Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztény Biblia miért...

A keresztény Biblia miért fenyegeti Pokollal azok az az embereket akik más vallásban hisznek, vagy ateisták?

Figyelt kérdés
Van nagyon sok jó, aranylelkű, odaadó és szeretettel teli ember aki nem keresztény, vagy esetleg ateista, a Biblia mégis örök szenvedésre kárhoztatna őket. Kérdem én, ennek mi az oka? Csak azért, mert valaki másképpen gondolkodik mint a többi ember, meg kell vetni, lelkét kínozni kell?
2012. máj. 15. 17:10
1 2 3 4
 31/31 @tesz válasza:

Úgy legyen!

Egyébként mi van a számítógépeddel, hogy nem ír ékezetes betűket? A Ctrl+C viszont jól működik. :)

Idézek az idézett szövegből (szintén Ctrl+C): "Ball oldalra kerülnek, akik gyűlölik Istent, vagy nem is hisznek létezésében." - Ha ez ilyen egyszerű lenne! Az Istenbe vetett hit nem azt jelenti csupán, hogy elhiszem Isten létezését, hanem elsősorban a belé vetett bizalmat jelenti, vagyis, hogy teljes mértékben reá támaszkodom, és Őt követem mindenben! Ilyen értelemben sok magát hívő kereszténynek gondoló ember is ott fog találkozni abban a bizonyos tűzben a gonosztevőkkel... Az örök kárhozat pedig örökre való elvetést jelent. Az eredeti kérdés viszont nem erre vonatkozott, és az szerintem már meg lett válaszolva!

2012. jún. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!