Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mivel magyarázható a keresztén...

Mivel magyarázható a keresztények szerint, hogy több emberi faj létezett, nem csak a Homo Sapiens Sapiens?

Figyelt kérdés
Istennek nem tetszettek, újabb és újabb fajokat kreált helyettük?
2012. jún. 25. 00:16
1 2 3 4
 11/34 eric_one ***** válasza:
26%

Kedves 8-as!


Ezt elnéztem, azt hittem a másik linkre írtad, de közben rájöttem hogy az origós cikkre reagáltál... Elnézésed kérem!

2012. jún. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
76%

eric_one, nem válaszoltál a kérdésre, csak a saját marhaságaidat ismételgeted. Több témában is láttam, hogy szinte kétségbeesetten kapaszkodsz ebbe. Először is: az, hogy egy dinoszauruszcsontvázat egy emberi lábnyommal együtt találtak meg (vagy valami hasonlóval szeretsz dobálózni), követelne valami tudományosan bizonyított elméletet, de legalább egy linket. Eddig ez részedről nem történt meg, egyszerűen állítottál valamit, amit aztán bibliai idézetekkel próbáltál alátámasztani. Ez bármi, csak nem tudományos, hiszen a Biblia is megkérdőjelezhető. Ez pont olyan, mintha én azt próbálnám neked bebizonyítani egy mesekönyv alapján, hogy igenis létezik beszélő farkas aki piros ruhás lányokat akar megenni. Ez semennyire sem különbözik attól, amit Te állítasz.


De még ha be is bizonyosodik, hogy létezik egy ilyen lelet, az is megkérdőjelezhető, hisz lehet, hogy egy földrengés következtében összecsúsztak a földlemezek, vagy hegységek fejlődése során jött létre ez az összecsúszás, vagy egyszerűen a szárazföld folyamatos mozgása is létrehozhatta. Ezer meg olyan példa van, ahol olyan leleteket találtak, melyek két különböző, addig össze nem egyeztetett fajtól származnak. Nem elképzelhetetlen, szóval vedd figyelembe a számítást, hogy amit mondasz, az nagy valószínűséggel tévedés. Nem állítom, hogy hamis, de azt igen, hogy nagy valószínűséggel tévedés.

2012. jún. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 eric_one ***** válasza:
40%

tavariss


Ezen az oldalon komoly gyűjtemény van a bizonyítékokról, több földrész barlangrajzai, lábnyomatok és egyebek. Érdemes olvasgatni!


[link]

2012. jún. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
76%

Valóban érdemes volt elolvasni, ez a link ugyanis számodra nézve egy hatalmas öngól. Világosan leírja a cikk, hogy a dinoszaurusz-ember lábnyomok teóriáját egyetlen egy alapos vizsgálat sem erősítette meg.


Továbbá azt is leírja cikk, hogy az állítólagos emberi lábnyomokat olyan jelenségek hozták létre, mint a talajerózió, vagy repedések betöltődése (pl. fafaragványok által). Mégis a cikk külön kiemeli ezt: "metatarsal dinosaur tracks" - azaz olyan, kétlábon járó dinoszauruszok hagyták ezeket a nyomokat, melyek lábcsontjaikat mélyebben belenyomták a talajba. A cikk osztja az én véleményemet is: a Paluxy-ba talált lábnyomok nem a Fiatal Föld féle kreacionista teóriára szolgálnak bizonyítékot, hanem a Föld több milliárd éves történelmére.


De nyilvánvalóan fölösleges volt ezt leírnom, hiszen valamiképpen úgy is oda jutunk el, hogy én értettem félre :) Sajnos nem, az angol nyelvbe azért igen jó vagyok - és egy ilyen cikket nem lehet másképp megmagyarázni, másképp értelmezni, mint úgy, hogy nincs semmiféle emberi lábnyom. Azok dinoszauruszok lábnyomai, mindössze néhány ember túlságosan vizuális típus, és mindenféle tudományos magyarázat nélkül azt állítják, hogy az egy emberi lábnyom - szimplán arra alapozva, hogy emberi lábnyomot látnak benne :) Üdvözletem.

2012. jún. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
75%

Jajj kérdező! Én értem mit akarsz, de hidd el, a hívőket maga az Isten (xD) sem fogja meggyőzni, hogy az evolúció létező dolog és a Föld nem 6000 éves.


Én ha hívő lénnék úgy szemlélném, hogy az Istenem sokkal sokszínűbb, mint eddig gondoltam, de úgy látszik nem mindenkinek jön be a szemléletváltás.

2012. jún. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

"Jajj kérdező! Én értem mit akarsz, de hidd el, a hívőket maga az Isten (xD) sem fogja meggyőzni, hogy az evolúció létező dolog és a Föld nem 6000 éves."


Ez igaz! :)

2012. jún. 25. 18:56
 17/34 A kérdező kommentje:
Sajnos a konkrét kérdésre, nem igazán jött válasz. Nem az evolúcióról vagy a dinoszauruszokról kérdeztem.
2012. jún. 25. 18:58
 18/34 anonim ***** válasza:
0%
Milyen fajta emberi faj? Mutatnál róluk nem reprodukált, hanem a konkrét kiásott leleteket?
2012. jún. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

A teremtés története így szól:


" És formálta az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellte az ő orrába életnek lehelletét. Így lőn az ember élő lélekké.


És ültette az Úr Isten egy kertet Édenben napkelet felől, és abba helyezteté az embert, a kit formált."

Folyóvíz jő pedig ki Édenből a kert megöntözésére; és onnét elágazik és négy főágra szakad .


Az elsőnek neve Pison, ez az, a mely megkerüli Havilah egész földét, a hol az arany terem.


És annak a földnek aranya igen jó; ott van a Bdelliom és az Onix-kő.


A második folyóvíz neve pedig Gihon; ez az, a mely megkerüli az egész Khús földét.


14. És a harmadik folyóvíz neve Hiddekel; ez az, a mely Assiria hosszában foly. A negyedik folyóvíz pedig az Eufrátes.

És vevé az Úr Isten az embert, és helyezteté őt az Éden kertjébe, hogy mívelje és őrizze azt."


És mint az ember még Isten keblén bűn nélkül élt ,nem volt test csak élő lélek az.

Nem egy ember volt hanem több ember is.Isten dicsőségében éltek .És az embert férfivé és nővé formálta .



Olvass és érts ...Kérd a Szentlélek segítségét..

2012. jún. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 Salx Narval ***** válasza:
Kedves Eric-One az 5-ös vok. Elolvastam a linket amit küldtél. Nézd ezek a dolgok nem újdonságok, mindig is voltak és nyilván lesznek is hasonló esetek, de amint te is láthatod, nem a hívők, hanem saját tudóstársaik mutattak rá idővel a csalásra, gondolom az egyre precízebb technológiáknak köszönhetően. Ezzel csak azt akarom kihangsúlyozni, hogy nem célja a kutatóknak hamis dolgokat állítani, ha mégis akad ilyen, azt a többiek előbb-utóbb kiderítik, megcáfolják. Természetesen tévedhetnek is, mert esetleg nem áll rendelkezésre még az-az eszköz, ami mindent kizárva 100%-os eredménnyel bizonyíthatna valamit.Gondolom ez idő kérdése. A mai világban, a mai eszközökkel, több tudóscsoport által megvizsgált leleteknél, szerintem nagyobb a valószínűsége annak, hogy észrevennék, ha valaki fúrmánykodott.
2012. jún. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!