Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha most bárki azt állítaná...

Ha most bárki azt állítaná magáról hogy isten fia, példabeszédeket mondana és megöletné magát akkor a kutya se hinne neki. Pedig az összes keresztény simán beveszi ugyanezt a sztorit egy 2000 éves könyvből. Csak nekem tűnik ez furcsának?

Figyelt kérdés

2012. márc. 8. 23:05
1 2 3
 1/27 pagan ***** válasza:
54%
a legtöbb ember régen sem volt valami lángész és úgy irányították őket ahogy akarták,ma azért nem hinnék el talán mert ezek a múltnak élnek és ez istenkáromlás ha valaki azt állítja magáról a mai világban hogy ő jézus,isten nincs az teljesen nyilvánvaló,és ha jézus talán létezett is,nem olyan formában mint isten fia,esetleg egy utazónak tudnám elképzelni,aki terjesztette tanításait és felnéztek rá,semmi egyéb
2012. márc. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
51%

Olvasd el Spiró György:Fogság című regényét!

Az mindenesetre elgondolkodtató, hogy pont a zsidók, akik ugye átélték a történteket, sosem fogadták el Jézust Messiásnak, csak a távol élő népek, ahová már erősen kiszínezve jutott el a sztori. Meg gondolj bele, hogy ott volt egy szegény fiatal, szűznek hitt lány, aki gyereket várt, miközben a férje még hozzá sem ért, mindez egy olyan korban, amikor a félrelépésért agyonkövezés járt. Mégis mivel rukkolt volna elő? Szerintem álmában nem gondolta, hogy világvallás lesz belőle.

2012. márc. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 Ozmium42 ***** válasza:
74%
A történet azért tűnik furcsának, mert végletesen le van sarkítva, és így torz. Ha Jézus csak prédikált volna, csak Isten fiának vallotta volna magát, és csak megölette volna magát, akkor nem lett volna az emberiség megváltója, és nem hitt volna neki senki. Jézus korában több ilyen önjelölt megváltó is tevékenykedett, és belőlük sem lett világvallás. A lényeg az, hogy voltak előre megjósolt jellemzők, amivel a Megváltónak rendelkeznie kellett, és ezekkel Jézus rendelkezett egyedül. Erről ismerhették fel az emberek, ezért lehetett utánanézni, és lehetséges, hogy pl. a napkeleti bölcsek is ezért tudtak róla. Az emberek várták, előre tudták, hogy jönni fog. Tudták, hogy szűztől fog foganni, tudták, hogy Dávid házába fog születni, tudták nagyon nagy vonalakban még azt is, hogy hogy fog kinézni, és mit fog prédikálni. Olvasd el ezzel kapcsolatban a Bibliát, ezt tudom javasolni. A szűz fogantatás biztos, hogy nem Mária okos kibúvója volt.
2012. márc. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
53%

Szia!


Először is Jézus Krisztus nem "bárki" volt, hanem "valóban Isten Fia" - ahogyan a római százados is mondta a kivégzésekor. Másodszor a Szentírás nem "egy 2000 éves könyv", hanem 66 könyv gyűjteménye, melyeket ie. 1400-as évektől az első századig folyamatosan írtak, és az első 39 könyv éppen arról szól, hogy el fog jönni a Messiás, aki megszabadítja az embereket a bűntől. A 27 könyv pedig - melyeket az első században írtak - arról szólnak, hogy a megadott időben valóban megjelent a Messiás, és valóságosan megtette mindazt, amire igéretük volt a pátriárkáknak és a prófétáknak.


Tudod éppen ez az egyik legnagyobb bizonyság Krisztus mellett amit leírtál. Adott 11 rémült tanítvány, akik szétszéledtek Krisztus halálakor, és 50 nap múlva fellépnek ott ahol meghalt, azzal a hírrel, hogy feltámadt, és beteljesítette mindazt, amit a próféták az elmúlt cirka másfél évezred óta jövendöltek róla. És tudod mi történt? Bár sokan nem hittek nekik, egy nap alatt 3000 ember csatlakozott egy volt halász prédikációjára. Aztán eltelt negyven év és a jeruzsálemi keresztények felmenkültek a hegyekbe éppen akkor mikor úgy tűnt végre elvonulnak a rómaiak Jeruzsálem alól, de ők visszatértek és porig égették a várost. Honnan tudták, hogy el kell menekülniük? Adtak egy halott ember szavára? Vajon mitől volt ekkora erő az apostolokban, hogy az akkor ismert egész birodalomban el tudták terjeszteni egy halott ember tanításait? Érdemes lenne elolvasnod Lukács evangéliumát és az Apostolok cselekedeteit, ez két rövid levél, melyet egy görög orvos írt le akkor, aki alaposan utánajárt a dolgoknak, és szemtanúként megosztotta ezeket a legjobb barátjával. Talán ezekből világossá válik számodra az a titok, ami emberek millióinak az életét változtatta meg.


