Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek nem kellene...

Szerintetek nem kellene korlátozni valahogy a Vatikánt? Nem a kereszténységet és nem a vallást. Hanem a vatikáni egyházat.

Figyelt kérdés
[link]
2012. márc. 11. 17:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
34%

Itt alapvető fogalmakkal nem vagy tisztában.

A Szentírás nem szentség. Az tanítói hivatal pedig pont az apostoli jogfolytonosságból (is) származik. Ezeknek nézz utána.

2012. márc. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Ozmium42 ***** válasza:
49%

Azért kell tanítóhivatal, mert a Biblia nem teljesen egyértelmű, illetve bár lehet egyértelmű, az emberek, többé-kevésbé rosszindulattal ki tudják forgatni, vagy maguktól félre tudják érteni. Így szükséges egy etalon, amely a számos értelmezgetések között mérvadó. És ezért nem árt az apostoli jogfolytonosság, mint fentebb említették, és ezért nincs és nem lehet semmi köze a demokráciához. A legitimáció, a hozzáértés, és a tekintély dönt.


Nekem az a véleményem, kedves kérdező, hogy a belinkelt cikk eléggé "bagoly mondja verébnek" érzetet kelt bennem. Egy olyan állam vádolja a Vatikánt pénzmosással, ahol a pénzmosás gyakorlatilag pénzügyi rendszer alappillére. Persze a jogtalanság nem teremt jogot... és nem jár a Vatikánnak sem kivételesebb elbírálás, mint akárki másnak... de ne az USA játssza már a fő erkölcscsőszt a történetben, aki lebuktat másokat. Nevetséges.

2012. márc. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Ozmium42


Az USA-val kapcsolatban nagyon is igazad van. S valóban simán túlszárnyalja a R.K.E.-zat.


Oké hogy tanító hivatal. De a reformáció nem véletlenül indult el. Rengeteg helyen tértek el a Biblia tanításától.

De ez már egy másik téma. A pénzügyeket feszegettem volna.

2012. márc. 14. 18:46
 14/15 anonim ***** válasza:

"Miért min változtatott az egyház azon ami a Bibliában áll?"

Semmit, de mikor nem hívők jönnek ilyen kérdésekkel, hogy ellentmondások vannak a Bibliában, akkor ezekre a tanítóhivatal által adott válasszal tudunk felelni. Nem lehet mindenki teológiailag annyira képzett, hogy maga értelmezze, ha mindenki maga értelmezné az teljes káosz lenne.


És előttem jól mondták, apostoli successio áll fenn a kezdetektől. A kommunista rendszer meg igyekezett félreállítani a püspökök nagy részét és helyettük ők neveztek ki helynököket. A protestánsoknál is raktak félre hasonló módon vezetőket, de ott inkább kihasználták a püspökválasztást. (a katolikusoknál ezt nem lehet manipulálni, mert a pápa nevez ki) És így sokszor nekik tetsző személy került fontos pozícióba.

2012. márc. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Magyarleány


Mint említettem a pénzügyeket feszegettem.

"Nem lehet mindenki teológiailag annyira képzett, hogy maga értelmezze, ha mindenki maga értelmezné az teljes káosz lenne."

Ez igaz de Bibliai igékkel alá lehet támasztani a tanításokat. Viszont ha ez nem megy akkor nem a Bibliával van a gond.


A teológia egy másik kérdés.

De ennek nincs akadálya új kérdés lesz a témából.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2012. márc. 15. 10:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!