet ez. Ez nem a katolikus egyház privilégiuma, amely egyébként hivatalosan elfogadja mind az evolúció, mind az ősrobbanás elméletét.
2010. júl. 12. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
47%
véleményem:2009 óta a világot (szinte havi szinten) rázzák meg a pedofil papokkal kapcsolatos hírek.SŐT!!!!!a mostani pápa(igaz akkor még valami püspök féle volt)tudott is egy ilyen papról,közölték vele ő pedig akkor szemet húnyt felette!!!!ez igaz,több híradásban benne volt és egy ilyen horderejű cikk főleg,hogy több csatornán is hallható volt biztos,hogy igaz.meg szerintem morbid dolog,hogy az egyház megégeti az embereket,volt rá példa hogy FIATAL GYEREKEKET pl:Jeanne d'Arc (Szent Johanna, Domrémy, 1412. január 6. – Rouen, 1431. május 30.majd néhány száz év múlva ugyanaz az egyház aki megölte szenté avatja....az egyház világ életében nem szólt másról csak a szexről meg a pénzről!!!!HINNI ÖNMAGUNKBAN KELL,ÉS NEM TEMPLOMBAN MEG MÁS EMBEREKBEN!!!ÉN NEM TARTOK SENKIT SEM FELJEBB ÁLLÓNAK TŐLEM!nem hiszek a pápaságban meg papságban meg effélékben.leszögezem ÉN NEM VAGYOK HÍVŐ ÉN A TUDOMÁNYBAN HISZEK,DE HIGGYEN AZ EMBER,HISZ AZ AD REMÉNYT.én speciel a tudományban hiszek.na röviden az egyház:egy nagy baromság,pénzéhes,és ferdehajlamú emberekkel...
2010. júl. 12. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
43%
jaaaa.........a haverral mentünk el egy templom előtt és a pap épp arról "prédikált" hogy oszt majd ki SÁRGA CSEKKEKET és azon lehet pénzt feladni a templomnak(mondjuk azt nem értem miért nem kéri el rögtön,bár lehet hogy így biztosítja azt,hogy akinél nincs pénz az se maradjon ki az "adományozásból".....eléggé szánalmas.....
2010. júl. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
55%

Aki nem hisz abban, amit a kérdező állít, olvassa el a Vatikáni krimik című könyvet...van benne egy-két érdekes adat arról, amiről itt szó van. Pedofil, homoszexuális pápák, papok, gyilkosságok stb.. Én személy szerint szégyenlem, hogy katolikusnak vagyok megkeresztelve.És ne felejtsük el , hogy Hitler is kutatott ebben a témában, nagy híve volt az okkultizmusnak, ő is az egész világot akarta irányítani, ugyanazt, amit most a Római Katolikus Egyház is szeretne. Benedek pápa pl. kijelentette, hogy a eltörlik azt a katolikus hittételt, miszerint a meg nem született csecsemők a pokol tornácára kerülnek..értitek, ELTÖRLIK, nincs itt Istenről szó, csak ők vannak, ők megtehetik, hogy eltöröljék, van hozzá "hatalmuk"

Pedofília: Nincs a világon olyan dolog, amit jobban gyűlölök, mint ezt. A papokat is gyűlölöm, mert amikor prédikálnak, sokszor beszélnek a családról, gyerekekről , mit tudnak ők erről se gyerekük, se családjuk (törvényesen), azt se tudják miről beszélnek, de az ő véleményük "fontos". A Bibliát olyan "értelmezésben" követik, hogy aki egyszer is olvasta már, az rájön, köze nincs ahhoz, amiről ezek beszélnek. Sőt, a papok választás idején politizálnak is a miséken, pedig nekik csak Isten Királyságában kéne hinniük, nem ?

2010. júl. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
64%

"Lehet,egyszerűnek fogok tűnni, de miért van az, hogy Hitlert huh de nagy ördögnek titulálják(ami persze igaz is - van alapja). Azonban ezelőtt az Egyház pl. bizonyítottan több embert égetett meg hamis vádakkal, mint ahágy embert Hitler bizonyítottan gázkamrába küldött."


Adolf Hitler - 12 évig hatalmon, 8-10 millió halálos áldozat népirtással, összesen 60 millió halálos áldozat.


A spanyol inkvizíció áldozatainak száma a legmagasabb becslések szerint 3-5 ezer, a portugálé további 1-2 ezer. Összesenk kb. 10 ezer embert végeztetett ki az inkvizíció a XVI.-XIX. században.


Az, hogy az egyház milliókat ölt volna meg, egy XVIII. században keletkezett protestáns mítosz, amit elsősorban az angolok használtak propagandacélokra a spanyolokkal szemben (ún. "fekete legenda").


Hitler nem térítette a zsidókat, ukránokat, oroszokat, beloruszokat, hanem fölöslegesnek tartotta és irtotta őket. Az erőszakos térítés azon a hiedelmen alapult, hogy akit nem keresztelnek meg, az a pokolba kerül. A XVI. század tűzzel-vassal térítő spanyol "atyái" azt hitték, hogy nagyon jót tesznek az indiánokkal, megmentik őket a pokoltól. Fanatizmus ez is, de ne hasonlítsuk a Hitleréhez, aki azért irotta a keleti szlávokat, mert "kellett a hely".


"ott vannak pl a szovjet Gulagok, amikről hallgatnak"


Nem hallgatnak róla. Tessék bemenni egy könyvesboltba/könyvtárba és körülnézni. Ha még nem voltál ilyen helyen, akkor épp ideje elkezdeni ilyen helyekre járni.


"Az 2. dolog: a cölibátus. Betegesnek tartom, hogy egy férfi egész életében ne legyen nővel"


Akkor ne menj papnak.


"A 3. kérdés, ami érdekel, hogy az Egyházban elvakultan hívőket nem gondolkoztatja el a tudomány bizonyított tényei?"


Van értelme tízezredszer megnyitni ezt a témát? A tudományok tudományos témákkal foglalkoznak, az egyház vallási kérdésekkel. Másról szól a kettő.

2010. júl. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
50%

Hitler egy korszerű háborúban, korszerű fegyverekkel irtotta az embereket és a végeredmény eléggé látványos, ez nem vitás.


A középkori vallás évszázadokon át érdekes módszerekkel tanítgatta szeretetre a nem hívőket. Olykor egész indián népeket irtva ki. Az eszetlenségnek csak a kellő technika és a pénz hiánya volt a gátja.

A vallás csak egy köntös.

Valami szerethető felsőbbrendű nevében valakiket irtani, továbbá lelki és fizikai rabszolgává tenni a saját népedet ez a bűn.

Ugyanakkora bűn mint Hitleré, csak itt ez több felé van elosztva.

2010. júl. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

De kiket kezdett el irtani Hitler? Melyek a világvallások?

Melyikből vált ki a Kereszténység? ezek fontos kérdések, ne csak a felszínt olvasd, mert úgy nem fogsz teljes képet kapni. :)


üdv

25/F

2010. júl. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!