Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Lehet valahogy érvényteleníten...

Lehet valahogy érvényteleníteni a megkeresztelést?

Figyelt kérdés
babakorombam megkerszteltek, de igy 18 évesen már tisztán tudom hogy tagadok mindenféle vallást, és zavar hogy meg vagyok keresztelve.. lehet ezt valahogy érvényteleníteni, megszüntetni?
2012. márc. 6. 21:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

nem tudom hogy hivatalosan lehet vagy sem de szerintem el lehet intezni ugy hogy egyszeruen nem tulajdonitasz jelentoseget a dolognak.

En sem hiszek egy vallasban sem, egyszeruen nem veszem tudomasul hogy katolikusnak kereszteltek.Kit erdekel hogy mi all egy darab papiron?

2012. márc. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Ez egy vallási téma, abba a rovatba kellett volna tenni.

Valószínűleg úgy tudod ezt megtenni, ha elmész abba a templomba, ahol kereszteltek és hivatalosan lemondod.

Nem lesz könnyű, mert először hülyének tettetik magukat, majd nem találják a könyvben a bejegyzésedet, végül megpróbálnak lebeszélni róla.

Pénzt jelent ez nekik, ugye - meg támogatottságot (mondhatják, hogy mennyi hívük van, pedig a többsége még be se nézett hozzájuk soha).

2012. márc. 7. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Andizsuzsi ***** válasza:
66%
Pénzt jelent ez nekik - miért jelentene pénzt valaki, aki 18 éve be sem teszi a lábát a templomba?
2012. márc. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%

Nekünk anno azt mondta a pap hogy végleges. Vagy gondolod hogy elvégez majd egy keresztelési szertartást visszafelé, vagy mi? :D

Szóval nem tudod elvileg kitörölni, de mint előttem elhangzott, egyszerűen nem veszel róla tudomást. Ha eddig nem érdekelt és nem akarsz vallásos lenni azt értem, de miben befolyásol téged az hogy mi történt csecsemőkorodban?

(Egyébként a hagyomány ellenére ézért is jobb a későbbi keresztelkedés, az ember önszántából)

2012. márc. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy vagy elmész személyesen, vagy írsz egy levelet, amiben leírod őszintén ezt, amit ide is írtál, és úgymond "kiíratkozol" a vallásodból, amibe anno meg lettél keresztelve.
2012. márc. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%

"miért jelentene pénzt valaki, aki 18 éve be sem teszi a lábát a templomba?"

Egyrészt az adó szétosztásánál számít a hívők száma (ez nem az 1%, amit bejelölhetsz, hanem azon felül is kapnak támogatást) - másrészt a tekintélyüknél számít (és pénzt is kiharcolnak belőle), hogy mennyi hívük "van".

2012. márc. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 assurbanapli ***** válasza:
4%

uram isten, ezt a kérdést más 100szor feltették

azok is te voltál?

ha nem vagy vallásos, akkor mért tulajdonítassz neki jelentőséget?

vagy csak a kereszténységet ítéled el, sátánista/ördögimádó vagy?

egyébként a válasz egyszerű: NEM

nem létezik ilyen szertartás, és ennek oka az, hogy csak ebben a mai világban élnek olyan ütődött emberek mint te!

2012. márc. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%
Nem hülye kérdés ez. :) Én is visszacsináltatnám a dolgot, hiszen senki nem kérdezte meg, hogy akarom-e. Sőt még a szüleim sem igazán akarták, csak nagymamám erőszakoskodása miatt került sor rá. Nekem főleg ilyen személyes okok miatt esne jól érvényteleníteni.
2012. márc. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves assurbanapli, te ugye keresztény vagy. Mondjuk katolikus.

Mit szólnál hozzá, ha most reformátussá keresztelnének téged?

Gondolom, 1 napon belül intézkednél, hogy sürgősen kereszteljenek vissza. Nem lenne elég, hogy lélekben továbbra is katolikus vagy.


No hát képzeld: másnak is van meggyőződése.

2012. márc. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
42%
Én is meg lettem keresztelve, persze azóta meg már LaVey-i sátánista vagyok. Azt hiszem, hogy nem lehet érvényteleníteni.
2012. márc. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!