Üdv. Péter

2012. márc. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
68%

Vidiripi


Kérdező!


Nos ha csak ennyit tenne akkor így van a kutya sem hinne neki. De ha halottakat támasztana fel s nem lenne olyan betegség amit ne tudna meggyógyítani akkor már viszont oda figyelnének rá. Ja van még pár dolog. Több ezer évre előre megjövendölni hogy megfog születni azt is hogy hol fog megszületni és milyen körülmények között stb. Aztán ott van még az hogy több ezer embert megvendégelt a vizet borrá változtatta. A felsorolás a teljesség igénye nélkül történt.

Szóval a lényeg az hogy van néhány "szakmai" követelmény hogy ezeket mind tudja.


pagan!


Hogy mennyire volt lángész az abban a korban élő ember az egy más kérdés.

De áruld már el nekem ha annyira könnyű volt irányítani az akkor élt embereket akkor miért voltak olyan brutális kivégzési módszerek? Miért volt korbácsolás?

A korbácsról mint eszközről itt egy kis leírás.


„A szokásos eszköz egy rövid ostor (flagrum vagy flagellum), amely több egyedi, vagy különféle hosszúságú összesodort bőrszíjból áll, melyeken apró vasgolyók vagy hegyes birkacsontdarabok vannak bizonyos távolságra egymástól . . . Amikor a római katonák ismételten teljes erőből lesújtanak vele az áldozat hátára, a vasgolyók mély zúzódásokat okoznak, a bőrszíjak és a birkacsontok pedig bevágásokat idéznek elő a bőrön és a bőr alatti szövetekben. Az ostorozás folyamán aztán a zúzódások felsértik az alattuk levő izomzatot és rezgő véres húscsíkokat tépnek ki onnan.”


Egy utazó aki terjeszti tanításait. Csak hogy ennek az utazónak ott élt a teljes családja a mai Izrael területén.

(nevelőapa ,anya ,testvérei mert hogy több is volt Jézusnak) S ugyan ez az "utazó" volt az aki elszenvedte azt a sok megpróbáltatás ,megalázást ,kínzást s végül a halált. De akkor miért csinálta mindezt végig ha hazugság az egész ezt meg én nem tudom megérteni?

2012. márc. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 pagan ***** válasza:
61%
Te is csak azt taglalod mit csinált Jézus,én azt mondom nem hiszem el ezeket a meséket,halottakat támasztott fel persze...ezek csak mítoszok,mint a görög istenek tettei,és létük,abban igazad van hogy a hit mint üzlet talán a mai korunkra terjed ki igazán,és anno a korbács volt az úr,én nem akarok megtéríteni senkit hogy hagyja ott ezt az álomvilágot csak nem értem a rugóját az egésznek,felnőtt embereket hálóznak be,a jehova tanúi például egy rokonomat teljesen kifordították önmagából,nagyon haragszok,és agyonütném az összeset amiért kihasználják a gyengébb személyiségeket
2012. márc. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 titak ***** válasza:
17%

".... Több ezer évre előre megjövendölni hogy megfog születni ...."


Csakhogy a korai próféciákban Izráelt említik akit nem lehet öszekeverni Jézussal. Jézusból csak a későbbi evangelisták messiást. Halála után ugyanis az Isten Országának hirdetésére erőtlennek bizonyuló tanítványok nem voltak képesek más hivatkozásokkal meggyőzni a zsidókat, mint hogy Jézust annak a messiásnak állították be, akit a próféták jövendöltek.


- Hóseás 11,1:

Mikor még gyermek volt Izrael, megszerettem őt, és Egyiptomból hívtam ki az én fiamat.

> A próféta, egyáltalán nem Jézusra gondolt, hanem néven nevezetten Izraelre,


- Mikeás 5,15:

És haraggal és hévvel állok bosszút a pogányokon, a kik nem engedelmeskedtek.

> Senkit nem zavar, hogy a leírás nem illeszkedik Jézusra?


- Ésaiás 49,3:

És mondta nekem: Szolgám vagy te, Izrael, a kiben és megdicsőülök.

