Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az emberek hülyének néznének,...

Az emberek hülyének néznének, hogy ha én a Kis Vuk-ban hinnék?

Figyelt kérdés

A Biblia is csak egy mese, akárcsak a Kis Vuk. Ha rókamedált hordanék és egy rókához imádkoznék, szinte mindenki hülyének nézne. Miért jó az embereknek az, hogy nincs kellő önbizalmuk ahhoz, hogy elhiggyenek valamit, hogy megfog történni. "Fentről" várják a sültgalambot a szájukba, hogy majd a "jóisten" megteszi ahelyett, hogy tennének érte valamit.

Miért jó a kisgyerekekre ráerőltetni a vallást? Ő még nem tud dönteni, kvázi rá van erőltetve a vallás. És az, hogy azt mondják neki, hogy "már alapból bűnös minden ember, meg húsvét előtt ne egyél húst, mert akkor rossz leszel", meg ilyenek, az egyenlő azzal, mint ha azt mondanám neki, hogy "edd meg a répát, mert a szart is kiverem belőled". Vallásos családba születtem, csak szerencsére észhez tértem. Anyukám hisz istenben, de ő is mondja, hogy egészen felnőtt koráig rettegett, hogy ha nem megy el templomba, akkor ő bűnös. Kérdezem az okosokat, hogy miért jó félelemben élni? Én pl a saját elveim szerint élek, ami megegyezik a civilizált ember létezésével, amit a 10 parancsolatnak tudnak be. Azaz ne ölj, ne csalj, stb.stb.

Értemén, hogy a vallás egy régi dolog, de azóta már eltelt elég sok év. Sajnálom, hogy egyelőre ilyen kevés ember lát tisztán és ilyen kevés ember hisz a tényekben.

Állítólag a bibliában benne van az is, hogy isten azt mondta, hogy ne emeljetek nekem templomot, ne bálványozzatok! Ehelyett mit csináltok? Templomot emeltek neki, imádkoztok (=bálványozás) és magatokat olyan dolgokkal hitegetitek, amire NINCS kézzel fogható bizonyíték. A pénzre, a lehúzásra megy az egész! Miért kerül pénzbe egy esküvő, vagy egy keresztelés? Miért nem temetnek el, ha nem fizettél egyház-adót?



2012. ápr. 22. 19:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%
Én is ateista vagyok, nem néznélek hülének, ahogy az istenhívőt sem. Tiszteld meg viszont a hívőket annyival, hogy Isten nevét és a Bibliát nagy betűvel írod - véleményem szerint ez az elfogadás és tisztelet jele egyaránt. Én sem hiszek, de ha már írok róla, úgy írom, ahogy kell.
2012. ápr. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
49%

Szia!


Ne haragudj, hogy ezt mondom Neked, de érdemes lenne alaposabban is utána nézni a dolgoknak. Mert az a kijelentés, hogy a Biblia mese, nagyon nem áll meg a helyzet magaslatán. Egyre több olyan régészeti felfedezés történik amelyel helyesen tudják dokumentálni a Bibliában leírtakat. Názáret i.sz. első századokbeli létezését sem akarták elhinni, a babiloni fogságot is kétségbe vonták. Ma már dokumentálni tudjuk ezeket a dolgokat, és akkor még nem is beszéltem Ur város kiásásáról vagy a többi felfedezésről.


Továbbá a Bibliában beteljesedett jövendölések vannak. Jeremiás próféta például megjövendölte a zsidók Babiloni fogságát, Ésaiás pedig a 8. században név szerint (!) Jövendölt a perzsa Küroszról, aki az. i.e. 6. században hódította meg az Újbabiloni birodalmat.


Üdv: PD

2012. ápr. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
52%

Te azt mondod, hiszem, ha látom. Én azt mondom, ha hiszed, látod.


Ennyi. Kicsit bunkón fogalmaztál egyébként de mindegy. És igaz, hogy nem bizonyítható kézzel foghatólag, de meglepetés: ha bebizonyítanák, már nem kellene HIT. A bizonyíték megöli a lényeget. Vágod?

2012. ápr. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
66%

Tévedés! Sem Ábrahámnak, sem Ádámnak sem Mózesnek nem volt semmiféle Bibliája. Nem volt Noénak sem, de még Jézusnak sem.


Mi nem a Bibliának hiszünk, az egy könyv. Egy hívő a valóságos, de láthatatlan dolgokban hisz, mert bizonyságot kapott afelől, hogy vannak. A Biblia pusztán csak egy végső bizonyság, hogy jó úton van-e az ember, vagy sem.


A lélek, mely megelevenít. Isten szelleme a vigasztalás és bizonyság. Az Isten nem attól Isten, hogy pusztán könyv által vezethessen bárkit is az igazságra. Ő az, ki igazságra vezet.


