Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van olyan ember itt, aki hitt...

Van olyan ember itt, aki hitt istenben, azután ateista lett? Miért?

Figyelt kérdés
2012. máj. 20. 22:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Olyan biztos nincs, aki hitt. Csak olyan, aki azt hitte, hogy van.
2012. máj. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Például én. Miért? Sokat olvasgattam tudományról, és én úgy gondolom, hogy a vallás és Isten(ek) léte nem lehetséges. Kezdetben a tudományt és a vallást össze tudtam egyeztetni, később már nem. Aztán olyanokon is elgondolkodtam, hogy hogy lehet az, hogy ha a Biblia Isten szava, akkor nem kell szó szerint értelmezni. Ha meg szó szerint értelmezzük, akkor gyakorlatilag butaságok vannak benne (Ádám és Éva, 6 napos teremtés, Noé bárkája), amit a tudomány rég cáfolt. Na most akkor vagy a homokba dugjuk a fejünket vagy hazudunk egy jót magunknak. Vagy azt sem tudtam megemészteni például, hogy ez az állítólagos jó, kegyelmes Isten, hogy mehet át személyiségfejlődésen: az Ószövetségben még írtja az embereket, buzdítja a zsidókat más törzsek kiirtására; az Újszövetségben meg már olyan drága lett neki a vér, hogy a saját fiát is feláldozta az emberiségért. Különös. Azt sem tudtam megemészteni, hogy vannak más vallások. Nem értettem, hogy ha egy mindenható azt szeretné, hogy az egész emberiség (vagyis a teremtményei) üdvözüljenek, akkor hogy lehet, hogy annyi különböző vallás van és a kereszténység így is csak az emberiség harmadát-negyedét teszi ki. Ja tegyük hozzá: hódításokkal, mert kezdetben csak egy kis zsidó szekta volt. Aztán azt sem értem, hogy lehet az, hogy például egy 5-10 éves buddhista gyermek nem üdvözülhet, ha világ életében semmi bűnt nem tett és csak beleszületett a vallásába (és a szecsuani földrengés végzett vele fiatalon)? És ezer hasonló kérdés miatt ábrándultam ki a vallásból...
2012. máj. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Einstein is hasonló volt. Igazából van a kettő között egy irányzat és úgy tudom ő is ezt vallotta később.

[link]


[link]

2012. máj. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Gratulálok 2/3! Végre egy ember, aki mindkét oldalról vizsgálódik. Hát igen, ha valaki megkérdőjelezi a Biblia történeteinek valódiságát, kiléphet a fénybe és szabad lehet. Hihetsz attól még egy Teremtőfélében, de nem a Biblia meséiben. Minél többet vizsgálódsz, annál jobban képben leszel a biológiával, fizikával, kémiával és föld keletkezésével....stb
2012. máj. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen a második válaszoló tökéletes választ adott. rávilágított arra, hogy nem áll túl erős lábakon a zsidó-keresztény vallás. Ezeken a kérdéseken már én is elgondolkodtam főleg azon, hogy még is miért kéne csak a kereszténység az egyetlen vallás legyen. megjelenése előtt számtalan vallás létezett ha isten létezik akkor miért tűri el, hogy létezik mást vallás is? de aztán még ott van az is hogy megteremti az embereket és semmit nem tett pl: a pestis járványok ellen vagy a papjai gyermekmolesztálásai ellen. undorító emberek vagyunk fölöttünk nincsen senki. ez az igazság. nincsen isten és a vallás a gyengéké.
2012. máj. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Engem azok gondolkodtatnak el, hogy sokszor a tudományos bizonyítékok ütköznek a vallásosakkal. Mindig mindennki mindent megmagyaráz, és ha nincs magyarázat, arra azzal érvelnek, hogy Isten útjai kifürkészhetetlenek, vagy nem kell értenünk, elég ha hiszünk Istenben. De ugyanígy sokan mondják, hogy élvezik Isten áldását, őket személyesen segíti, viszont pl. azok akik a háborúban szörnyű kínzásokat álltak ki, és meghaltak, akkor Ő hol volt? Vagy nekik miért nem segített?
2012. máj. 21. 17:16
 7/12 anonim ***** válasza:
Ezért linkeltem az agnoszticizmust. Igazából szerintem is az van,hogy a hit mindig oda vándorol,ami a tudomány számára megismerhetetlen ezért a tudomány nem tudja megcáfolni arra a területre vonatkozólag kijelentett állítást. A gond szerintem ott van,hogy attól,mert nincs megcáfolva valami még nem bizonyított,de a vallásosak többsége úgy gondolja ,hogy ez már elegendő..
2012. máj. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

