Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen kritikákkal illetnéd a...

Milyen kritikákkal illetnéd a katolikus egyház múltját, s jelenét?

Figyelt kérdés
Ami nekem nem tetszik az a fényűzés, a Vatikán palotája, sokszor nem veszik figyelembe a Bibliát, konzervatív gondolkodásmód, merev és dogmatikus megkötések, inkvizíció, Keresztes Háborúk, nevelő intézménye, a másként gondolkodók lenézése, álszenteskedés
2012. máj. 29. 19:30
1 2
 1/16 klopusz ***** válasza:

Figyelmedbe ajánlom a Pápák gyermekei illetve a Krisztus helytartói - a pápaság árnyoldala című könyveket.


Többek között ezeknek is köszönhető, hogy amíg épeszű vagyok, soha sem leszek a katolikus egyház híve.

2012. máj. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
35%

Miért várod el tőlük, hogy figyelembe veszik a Bibliát, ha te nem teszed?

"Miért nézed pedig a szálkát, a mely a te atyádfia szemében van, a gerendát pedig, a mely a te szemedben van, nem veszed észre?"

"Az ismeret felfuvalkodottá tesz, a szeretet pedig épít."

Protestáns vagyok.

2012. máj. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
58%
A múltját épp elegen illették kritikával... és a jelenét is. nem az én, és nem is a mi dolgunk pálcát törni ember, vagy intézmény felett. Az egyetlen talán, ami tényleg zavar, egyre nyilvánvalóbbá válik, hogy gyakorlatilag semmit sem változott. Csak az utóbbi pár évtizedben jobban el tudták tussolni a felszín alatti mocskos játszmákat...
2012. máj. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Az ördög mindenhova beférkőzik.Minden vallásban kibukik valaki.Melyik vallási vezetőség nincs fényűzésben?

Akkor mindegyik vallás elbukna Isten előtt.Bizony nemcsak a Katolikus Vallásban van ilyen...de vannak igaz hitűek is.

Így hát nincs miért kritizálni.

2012. máj. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
47%

Ozmium42:


Már ne is haragudj, de tudod te egyáltalán mi volt az inkvizíció? Szerintem ha tudnád, akkor nem viccelődnél olyan dologgal, ami rengeteg ember életét követelte. Szerintem elgondolkodhatnál azon, hogy miket is írsz, mert sokakban unszimpátiát válthatsz ki, és lejáratod magad.

2012. máj. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Ozmium42 ***** válasza:
37%

"Már ne is haragudj, de tudod te egyáltalán mi volt az inkvizíció? Szerintem ha tudnád, akkor nem viccelődnél olyan dologgal, ami rengeteg ember életét követelte."


Tudom, hogy nem az, aminek manapság divatos beállítani. Persze a valódi céljával sem értek egyet vallásilag, és nem próbálom igazolni, de más szempontból praktikus volt. Egyébként mit érdekel engem, hogy a honlap olvasói mit gondolnak egy nicknévről? Voltam már egyébként is sok minden, de lepereg :)

2012. máj. 31. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
20%
Katolikusok, muszlimok és zsidók nélkül a világ egy paradicsom lenne. Mocskos diktatúra vallások ezek.
2012. máj. 31. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ha nem lennének igaz hitű emberek,nem lenne Világ.Nem a valláson múlik hanem az embereken.
2012. máj. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
23%

"Már ne is haragudj, de tudod te egyáltalán mi volt az inkvizíció? "


Már ne is haragudj, de TE tudod mi volt az és hogyan működött?? És tudod, hogy még ma is működik, csak kicsit máshogy, mint régen?


A kérdésre válaszolva:

Abban korban, mikor a Vatikán megépült, ilyen fényűző volt az építkezés, ez a barokkra jellemző. Ilyen erővel a Versailles-i palotákat is lehetne szidni, azt mégsem szokták. Ma már rég nem így élünk, de biztos Böjte Csaba testvér is titokban úszkál az aranyban...

A konzervatív gondolkodásmód relatív, és nem értem mi a gond a hagyományokhoz való ragaszkodással (mert a konzervatív szó azt jelenti, hogy az újításaiban a hagyományos dolgokat is beépíti).

A Bibliához szerintem jobban ragaszkodik, mint más keresztény felekezetek, az egész Katekizmusnak az az alapja, amire folyamatosan hivatkozik.

Dogmatikus megkötések: valószínűleg a kérdező nem ismeri a dogma fogalmát. A dogma hitünk olyan fő igazságait jelenti, amit a lehetőségekhez képest nem csak meg kéne érteni, hanem terjeszteni is kell. A hangsúly a megértésen van! Én örülök, hogy vannak megkötések, jól kinéznénk, ha mind az összes hívő, az a másfél milliárd ember elkezdene a saját feje után menni és mindenki mást mondana, és akkor már fogalmunk se lenne, hogy ki mond igazat.

Ker. Háborúk, inkvizíció lerágott csont.

másként gondolkodók lenézése, álszenteskedés: általánosítás. Az Egyház párbeszédet folytat a többi világvallással, pont azért, mert nem nézi le őket, hanem mert tiszteli őket és a véleményüket is.

2012. máj. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%

"Már ne is haragudj, de TE tudod mi volt az és hogyan működött?? És tudod, hogy még ma is működik, csak kicsit máshogy, mint régen?"


Azt nem tudom, hogy manapság hogy működik, és tulajdonképpen nem is érdekel. Avval viszont tisztában vagyok, hogy a Katolikus Egyház hogyan is alkalmazta, és mennyi ártatlan embert kínoztak meg. Manapság történelemórán ez tananyag, és inkább a töri tanárnak hiszek, mint a fanatikus katolikusoknak, akik mentegetni próbálják az Egyházukat. Bocs!


"Tudom, hogy nem az, aminek manapság divatos beállítani. Persze a valódi céljával sem értek egyet vallásilag, és nem próbálom igazolni, de más szempontból praktikus volt."


No comment...

2012. jún. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!