Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szervek felajánlásáról halál...

Szervek felajánlásáról halál után? Adod vagy nem? Milyen indíttatásból/ vallási vagy egyéb okokból?

Figyelt kérdés
2011. máj. 26. 13:57
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
100%
Adni fogom, mert nekem már nincs rá szükségem... Minek az nekem a föld alatt? Másnak még jó lehet.
2011. máj. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
100%
Én is adom, mert szerintem egy áldott jó dolog az, ha a saját haláloddal megmenthetsz esetleg 1 vagy 2 embert.
2011. máj. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon aki nem rögzítteti magát,hogy nem engedi a szerveit kivenni,az automatikusan donor. (én ezt sokkal jobbnak tartom a másik metódusnál)

És igen adom. Nekem már nem kell, a földben vagy a krematóriumban nem fog hiányozni. De másnak segíthet.

vért is adok rendszeresen és csonvelő donor is vagyok. Ha valakin (pl egy leukémiás gyereken) segít,akkor vigyék.

2011. máj. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
100%
Kiegészíthetném azzal,hogy az,hogy vihetnek mindent akár vallási ok is lehet. Katolikus vagyok, kötelességem segíteni, ha tudok. Ez pedig mégcsak nem is olyan amit magamtól vonnék el. nekem már nem kell.
2011. máj. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 anonim ***** válasza:
100%
Én a szemeimen kívül mindent adnék. (A szemeimhez valamiért ragaszkodom. Tudom, igazából a hártyát viszik, de... Nekem kell a hártya is. :) ) Vigyék a szívem, a tüdőm, a veséim, a májam, a bőröm, ami csak kell. Hogy miért? Mert rengeteg ember hal meg azért, mert nem jutnak szervhez. Olyanok, akik nem tehetnek arról, hogy betegek lettek, és nekik is ott van a családjuk, csak lehetőségük nincs az életre. Örülnék, ha tudnék adni néhány lehetőséget.
2011. máj. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim ***** válasza:
100%
Vihetik. Tüdő, szív, máj, 2 vese, amiről tudok, az összesen 5 embert legalább megment, ha mindet fel tudják használni, megéri.
2011. máj. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémeket is vihetik... ha nekem már úgysem kell, legalább valaki életét megmenthetem.
2011. máj. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 anonim ***** válasza:
100%
mivel ha már meghaltam,a fizikai testemre már nem lesz szükségem.úgyis csak elporladna.tehát odaadnám olyannak,akinek szüksége van rá.minek legyek önző zsugori dög,még halálom után is?:-)
2011. máj. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 A kérdező kommentje:
jaj senki nincs aki nem adja? :-S én nem adnám... tudom hogy M.o aki nem nyilatkozik még halála előtt az automatikusan adja de a gyakorlatban azért meg szokták kérdezni a rokonokat erről mielőtt kipakolnak!
2011. máj. 26. 16:25
 10/70 anonim ***** válasza:
87%

És miért nem adnád? Számomra érthetetlen ez a hozzáállás.

Bocs, de iszonyú önzőségnek tartom.

És a rokonok azért általában igent mondanak. Nekünk a családban a legnehezebb kis csecsemő halála volt, akinek a szivét kérték az orvosok, nagyon félve. természetesen adták a szülők. Legalább egy másik gyerek élhessen.

2011. máj. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!