> Jézus nem volt Mózes Úristenének a szolgája, hanem a mennyei Atya fia,


Lukács röviden összefoglalja, hogy mi az, aminek szerinte Jézuson a próféták írásai alapján be kell teljesülnie:


- Lukács 18:31-33:

És maga mellé véve a tizenkettőt, mondta nekik: Íme, felmegyünk Jeruzsálembe, és beteljesedik minden az embernek Fián, a mit a próféták megírtak.

Mert a pogányok kezébe adatik, és megcsúfoltatik, és meggyaláztatik, és megköpdöstetik;

És megostorozván, megölik őt; és harmadnapon feltámad.

>Jézus józan előrelátással figyelmeztethetett mindenkit a várható üldöztetésre, ám a prófétai gondolattal való azonosulás már evangélista termék. Ésaiás ugyanis szenvedő szolgáról beszélt, akivel bármilyen szolga azonosítható, akit méltatlanul megcsúfolnak, megköpdösnek, vagy meggyaláznak, de Jézus nem szolgai minősítésben, hanem az Isten fiaként lépett fel, nem teljesítve a szolgára utaló kitételt.


És még folytathatnám egész nap.


Akinek van egy kis ideje, a témáról bővebben:

[link]

2012. márc. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
65%

"...de Jézus nem szolgai minősítésben, hanem az Isten fiaként lépett fel, nem teljesítve a szolgára utaló kitételt."


Csak egy kis helyreigazításul:


Luk 22:27 Mert melyik nagyobb, az-e, aki asztalnál ül, vagy aki szolgál? nemde aki asztalnál ül? De én ti köztetek olyan vagyok, mint aki szolgál.


A Biblia több mint háromezer éves, és amióta létezik könyveladási toplista, azóta az első helyen van. Mert tények összessége van lefektetve benne, amely megváltoztatja az emberek életét és sorsát.

2012. márc. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
52%

Vidiripi


pagan!


Te tévedsz mert a neked írt válaszomban nem azt taglalom hogy mit csinált Jézus hanem azt taglalom hogy mit élt át.

Hatalmas a különbség.

De oké legyen mese. Akkor az apostolok ennek a mesének a hatására áldozták fel az életüket? János kivételével mind erőszakos halált halt. Akkor mit követtek az apostolok? Mi motiválta őket? Ha mese az egész pedig úgy vannak leírva a történetek hogy az apostolok szemtanúi voltak ezeknek az eseményeknek. S erősen üldözték is őket.

A rokonod ha olyan gyengébb személyiség akkor könnyedén visszatudod "téríteni" az általad helyesnek vélt útra.

Menni fog csak higgy benne hiszen gyenge a rokonod személyisége. Azt is írod hogy felnőtt ember akkor hozhat önálló döntéseket.


titak!


"Halála után ugyanis az Isten Országának hirdetésére erőtlennek bizonyuló tanítványok nem voltak képesek más hivatkozásokkal meggyőzni a zsidókat, mint hogy Jézust annak a messiásnak állították be, akit a próféták jövendöltek."


A tanítványok ezzel az érveléssel meggyőzték a zsidókat?

Tudomásom szerint a zsidók a mai napig várják a Messiást.


"Hóseás 11:1 Még gyermek volt Izráel, amikor megszerettem, Egyiptomból hívtam ki fiamat. 2 Minél jobban hívtam őket, annál jobban távolodtak tőlem: a Baaloknak áldoztak, és a bálványoknak tömjéneztek. 3 Pedig én tanítottam járni Efraimot, kézen fogtam őket, de ők nem tudták, hogy én viseltem gondjukat. 4 Emberi kötelekkel vontam őket, a szeretet kötelékével. Úgy bántam velük, mint mikor valaki arcához emeli gyermekét: jóságosan enni adtam nekik.


Azért érdekes ha tovább olvassuk azt a Bibliai igét amelyet idéztél akkor van itt szó másról is.


"> Jézus nem volt Mózes Úristenének a szolgája, hanem a mennyei Atya fia,"


Ki volt Mózes Istene s ki a mennyei Atya?


"Jézus nem szolgai minősítésben, hanem az Isten fiaként lépett fel, nem teljesítve a szolgára utaló kitételt."


Máté 26:39; Márk 14:36; Lukács 22:42

Ezek az igék nem a szolgaságra utalnak?

2012. márc. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
91%
Azt azért ne felejtsük el, hogy számtalan prófécia jelezte előre, hogy ki lesz a megígért Messiás, tehát Jézus nem akárki volt az akkor élt emberek közül, aki kikiáltotta magát Messiásnak. Ő volt az egyedüli, akin az összes prófécia teljesedett.
2012. márc. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!