Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért kell "Valláskritika"...

Miért kell "Valláskritika" téma, miért kell mindenbe belekötni?

Figyelt kérdés

A hívők MINDENBE bele kell kötni (de van amikor mindenki eltérő választ ad de sebaj..) és ha valaki ír egy normális választ ami cáfolja istent mert Ő(!!!) nem hisz Istenbe akkor meg lepontozzák, leszóljak (engem nemzavar a lepontozás,sose törődtem vele..)



(Tisztelet a kivételeknek..)


2011. aug. 21. 13:30
1 2 3 4
 1/36 Sághegyi Csaba ***** válasza:
87%

Én pont az ellenkezőjét szoktam tapasztalni... azaz ugyanazt, csak épp főleg ateistáktól a keresztények felé. Nézd csak végig a válaszokat, sokkal több kötekedő ateistát látsz. Jómagam hívő vagyok, de nem leszólni szoktam, hanem nevén nevezni a dolgokat. Ez egyes ateistáknak nem tetszik, de ez azért van, mert magukkal szemben többségük nem őszinte.

Ma egy ateista sértegetései miatt már kértem valami moderátori lépést, meg is történt...

2011. aug. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
én is írtam már jó pár választ (semmi trágár szavat nem tartalmazott a hozzászólásom)... DE hívőknek nem tetszik ami Isten ellentmondásáról szól.. már egyből kiakadnak, Bibliai idézetekkel akarják magukat alátámasztani és már kezdik is..
2011. aug. 21. 13:48
 3/36 Tyler913 ***** válasza:
84%
Ne haragudj,de en is inkabb azt tapasztalom,hogy az ateistak cseszegtetik a hivoket.Rengeteg a provokativ kerdes ill. komment,anyazas,lenezes,stb.Persze fanatikus hivok is vannak szep szammal,szoval mindket oldalon van adok-kapok.Az a baj,hogy mindket oldalon a hulyek a leghangosabbak,akiknek eszukbe sem jut,hogy esetleg nincs igazuk.
2011. aug. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Hol kezdik?
2011. aug. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
34%

Én még egy kérdést se láttam provokáló, kötekedő hívőktől.

Ateistáktól annál többet.

2011. aug. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

igen van ateisták között is elég trágár szavakat használó ember


de MINDEN kérdésre VAN hívőknek VÁLASZUK, de azt vallják, hogy az ember/ek nem tökéletes/ek.. de ha megkérdezi valaki:


Hogyan keletkezett a világegyetem ..

-Isten teremtette.

-És istent ki?

-Isten mindig is élt és mindig is fog?


Ezt honnan lehet tudni?



Tudomány témakörbe szinte sosincs veszekedés mindenki elfogadja a másik válaszát, hogy ő mit gondol mi történt Nagy Bumm előtt...

2011. aug. 21. 14:08
 7/36 A kérdező kommentje:

14:08 nem kérdéseken van a hangsúly hanem a válaszokon...

mint most ezt a kérdést megnézzük, azzal kezded hívők nem kötnek bele hanem ateisták kezdik stb..

2011. aug. 21. 14:11
 8/36 anonim ***** válasza:
50%

Épp, hogy az ateisták kötnek bele a hívőkbe, ők pocskondiázzák a másik ember hitét, az eszmerendszert, amiben felnőtt, ami talán meghatározza a mindennapjait, és szerves része az életének. És sokszor provokatív módon, érvek logikusan felépített rendszere helyett - amit hívőként elfogadok, és megértem, hogy ő a tudomány elméleteiben HISZ, hiszen bizonyítékuk nekik sincs mindenre.


Mindenkinek joga van abban hinni, amiben akar, a másik embernek pedig KÖTELESSÉGE ezt elfogadni, és tiszteletben tartani.

2011. aug. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

14:13 elhiheted mindenki vallását tiszteletbe tartom



de a városban itt van 5-6 templom amiket évente 2x felújítanak de mentőautókban lévő elsősegély eszközökre meg nincs pénz... de minden templomból kapok, hogy támogasd adód 1%...

2011. aug. 21. 14:18
 10/36 A kérdező kommentje:

és láttam egy olyan kérdést ahol az ősrobbanásról és evolúció megválaszolhatatlan kérdések össze vannak gyűjtve és azzal érveltek de



[link] oldal a valláskritika és "Bibliai ellentmondások" is belinkelhettem volna de nem akartam tűzre olajat önteni...

2011. aug. 21. 14:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!