Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták mit gondolnak az...

Ateisták mit gondolnak az auráról, a csakrákról és a hasonló dolgokról?

Figyelt kérdés
2012. jún. 10. 21:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%

Aura: hülyeség.

Csakra: Azt sem tudom mire alapozzák és mi lehet a valós tartalom mögötte.

Hasonló dolgok: hasonló vélemények.

2012. jún. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%

Nem vagyok ateista,de ezeket hülyeségnek,babonáknak tartom.

Nincsen rá semmilyen bizonyíték,csak sokan hisznek benne.

2012. jún. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Vree ***** válasza:
76%

Amit akarnak. Ateista a vallásban nem hisz, lehet ezotéria-hívő.

Az más dolog,hogy aki ateista az jó százalékban szektpikus is egyben, és akkor viszont nem hisz semmi babonaságban.

Az is kérdés, hogy csakra alatt mire gondolsz. Azt a szigórúan nem meghatározott fogalmat, ami a hindu és buddhista hagyományban szerepel? Vagy azt a színes-szagos, fényképezhető, áltudománnyal körített dolgot ami az alternatív gyógyászati magazinok hirdetéseiben szerepel?

2012. jún. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Ateista vagyok és szerintem,mivel aktív elektromos rendszerünk van (idegrendszer),minimum van elektromágneses terünk is.Mondjuk legyen az az aura.

A szervezetben találtak olyan idegsejt "csomókat",amik hellyel-közzel a mesebeli csakráknál fekszenek.

Aztán a fene tudja.:)

2012. jún. 11. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

Az auráról azt gondolom,hogy a belső szervek által keltett hő és elektromos mező,amiből meg lehet tudni dolgokat illetve ezekre a mezőkre hatva azok visszahatnak a szervekre,de így pl egy vasaló is módosítja az aurámat.Azaz kérdés inkább az,hogy mennyire hat vissza.

Szerintem nem az a magyarázat rájuk,mint amit eredetileg gondolnak róluk. Sokkal egyszerűbb és materiális összefüggés van a dolgok között, már ahol egyáltalán létezik.

2012. jún. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
Ugyanúgy nem hiszek az aurában/csakrákban/hasonló dolgokban mint ahogy Istenben, Sátánban, goblinokban, unikornisokban, rézfaszú baglyokban sem :)
2012. jún. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%

A vallásnak mi köze van ehhez ?

( ATEISTA )

2012. jún. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

egyetértek a 4. hozzászólóval, kb hasonlót akartam írni :)

főleg a csakra idegi eredetű (még a tanárunk is mesélte anno), azok a paraszimpatikus ill szimpatikus dúcok.

Az aura sok minden lehet, akár a hő is, amit kisugárzunk, vagy akár egy elektromosabb eredetű "burok".

Mik a hasonló dolgok? A démonokban, szörnyekben nem hiszek, a mágiában szintén nem, sem a jóslásban, vagy a mágiában.

A szellemeken még gondolkodom :)

2012. jún. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
19%
Az ateisták nem hisznek semmiben.Nihilisták.Csak mikor süllyed a Titanic,hirtelen Istenhez imádkoznak segítségért.
2012. jún. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%

"Az ateisták nem hisznek semmiben.Nihilisták.Csak mikor süllyed a Titanic,hirtelen Istenhez imádkoznak segítségért"


1: A Titanic már elsüllyedt :)

2: Valami statisztika erről? Vagy ezt mivel tudod alátámasztani? Kíváncsi vagyok, hány haldokló ateista embernél voltál jelen, és hány haldokló ateista utolsó szavairól készítettél bejegyzést, amiből aztán statisztikákat lehet levonni. Ó, hogy ez részedről csak egy teória, egy hit...? :) Bocsi, de ez nem igazán megbízható, sőt... :)

2012. jún. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!