Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha az összes hívő ember...

Ha az összes hívő ember megszűnik létezni, akkor Isten is velük együtt meghal?

Figyelt kérdés
2009. jún. 16. 21:11
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Tisztelt előző válaszoló! Az igazsággal csak a gyengéket lehet megbántani! Egy fejlett eszméjű ember nem veti bele magát mindenbe teljesen. Így mindig fogékony lesz az igazságra!


Éppen ezért erre a kérdésre nem lehet válaszolni.

2009. jún. 19. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
37%

Az összes hívő ember soha nem szűnik meg létezni, ugyanis akik hittek, de már meghaltak, azok ott vannak már Istennél, mivel a hit csak a földi életre korlátozódik, a halálunk után már nem lesz szükségünk hitre.

Egyébként ha mostantól fogva egyetlen ember sem hinne benne, Ő akkor is létezne, mert az Ő léte nem a mi hitünktől függ.

Ennél fogva értelmetlen a kérdés. Istent nem a hívők éltetik. Ő létezett azelőtt, hogy ember lett volna, és létezni fog azután is, hogy ez a föld elmúlik. Mert egyszer el fog múlni.

2009. jún. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
91%
Ha van Isten és olyan formában, ahogyan azt sokan elképzelik, akkor nem valószínű, hogy meghal, mivel nem tud. A másik gondolat pedig az, hogy elvileg sokan a menyországba kerültek már eddig is. Azokkal mi van? Ezek csak feltevések, sok a ha, meg a talán...
2009. jún. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

márpedig lassan eljön a vég és már se hivő se isten nem lesz

a templomokba beköltöznek a hajléktalanok és ellepi öket a templom 'egere' :-P

2009. jún. 21. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
90%

Bocs, de nem volt egyértelmű a kérdés: MELYIK Istenről beszélünk? :)


A legtöbbjük egyébként - hivatalos álláspont szerint - halhatatlan, szóval már ettől sem illene meghalniuk. Max. baromira fognak unatkozni a világmindenségben, tök egyedül, az idők végezetéig vagy az öngyilkosságig. Bár ez utóbbi az előbb említett tulajdonság miatt bizonyára nehezebb lesz, mint egy átlag embernek.


Egyébként aki pl. keresztény hívő ember, az a papírforma szerint a halála után örökre a Paradicsomba (tudtommal a legtöbb vallás esetén van valami kompatibilis, persze vannak kivételek, ahol pl. újjászületnek a Földön) jut, és ha ott válik nem hívővé, az már elég ciki a rendszerre nézve, szóval logikusan a hívők sem szűnhetnek meg.


De ha a racionális oldalát is nézzük a dolognak, voltak olyan (kis) vallások, amik csak írásos módon maradtak fent, nem igazán hitt bennük senki, majd amikor "divat" lett a vallás, hirtelen előkerültek. (Ez nem csak a szűken értelmezett vallásra igaz.) Amíg valamilyen formában fellelhető az eszme, újra hihet benne valaki.


Röviden a válaszom: Nem.


(Privát véleményem, hogy már csak azért sem, mert eleve nem él...)

2009. jún. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim válasza:
39%
Akkor az egyház csődbe menne, mert nem lenne akiből megélnének. Kábé ennyi lesz a változás. Ja, és lesz építőanyag meg minden, mert a templomokra sem lesz szükség, én speciel tök faja szállodát meg koncerttermet csinálnék belőlük.
2009. jún. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim válasza:

Hát a nagy helyzet az, h minden addig létezik, amíg van aki/ami éltesse...

Ergo Isten is addig létezik, míg vannak hívők.

De nézzük meg mi is Isten? Nézzük meg a tulajdonságait!

Ha saját képére teremtette az embert, akkor gyarló, elvakult, hataloméhes, parázna lény(ha vkinek erősek a kifelyezéseim, attól elnétést kérek), aki nem akarta h az ember annyit tudjon, mint ő.

Tehát hatalmat akart felette.

Így Isten lehet akár ember, vagy az ember is lehet isten.

De az ilyen kérdések jók, mert órákat el lehet rajtuk vacilálni.:D

2009. jún. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Ha csak alapszinten is egy kicsit tanulmányozzuk a történelmet, azonnal szembetűnik, hogy a legprimtívebb természeti népek is hittek valamiféle természetfölötti erőben.Ezt általában istennek nevezték. Ugyanis az Isten kifejezés a zsidó hagymány szerint azt jelenti, hogy, aki előidézi, hogy legyen, tehát a jövővel fűgg össze.Es éppen ez a teoretikus filózófiai tétel tette az embert emberré az evolúció folyamán.Azaz, nemcsak mának él mint a többi lény a földon, hanem a holnapra is tervez. Eppen ez teszi naggyá a homo sapient.Amennyiben az emberiség kihal, amimajd megtörténik majd úgy négymilliárd év múlva, mikor a Nap vörös óriássá vátozik a csillagfejlődés során, akkor az istennek sem lesz kűlönösebb jelentősége, de addig mindenkinek hinni kell valamiben, függetlenül attól, hogy milyen emberi rasszhoz vagy valláshoz tartozik. A vallás nem más mint ahit formális kifejezése vagy megnevezése.

Kiváló tisztelettel, Tekse Antal Csikszereda

2009. jún. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Ez olyan kérdés, hogy pl. "ha én meghalok, akkor velem együtt meghal a világegyetem is?"....Magyarul persze hogy a válasz a kérdésre: NEM!

De mondhattam volna más példát is: "ha én becsukom a szemem, akkor tényleg sötétté válnak a tárgyak?"....

Vagy pl. Trója története is ilyen.

Trója létezésében senki nem hitt! Legendának, mítosznak tartották...egészen addig amíg Schliemann fel nem fedezte és elő nem ásta a romokat. Akkor bebizonyosodott, hogy Trója valóban létezett, falovastul, mindenestül. Úgyhogy nyakatekert logika ez, ami azt állítja h "amiben nem hiszünk az nem létezik", mert Trója is létezett, Schliemann előtt is. Az egy dolog h nem hitt benne senki, de létezett; nem akkor keletkeztek a romok amikor Schliemann kiásta. Az h valamiben nem hiszünk, az nem azt jelenti, hogy nem létezik hanem csak azt, hogy nem hisszük el. A hit pedig nem egyenlő a materiummal, a tárgyi bizonyítékkal.

Mégegyszer, a kérdésre a válasz: Nem!

2009. júl. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Lényegében a hit és hitetlenség azon dől el, hogy foglalkozol-e a dologgal vagy nem.


Attól ugyanis hogy nem hiszel Istenben még nem mondhatod, hogy a racionálisabbat választottad, hiszen az anyag mindenek fölöttiségét, és örök létét ugyanúgy nem lehet bizonyítani egzakt módon, mint Istenét. Magyarul a materializmus is irracionális, és egyfajta hit. Nem hihetetlenebb mint a katolicizmus.


A különbség annyi, hogy mivel Istent személynek mondjuk, és a világban is vannak személyek, bizonyos szempontból egy fokkal racionálisabb, hogy az ős-forrás is személy legyen, nem pedig az egyszerű anyag evolválódott, valamiért.

2009. júl. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!