Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A zsidóknak a keresztény...

Ozmium42 kérdése:

A zsidóknak a keresztény Nagypéntek örömteli nap?

Figyelt kérdés
Mert elég jól mulatnak, ahogy nézem...
2012. ápr. 6. 16:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hol látod, hogy mulatnak?
2012. ápr. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
Miután a keresztény húsvét "véletlenül" egybeesik a pészah ünnepével és mivel ma sabbath van amúgy is, miért baj az, ha mulatnak?
2012. ápr. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el barátom, hogy nem Jézus halála miatt mulatnak, ha erre akarsz célozni. Egyébként sincs velük bajom. Én az embert nézem, nem a vallását, származását stb...

A megváltóról alkotott képükkel és világnézetükkel egyáltalán nem értek egyet, de ez nem oka arra, hogy negatívan gondoljak rájuk.

2012. ápr. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ozzy, úgy látom, nem bírsz lekattanni erről a témáról... :(((


Ma 2012. április 6. péntek van, ez a zsidó időszámítás szerint 5772. Nisszán hónap 14., a Pészachot megelőző nap, az első Széder este napja.


Tessék, ismét a Google segítségével kerestem neked két oldalt:


[link]


[link]


A következő videót pedig pár órával ezelőtt találtam, szerintem nem véletlen... :D


Passover Rhapsody – Jewish Rockopera


http://www.youtube.com/watch?v=BRWNrk7FxG4


Jó olvasást és kellemes szórakozást. :)

2012. ápr. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

De jó xD

Ennek mondjuk nem sok köze van hozzá, de végülis sivatag az van:

http://www.youtube.com/watch?v=YX8VQIJVpTg

2012. ápr. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az évben a keresztény Nagypéntek és a zsidó Pészach véletlenül egybeesik. A zsidóság számára ez az egyiptomi fogságból való megszabadulás ünnepe - a kereszténységben pedig Krisztus kereszthalálának napja - ami majd elhozza a feltámadás örömhírét és ünnepét. Mindkét hitben tehát örömünnep a Húsvét, fájdalmas előzménnyel: az egyikben fogsággal, a másikban a Megváltó szenvedésével, halálával..értünk.
2012. ápr. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Az egyetemen rendeztek dínom-dánomot, "International Food Day" fedőnéven, sok izraeli zászlóval. Láthatóan nem a saját vallásuk ünnepét ünnepelték. Sabbath az szerintem holnap lesz, de ebben talán én tévedek, és nekik máshogy van az időszámítás, ha viszont ma van, és vallásosak lennének, akkor nem lenne szabad főzőcskézniük.
2012. ápr. 6. 20:34
 8/16 A kérdező kommentje:
Még valami, húsvét hétfőn lesz, én pedig a mai napról beszélek!
2012. ápr. 6. 20:38
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! Én már igazán nem vagyok kritikátlan a zsidó néppel, szellemiséggel, törekvésekkel szemben, és igyekszem a témát összefüggéseiben, minden oldalról megvizsgálni - de most nem tudom, mi a baj azzal a nemzetközi Food Day-rendezvénnyel.

A szombat a vallásos zsidóságnál pénteken, napnyugtakor "jön be", és ma egyébként is Széder-este van, közös vacsorával. Lehet azonban, hogy annak az eszem-iszomnak semmi köze nincs semmihez, se zsidósághoz, se kereszténységhez - mert egyszerűen nem hívők, világiak, vagy egyenesen ateisták a megrendezői. Annyi nem zsidó ember is van, akinek Nagypéntek nem mond semmit..Tegnap kellett éppen (egy 28 évesnek!) elmondanom, mit jelent a Húsvét. Megdöbbentő módon semmit sem tudott róla, tehát - oktatásunk nagyobb dicsőségére - értetlenül áll(t) minden műalkotás előtt, ami az európai kultúra közös kincse, és ami (még hithű) zsidóknak is esztétikai élvezet.

2012. ápr. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Beteg vagy xDD

http://www.youtube.com/watch?v=okeRuvG5inM


Egyébként vettem a viccet, de most inkább nem fejlesztem tovább:P

Miért gondolod, hogy ma nem lehet főzniük?? Mi tiltja?

2012. ápr. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!