ma 17:16


A második válaszoló vagyok. Igazából én nem azért "pártoltam" el Istentől, mert nem segített avagy cserbenhagyott volna, hanem a már említett okok miatt. Egyébként, ha jó az emlékezetem, akkor a kereszténységben nincs is benne, hogy Isten majd megvéd a háborúban, vagyis, hogy "személyesen" közbelép. Annyi van (ha tévedek majd kijavítanak), hogy ha hiszed az Istent és neki tetsző életet élsz, akkor majd üdvözülsz (persze ez felekezetenként eltérő "mesében", akarom mondani magyarázatban ölt testet). De nekem meg többek között az nem tetszik, hogy ha például egy kereszténynél erkölcsösebb, jobb ember - aki történetesen a buddhista vallásba született - meghal, akkor ő nem üdvözülhet, a pokolra kerül, elrothad. Erre van az univerzalista magyarázat, hogy tulajdonképpen minden vallás Istenhez vezet. Na jó, mondom én, de akkor ennek már köze nincs a kereszténységhez. Akkor ez már valami más. Azt se felejtsük el, hogy ez tulajdonképpen a modern világszemlélet szüleménye, mert ugyebár ahány kor annyi magyarázat (a régebbiek a maiakat eretneknek, üldözendően; a maiak pedig a régieket elavultnak tekintik). Nem akarok belemenni, mert ezer és egy ellenérvem van, hogy a vallás miért nem lehet igaz. Ezt a vallásosak nem tudják elfogadni, amit én tiszteletben is tartok. Szoktak jönni az ehhez hasonló ellenérvekre magyarázatok, hogy ezt nem is így kell érteni, kiragadtam az idézetet a szövegkörnyezetből stb.

2012. máj. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én mindenképp:)

Katolikus családban nevelkedtem, de valójában már régóta zavart a vallásom, a Bibliában pedig soha nem hittem teljes mértékben. Igazából én nagyon toleráns vagyok, és mindig zavart az, hogy a vallásos emberek (annak ellenére, hogy például a keresztény vallások is azt tanítják, hogy ne ítélkezz) sokkal ítélkezőbbek, mint a nem vallásosak (általában). Már 12 évesen is elegem lett abból, hogy sokszor azt kellett hallgatnom, hogy "csak a mi vallásunk az igazi, a többit eltűrjük, de ők valójában mindent rosszul látnak". Aztán refi gimibe kezdtem járni, ott ugyanez ment, csak visszafelé. A zsidóknál ez hatványozottan igaz. Nem beszélve arról, hogy a homoszexuálisakat, drogosokat, "erkölcstelen embereket" egyértelműen ki kell rekeszteni.

A harmadik dolog, ami nagyon zavar, hogy a keresztény vallások szerint (a többit nem ismerem nagyon) élesen körvonalazódik a jó és a rossz, ergo VAN jó és rossz döntést, neked pedig a jót kell választani. De számtalan alkalmam volt arra, hogy rájöjjek, ez tévedés, butaság. Sőt. Nagyon ritka az, hogy olyan egyszerű dolgod van, hogy amit teszel, az egyértelműen jó vagy rossz. Legtöbbször több szempontból kell megvizsgálnod egy adott döntést, és biztosan lesz olyan, akire nézve a döntésed hátrányosan hat.

És akkor még nem is beszéltem arról, hogy a vallások nélkülözik a legtöbb tudományos alapot, ráadásul nagyon elfogultak, szubjektívek. A dolog nálam akkor tetőzött, amikor elkezdtem Carl Sagant (ő a kedvencem, mert szimplán a szkeptikus gondolkozásra tanít, nem ítélkezik senki fölött), Richard Dawkinst (ő már keményebb:) illetve Stephen Hawkinst olvasni. Ekkor jötte rá, hogy képtelen vagyok hinni.

Sokáig azt hittem, hogy ateista vagyok, de ez sem teljesen igaz. Az, hogy kijelentem, hogy nincs Isten, az legalább akkora butaság, mintha azt mondanám, hogy biztosan van. Éppen ezért szívesebben nevezem magamat agnosztikusnak. De mivel (berögzülés miatt, vagy nem tudom:) néha érzek egy-egy erős "spirituális" sugallatot magamban, amikor olyan érzésem van, hogy KELL, hogy legyen isten, pontosabb lenne agnosztikus teistának neveznem magam:)

Tehát: nem mondom, hogy van isten, azt sem, hogy nincs, mivel jelenleg egyik álláspontot sem tudom alátámasztani bizonyítékokkal. De szeretném hinni, hogy van (no nem a Biblia istenét), sőt, néha olyan érzésem van, hogy kell, hogy legyen. Ezért a testa rész. De ha van, szerintem annyira tökéletes, hogy mi azt emberi ésszel képtelenek lennénk felfogni, szavakba önteni, szóval egészen fölösleges róla beszélgetni, gondolkozni rajta, megérteni őt. Mert amibe egyszer az ember elkezd belemagyarázni...:)

19/L

2012. máj. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A Biblia azt mondja, hogy aki egyszer megtalált az Isten, a Szentlélek beléköltözött és utána megtagadta az még nagyobb büntetésre számíthat. Én is ettől félek.
2012. jún. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!