Ahogy a zsoltáros is írja, akinek nem volt Bibliája:

"Dicsérjétek őt: nap és hold; dicsérjétek őt mind: fényes csillagai!

Dicsérjétek őt egeknek egei, és ti vizek, a melyek az ég felett vagytok!

Dicsérjék ők az Úrnak nevét, mert parancsolt és előállottak ők."


A Biblia nekem arra kell, hogy amit Isten kinyilatkoztatott az előtt, mielőtt meglett volna, higgyek, mikor meglesznek. Ahogy Krisztus is mondta:

"És most mondtam meg néktek, mielőtt meglenne: hogy a mikor majd meglesz, higyjetek."

2012. ápr. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
41%
SZERINTEM a vallásnak koránt sem az a lényege, hogy valóságos történeteket meséljen el. Ha van valami, amiben hiszel, sokkal szebb lehet az életed.
2012. ápr. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
80%

Az Istentől egyáltalán nem kell félni. Ő nem egy gonosz alak és nem egy szakállas fazon aki repked a levegőben és rajtunk nevet.


"Állítólag a bibliában benne van az is, hogy isten azt mondta, hogy ne emeljetek nekem templomot, ne bálványozzatok! Ehelyett mit csináltok? Templomot emeltek neki, imádkoztok (=bálványozás) és magatokat olyan dolgokkal hitegetitek, amire NINCS kézzel fogható bizonyíték. A pénzre, a lehúzásra megy az egész! Miért kerül pénzbe egy esküvő, vagy egy keresztelés? Miért nem temetnek el, ha nem fizettél egyház-adót?"

100% igazad van ebben.

Örülök, ha jó emberként élsz.

A vallást senkire sem kell eröltetni, de üldözni sem kellene. Ha olyasmit hirdetnek, ami másokra káros, akkor viszont megértem, ha sokan elgondolkodnak, hogy x vallásnak véget kellene vetni.


Figyelj! Ha valaki azért imádkozik Istenhez, mert mindent tőle vár, hogy tegyen meg, akkor vagy tényleg megtesz mindent neki az Isten és elégedett vagy semmit nem tesz meg neki. Ez esetben az illető vagy nem fog benne hinni többet vagy tök hülye. De a válasz valószínűleg inkább az, hogy nem azért imádkozik az Istenhez, mert nem tudja megoldani a saját gondját.


Kis Vuk pedig igenis létezik egy virutális világban!:P

2012. ápr. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
65%
na jól van, többet nem szólok vallási témákhoz hozzá itt, mert a 86%-ból 73 lett!
2012. ápr. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
20%
Én nem néznélek hülyének. Tényleg mese mindkettő, bár a Bibliában jól elrejtve egy-két történelmi tényt és törvényeket is fel lehet fedezni. A többi meg mese és belemagyarázás, mint Nostradamus jóslatai.
2012. ápr. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
38%

Szia!


Csak egy felületes és a Bibliát egyáltalán nem ismerő ember az, aki ilyen véleményt képes megfogalmazni és leírni. Ne haragudj kedves kérdező, nem megbántani akarlak, de saját magadról állítasz ki szegénységi bizonyítványt, ha egy 66 könyvből álló1500 év alatt írodott könyvgyüjteményt egy szintre hozol Fekete István ifjúsági meséjével. Szerintem először olvasd el és utána írj róla véleményt!


Az pedig külön hiba, hogy az egyház viselt dolgai alapján ítéled meg a Szentírást. Ez olyan, mintha most lehúznám az irodalomtanárodat azért, mert te ilyen alapvető dolgokkal nem vagy tisztában.


