Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Katolikus Egyház vagy Hit...

Katolikus Egyház vagy Hit Gyülekezete?

Figyelt kérdés

Melyik szimpatikusabb? Természetesen, ha egyik sem az, azt is lehet írni, nem csupán ez a két lehetőség van.


Köszi a válaszokat xD


2012. jún. 2. 15:43
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
42%

Katolikus Egyház. Evidens.

(Reformátusként írom.)

2012. jún. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
34%
Katolikus Egyház.
2012. jún. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
44%

A kettő közül egyértelműen a Hit Gyülekezete. További lehetőségként, ha már említetted: az Evangéliumi Pünkösdi Közösség és a Golgota Keresztény Gyülekezet. Vannak még kisebb közösségek is, de nálam ezek a favoritok.


7 és 12 éves korom között katolikus templomba és hittanra jártam, akkor döntöttem úgy, hogy elég volt. Néhány év ateizmus és útkeresés után egy protestáns szabadkeresztény gyülekezetben tértem meg. Teljesen más a hangulat, modernebb a zene; a tanítások kizárólag a Biblián alapulnak, nem az ún. "szenthagyományon" és dogmatikán, és sokkal élőbbek; az emberek barátságosabbak, és szorosabb testvéri kapcsolatok alakulhatnak ki. Persze ez utóbbinak lehetnek (és vannak) hátrányai is; de lehet, hogy ezt csak azért érzem így, mert én nem a társaság, a "nyájmeleg" miatt mentem, így kevésbé jól viselem ezeket.


Egyébként sok év után épp a héten voltam egy katolikus templomban, egy megemlékezésen (misén). Komolyan mondom, szinte semmi nem változott: a ceremónia menete (imák, párbeszédek, felállnak - leülnek - letérdelnek stb.); az énekek (szigorúan orgonakísérettel); szóval minden ugyanaz. De legalább a pap egy fiatal, normális, értelmes fickó; a kis ministráns fiúcska meg nagyon cuki volt. :)

[Ezen is elgondolkodtam, hogy mi a csudának kell ez a vízöntögetés meg ilyesmik; ha meg kell, akkor miért nem maga a pap teszi; de mindegy, ez a katolikusok dolga, csak nekem furcsa.]


Üdv. :)

2012. jún. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
40%
Nekem Golgota gyulekezet a legszimpatikusabb azert mert ott tenyleg a bibliara alapoznak mindent es nem csak kiragadnak belole dolgokat,a masik pedig a baptista gyulekezet.
2012. jún. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
61%
Az elozo vagyok, a katolikus semmikepp sem, a balvanyimadast valahogy nem tamogatom,de nem csak en hanem a binlia sem,a hit gyuli az egy kicsit sok nekem,de nem itelem el oket es teljesen elfogadom csak van egy ket dolog ami nekem sok egy kicsit,de udvosseg kerdeseben egyett ertek veluk,tehat oket is testvereimnek tartom.
2012. jún. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 kzs ***** válasza:
57%

Számomra teljesen egyértelmű a kérdés: a Hit Gyülekezete (továbbiakban: HGY).


A HGY a tanításait Jézus és a korai kereszténység tanításaira vezeti vissza (történelmi jellege ebből és nem pusztán évszámokból ered).


Pünkösdi neoprotestáns jellegű egyház: folyamatosan tanulmányozza a Bibliát és a SzentHáromságot. És csakis olyan tanítást fogad el, melynek hitelessége a SzentÍrásból fakad.

2012. jún. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
14%
Viva la Sanyi! :D
2012. jún. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
53%
Divat manapság szidni, talán nem is ok nélkül, de nálam egyértelműen a katolikus.Voltam már egy Hit Gyülekezete istentiszteleten, és félelmetes volt. Négyés fél órán keresztül zajlott, többen is a földön rázták magukat, amit a lelkész előadott, az inkább egy amerikai kampánybeszédre hasonlított, semmint prédikációra, és hallottam már jobb zenéket is...
2012. jún. 3. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
44%

A katolikus Egyház egyértelműen. És én elsősorban nem is a tanításra gondolok, amelyeknél általában a többi felekezettől eltér, hanem azokra, amelyek bizonyíthatóan az ókori keresztények vallottak, és ma már csak a Katolikus Egyház vallja azt annak tisztaságában.


A Hit Gyülekezete alapvetően megérthető szándékkal jött létre, én alapvetően nekem nem a tanításai miatt ellenszenvesek, hanem hogy a liberális (krisztustagadó) ideológiai gondolkodást próbálja "keresztényíteni". A Katolikus Egyház történelmét úgy kritizálja, hogy a másik fél véleményét a legkevésbé se mutatja be. És ebben az a szomorú, hogy egy csomó mindenben olyan dolgokat tulajdonítanak a Katolikus Egyháznak, ami soha sem volt az övé.

2012. jún. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 Pietrosol ***** válasza:
18%

Szia!


Egyiket sem!


A Katolikus egyházat a megalkuvása miatt!Hogy a nikaiai zsinaton lefeküdt az gonoszokkal még elnézném,de hogy azóta ezt nem érvénytelenítették,amellett nem tudok szó nélkül elmenni!


A H.Gy.-t pedig szimplán zsidó praktikának tartom!Egy olyan egyház ahol a megtért személyt arra kényszerítik,hogy tagadja meg a szüleit ,ha nem tudja rávenni őket a csatlakozásra az én világomban kukába való!

2012. jún. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!