Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztény vallásban a...

A keresztény vallásban a szeretet is lehet bűn?

Figyelt kérdés
Most a homoszexuálisokról lenne szó, és a leszbikusokról. Ha jól nem a nemi identitásnak a ténye a bűn, hanem az ehhez kapcsolt érzelmek, cselekedetek. Tehát ha két férfi vagy két nő szereti egymást akkor az bűn? szóval végső soron szeretni bűn, mikor úton útfélen azt hangoztatja a keresztény vallás hogy szeressük egymást?!
2012. jún. 12. 20:52
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Az igaz szeretethez nincs szükséges semmilyen sexuális aktushoz. Szerelem nem = szeretet.

Egyébként a jó cselekedet és a szeretet soha nem lesz bűn.

Csak sokan keverik a szeretet fogalmát sokszor.

2012. jún. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:

Megjegyzem még azt, hogy olyan nincs, hogy én szeretem a gonosz dolgokat csinálni. Vagy pl. Szeretem az embereket kínozni.

Ez nem szeretet. A szeretet önzetlen, senkinek sem árt és arra törekszik, hogy béke, boldogság legyen, mindenkinek jó legyen. A szeretet arra ösztönöz, hogy segíts a másik embernek, ha bajban van, ne tapossd el.

Nem lehet megvenni pénzért és nem lehet elérni megfélemlítéssel.

2012. jún. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Szia, a szeretet(agapé) és a szerelem (erósz)két külön szó (nem csak) a bibliában. A szerelem sem bűn de a hozzá kapcsolódó vágy miatt bűnbe vihet.

A szeretet pedig a legfontosabb parancsolat, tehát nem is igazi keresztény az, aki gyűlöli a homoszexuálisokat, vagy más fajú, vallású embereket.


A homoszexuális aktus "bűn" az egyház szerint. Hozzá teszem, nem nagyobb bűn, mint a házasságon kívüli szexuális kapcsolat, abban az esetben, ha monogám, két azonos nemű ember közti kapcsolatról van szó. (a nem monogám kapcsolat minden esetben súlyos paráznaság)


Tehát igen, az. De az aktus és nem a szeretet. És nem szabad ítélkezni, mert elbírhatatlan keresztet hordoz az a homoszexuális, aki megpróbál szex nélkül élni, mert nem tud egy házasságban hazudni, és nem ő kérte, hogy ilyen legyen. A bűntudat nehéz teher, ne rakjuk másra.

2012. jún. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Szeresd az Urat, és szeresd felebarátodat, ez a keresztyén erkölcs lényege.


Na de!


Mi a szeretet?

Nem az a szeretet, hogy ideig-óráig odabújok valakihez, együtt vagyok vele, de aki nem is hozzám való talán, és akire ráúnok hamarosan, és aztán neki is, magamnak is sebeket okozok.


Az igazi szeretet figyelembe veszi a realitásokat, és a másiknak is jót akar.

2012. jún. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 Ozmium42 ***** válasza:
100%
A Bibliára támaszkodva tulajdonképpen nem a homoszexuális identitás a bűn, hanem az azonos neművel való együtt hálás. Az meg ugye nem ugyanaz, mint a szeretet.
2012. jún. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Tehát akkor egy hetero és gy homoszexuális/leszbikus pár kapcsolata egyenrangú isten szemében? Mert ha jól tudom a heteró párok "együtt hálása" paráznaságnak számít, ha csak az nem gyermeknemzés céljából történik, vagy nem?
2012. jún. 13. 11:18
 7/31 anonim ***** válasza:

Te itt kicsit félre érted a dolgokat. A Bibliában a legfőbb parancsolat a szeretetre vonatkozik. De a legnagyobb bűnök közt van a paráznaság. A paráznaságot ne csak a nemi kapcsolatra értsd hanem a szívben kialakuló érzelmekre is.

Ezt olvassuk: „Sem paráznák, sem bálványimádók, sem házasságtörők, sem természetellenes célra fenntartott férfiak, sem olyan férfiak, akik férfiakkal hálnak  . . . nem öröklik Isten királyságát” (1Korinthus 6:9, 10) Tehát ha egy homoszexuális vagy egy leszbikus a saját nembeliét szereti az bűn Isten szemében. és nem a szeretet a bűn hanem a nembeliek közötti szerelem mert mindenkit kell szeretnünk.

2012. jún. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

Ha egyneműek szeretik egymást az még nem bűn,csak ha már kívánalommal tekintenek egymásra.A szeretet maga az Igazság és nem a nemi együttlét érzelméből való.

Gondolj Jézusra és a tanításaira.

2012. jún. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

„A szeretet türelmes, jóságos; a szeretet nem irigykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel. Nem viselkedik bántóan, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rója fel a rosszat. Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal. Mindent elfedez, mindent hisz, mindent remél, mindent eltűr. A szeretet soha el nem múlik...”

/Bibliai idézet Pál 1. Levele a Korintusiakhoz 13, 4-8./

2012. jún. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Jn 15,12 "Ez az én parancsolatom, hogy szeressétek egymást, a miképen én szerettelek titeket."


Két homo úgy szereti egymást? Nem az a szeretet, hogy azt teszek másokkal, ami szeretném, hogy velem is tegyenek, és ne tegyek olyat másokkal, amit nem szeretném, hogy velem tegyenek? Nem az a szeretet, hogy a másiknak nem hazudok és az igazat szólom neki. Nem az a szeretet, hogy aki bajban van én megsegítem?

Nem az a szeretet, hogy Isten törvényét semmibe véve férfiak férfiakkal, nők nőkkel förtelmeskednek egymással? Így szerethetek embert ölni, lopni, csalni hazudni, és ezt szeretetnek neveznéd?


"Szeretteim, szeressük egymást: mert a szeretet az Istentől van; és mindaz, a ki szeret, az Istentől született, és ismeri az Istent." 1Jn 4,7


Vajon amit te említesz példát a kérdésedben Istentől van?

2012. jún. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!