A keresztény egyházak között rendkívül sok különbség és tanbeli ellentét van, de a Biblia egy, valamennyi keresztény felekezet számára. A bibliai iratok olyan egyértelműen hitelesítik egymást, annyira nyilvánvaló egymással való egybetartozásuk és minden más vallásos irodalomtól való különbözésük, hogy még az egyébként olyannyira tévelygő és esendő egyház is felismerte és elismerte egységüket és kizárólagos jelentőségüket. Ésaiás próféta könyvében találjuk „az Úr könyve” kifejezést (34,16), amely nem csupán Ésaiás könyvére alkalmazható, hanem a teljes prófétikus iratgyűjteményre is. A Biblia szövege bámulatos módon sértetlen és azonos maradt az évszázadok, sőt évezredek folyamán, a sok történelmi viszontagság és a gyakori kézi másolás ellenére. Az 1947-ben felfedezett holt-tengeri kéziratok, és a múlt század második felétől fogva ismertté vált, ősi újszövetségi kéziratok egyértelmű bizonyságot szolgáltattak erről. A holt-tengeri kézirat-leletek azért különösen fontosak, mert az Ószövetség addig ismert legrégibb héber kézirata az i. sz. XI. századból való volt, a megtalált kéziratok pedig i. e. I–II. századiak voltak. Így megállapítható lett, hogy mintegy ezer év alatt változott-e a szöveg és mennyiben: „Már régóta folyt a tudósok között a vita a maszorétikus szöveg (ez a mi Bibliánkban található szöveg) hitelességéről... Az Ésaiás-tekercs szövege (amit az egyik, Holt-tenger menti barlangban találtak) a maszorétikus szöveget annyira igazolta, hogy ez túlszárnyalta a legmerészebb reményeket is... A pontos összehasonlítás a maszorétikus szöveggel a barlangi tekercsnél csak öt szó mínuszt eredményezett, s mind egy helyről hiányzott: a 41. fejezetben, mégpedig a 11. vers két utolsó és a 12. vers három első szava. Ámde ugyanezen a helyen az írnok hagyott egy hézagot, s így feltehetően szándékában volt a hiányzó szavakat pótolni, s erről – hiszen a szent szövegek másolói is csak emberek – egyszerűen megfeledkezhetett.” (Heinrich Alexander Stoll: A holt-tengeri tekercsek rejtélye)


Jézus Krisztus mondta: „Mert bizony mondom néktek, míg az ég és a föld elmúlik, a törvényből egy jóta vagy egyetlen pontocska el nem múlik...” (Máté 5,18) A Biblia ma is a világ egyik legkelendőbb könyve. Míg a Koránt eddig 128 nyelvre fordították le, a teljes Biblia 275 nyelven olvasható, az Újszövetséget további 495 nyelvre ültették át. Az Egyesült Bibliatársulat (United Bible Society) 501 millió Bibliát

osztott szét 1979-ben, a világ összes kiadója által eladott Bibliák száma pedig több milliárdra rúg. Mivel magyarázható mindez? Mi lehet az oka e régi könyv egyedülálló népszerűségének? Micsoda ellentmondás: a Biblia a legkevesebbet forgatott könyvek egyike. Az emberek többsége megveszi és felteszi a polcra anélkül, hogy egyszer is kinyitná. A gyakorló keresztények Biblia-ismerete is megdöbbentően sekélyes. Alig akad szülő, aki olvassa gyermekének a Bibliát. Csak igen kevés vallásos ember gyakorolja a napi Biblia-olvasást. Alig találkozunk igehirdetővel, aki lelkiismeretesen megküzd a bibliai szöveggel, hozzánk szóló üzenetként értelmezve annak eredeti jelentését. Nos, nem szűnő népszerűsége, ugyanakkor sajnálatos mellőzöttsége, valamint korunkra vonatkozó aktualitása három alapos indok, amelyek a Biblia mint a ma könyve tanulmányozására sarkallnak. A Bibliában Ésaiás próféta könyvében olvasható: "Mert nem az én gondolataim a ti gondolataitok, és nem a ti utaitok az én utaim, így szól az Úr! Mert amint magasabbak az egek a földnél, akképpen magasabbak az én utaim utaitoknál, és gondolataim gondolataitoknál! Mert amint leszáll az eső és hó az égből, és oda vissza nem tér, hanem megöntözi a földet, és termővé, gyümölcsözővé teszi azt, és magot ád a magvetőnek és kenyeret az éhezőnek: Így lesz az én beszédem, amely számból kimegy, nem tér hozzám üresen, hanem megcselekszi, amit akarok, és szerencsés lesz ott, ahová küldöttem." (Ésaiás 55,8–11) .


A valóban Istentől származó prófétai beszéd „jó gyümölcsöket terem” az ember életében. Az Isten Lelkétől áthatott próféta jellemében és cselekedeteiben megjelennek a hasonlíthatatlan, csodálatos isteni jellemvonások. Bizonyságtétele közvetve is ilyen gyümölcsöket terem. Aki befogadja az igaz prófétai beszédet, annak életében ugyancsak megnyilatkozik az egészen különleges, szívet-lelket, jellemet átalakító hatalom. Ezeket a gyümölcsöket nem lehet hamisítani, az Isten Lelke nélkül való ember életében nem jelenhetnek meg. Éppoly biztos ez, mint az a természeti törvény, hogy a romlott fa nem tud egészséges gyümölcsöt teremni.


Üdv. Péter

2012. ápr. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
70%

Kedves Péter, a Kis Vuk nem Fekete István ifjúsági meséje, az a Vuk, és nem is ifjúsági regénynek szánta.


A Kis Vuk Gát György "remekműve".


Tudom, hogy a lényegen ez nem változtat, de azért tegyük helyre a dolgokat, a másik irányból is!

2012. ápr. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!